Bakalauro programa

Tarptautinis verslas ir komunikacija

Studijų metu verslo pasaulį pamatysi iš visų pusių – komunikacijos, rinkodaros, socialinės atsakomybės, tarptautinės ekonomikos. Programa paruoš tave karjerai tarptautinėse įmonėse, galėsi dirbti rinkodaros, komunikacijos, viešųjų ryšių, pardavimo, personalo vadybos srityse.

Simona Jazdauskaite, ISM tarptautinio verslo ir komunikacijos bakalauro alumne.
Bakalauro studijos ISM universitete man leido įgyti daug daugiau nei aukšto lygio išsilavinimą, bet ir suteikė galimybę siekti antro bakalauro diplomo prestižinėje KEDGE verslo mokykloje Prancūzijoje, leido suburti verslių bei žingeidžių draugų ratą, padėjo lengviau integruotis į darbo rinką bei sėkmingai žengti pirmuosius žingsnius asmeninėje karjeroje.
Simona Jazdauskaitė
Skaitmeninio marketingo ir komunikacijos projektų „freelancer’ė“, ISM alumnė
Bakalauro programa

Susipažink su studijų programa iš arčiau

Studijuodamas verslo pasaulį pamatysi iš visų pusių – komunikacijos, rinkodaros, socialinės atsakomybės, tarptautinės ekonomikos. Per paskaitas susipažinsi su pasaulio ekonomika, nagrinėsi politinių lyderių priimamus sprendimus ir jų poveikį ekonomikai bei verslo procesams.
Anglų kalba
3 m. + 6 mėn. bakalauro darbas
Verslo vadybos bakalauras
210 ECTS
Become a Pro in Business: International Business and Communication
07:43
Lektorė Emilija Oleškevičiūtė
Tarptautinio verslo ir komunikacijos programos direktorė
Pačioje Vilniaus širdyje įsikūręs ISM universitetas siūlo unikalias tarptautinio verslo ir komunikacijos įgūdžių tobulinimo galimybes. ISM dėstytojai padeda mūsų studentams pasiruošti tarptautinei karjerai bendradarbiaudami su bendraminčiais. Tokie ryšiai užmezgami studijuojant Lietuvoje ir tarptautiniu mastu, mainų studijų metu užsienyje . Be to, studentai turi galimybę tyrinėti tikrus verslo iššūkius ir rasti sprendimus glaudžiai bendradarbiaudami su mūsų verslo partneriais.
Lektorė Emilija Oleškevičiūtė Tarptautinio verslo ir komunikacijos programos direktorė
#SignatureCourses
Tarptautinės derybos
Tobias Grünfelder
Globaliame pasaulyje norint sėkmingai bendradarbiauti, derėtis ir kurti vertę tarpvalstybiniu mastu, vien žinių apie kultūrinius skirtumus ir tolerancijos jiems nebepakanka. Noras ir gebėjimas veikti išvien, plėtoti naujas kultūrų bendrystes bus vis svarbesnė sėkmingos pasaulinės lyderystės, vertės kūrimo ir bendradarbiavimo sąlyga. Tarptautinių derybų kurso tikslas – supažindinti studentus su naudingomis teorijomis, modeliais, perspektyvomis ir, svarbiausia, suteikti praktinių įrankių darbui, bendradarbiavimui ir deryboms visuotiniais tarpusavio ryšio laikais.
Tobias Grünfelder - ISM Signature Courses
Tarptautinė rinkodara
Assoc. Prof. Dr. Saeed Shobeiri
Kursas padeda studentams strategiškai vertinti rinkodarą tarptautinėje erdvėje. Taip pat pasiūlo daugybę veiksmingų sprendimų, kaip sustiprinti prekės ženklo konkurencingumą pasauliniu mastu. Ypatingą dėmesį skiriame besiformuojantiems rinkodaros pavyzdžiams, kad praturtintume vartotojų iš viso pasaulio gyvenimo būdą.
Assoc. Prof. Dr. Saeed Shobeiri International Marketing ISM
Verslo tyrimų metodai
Dr. Eglė Verseckaitė-Grzeskowiak
Verslo tyrimų metodų kurse studentai gauna užduotis iš ISM partnerių, verslo įmonių, ir tokiu būdu mokosi atlikti tyrimus. Parenkamos jauniems žmonėms įdomios tyrimų temos – nuo jų lūkesčių darbdaviams iki interneto svetainių naudotojų patirties. Studentų komandų tikslas – atsakyti į iškeltus tyrimo klausimus. Analizuojama akademinė literatūra, renkami interviu, apklausų ir stebėjimo tyrimų duomenys, vėliau analizuojami rezultatai, kuriuos galiausiai studentai pristato įmonių atstovams.
Egle Verseckaite Grzeskowiak, ISM tarptautinio verslo ir komunikacijos bakalauras.
Lektorė Emilija Oleškevičiūtė Tarptautinio verslo ir komunikacijos programos direktorėTobias Grünfelder - ISM Signature CoursesAssoc. Prof. Dr. Saeed Shobeiri International Marketing ISMEgle Verseckaite Grzeskowiak, ISM tarptautinio verslo ir komunikacijos bakalauras.
Tavo studijos

Programos struktūra

Semestrai
1
2
3
4
5
6
7

Ką išmoksiu?

Suprasi pagrindinius rinkodaros principus
Suprasi, kaip veikia finansai ir mikroekonomika
Išmoksi rašyti mokslinius darbus ir argumentuoti pasitelkiant logiką
Suvoksi, kaip iš tiesų veikia organizacijos

Ką išmoksiu?

Suprasi pagrindinius rinkodaros principus
Suprasi, kaip veikia finansai ir mikroekonomika
Išmoksi rašyti mokslinius darbus ir argumentuoti pasitelkiant logiką
Suvoksi, kaip iš tiesų veikia organizacijos

Ką išmoksiu?

Suprasi, ko reikia, kad jau pirmame kurse įgytos rinkodaros, verslo, ekonomikos ir komunikacijos žinios veiktų tarptautiniu lygmeniu
Sužinosi viską apie komunikacijos teorijas
Nė vienas verslas neapsieina be tyrimų – išmoksi juos atlikti
Suvoksi, kaip veikia elektroninė komercija, ir galbūt Tavo svajonė atidaryti elektroninę parduotuvę nebebus tokia tolima

Ką išmoksiu?

Suprasi, ko reikia, kad jau pirmame kurse įgytos rinkodaros, verslo, ekonomikos ir komunikacijos žinios veiktų tarptautiniu lygmeniu
Sužinosi viską apie komunikacijos teorijas
Nė vienas verslas neapsieina be tyrimų – išmoksi juos atlikti
Suvoksi, kaip veikia elektroninė komercija, ir galbūt Tavo svajonė atidaryti elektroninę parduotuvę nebebus tokia tolima

Ką išmoksiu?

Išmoksi vieno svarbiausių dalykų versle – strateginio valdymo
Įgausi pasitikėjimo savimi išstudijavęs teisės pagrindus
Po tarptautinių derybų pagrindų jausiesi laisvai per bet kokias derybas
Sužinosi, kaip valdyti globalią tiekimo grandinę

Ką išmoksiu?

Visas universitete ir per praktiką įgytas žinias galėsi pritaikyti rašydamas bakalauro darbą apie realios įmonės realią problemą
Tavo ateities specialybė

Kuo galėsiu būti?

Pardavimų vadovu

Verslo plėtros vadovu

Komunikacijos specialistu

Turinio kūrėju

Rinkodaros vadovu

Žmogiškųjų išteklių vadovu

Zivile Einikyte, ISM tarptautinio verslo ir komunikacijos bakalauro alumne.
Tarptautinio verslo ir komunikacijos studijos leido man suvokti esminius verslo principus, kurių reikia dirbant tarptautinėje aplinkoje. Ekonomikos ir finansų žinios padeda plačiau suvokti verslo pasaulį, o tarptautinių derybų, tarpkultūrinės komunikacijos ir verslumo žinios leidžia kurti tvarias mokslo partnerystės strategijas.
Živilė Einikytė
„Uizard“ ekosistemų vadovė, ISM alumnė
ISM gyvenimas

Kuo ypatingas ISM?

Palaikanti bendruomenė

ISM – butikinis universitetas, kurio nariai turi galimybę gerai pažinti vieni kitus. Tiek studentus, tiek verslo atstovus. Čia dėstytojai prisimena tavo vardą ir puikiai žino tavo kelionę. Mes kartu mokomės ir kartu švenčiame. ISM veikia daug įvairiausių studentų klubų ir palaikoma mokslo visą gyvenimą idėja.
ISM bendruomenė pasižymi stipriu konkurencingumu, leidžiančiu studentams išreikšti geriausią savęs versiją ir tuo pačiu kurti stiprų bei neįkainojamą kontaktų tinklą.
Vytenis Kukulskis (Ekonomikos ir Politikos bakalauro alumnas). ISM Universitetas, Ekonomikos ir Duomenu analitikos bakalauro studijos.
Vytautas Kukulskis
ISM universiteto „Ekonomikos ir politikos“ bakalauro programos alumnas
ISM Universitetas, Bakalauro studijos. Kuo ypatingos studijos? Palaikanti bendruomene.
ISM gyvenimas

Kuo ypatingas ISM?

Artimas santykis su verslu

Studentai paskaitose nuolat sprendžia aktualias verslo įmonių problemas. Mūsų studentai net du kartus per studijų laiką atlieka praktiką įmonėse, kad geriau atrastų tai, kas iš tiesų tinka jiems. Viso to rezultatas? Įmonių atstovai itin gerai vertina ISM studentus ir alumnus!
Studijuodamas ISM turėjau galimybę aplankyti didžiąsias įmones Vilniuje, o tarp jų ir mano dabartinę darbo vietą – EY Lietuva. Šie vizitai padėjo užmegzti naujus ryšius, patyrinėti karjeros galimybes ir pristatyti savo gebėjimus.
Yung Mihdi Nyelle. EY apskaitos konsultantas, ISM Universiteto studentas.
Yung Mihdi Nyelle
„EY“ apskaitos konsultantas, ISM universiteto studentas
ISM universitetas, bakalauro studijos, artimas santykis su verslu.
ISM gyvenimas

Kuo ypatingas ISM?

ISM įsikūręs pačiame Vilniaus centre

Mes atgaivinome istorinį pastatą pačiame Vilniaus centre. Čia, gyvybe šurmuliuojančiame Gedimino prospekte, įsikūrusios vienos didžiausių Lietuvos įmonių ir įstaigų. Nuo terasos, kurioje mūsų bendruomenė mėgsta kartu išgerti kavos, atsiveria įspūdingas vaizdas į Gedimino pilį!
„ISM campus“ yra tikrai įkvepiantis. Tikiu, kad stebint įspūdingą Vilniaus senamiesčio architektūrą pro „G7“ langus, studentams kyla stipri motyvacija siekti savo tikslų.
Karolina Maria Orr, viesuju rysiu vadove, ISM alumne.
Karolina Maria Orr
Viešųjų ryšių vadovė, ISM universiteto alumnė
ISM Universitetas, Bakalauro studijos. Kuo ypatingos studijos? ISM - Vilniaus centre.
ISM gyvenimas

Kuo ypatingas ISM?

Tarptautiškumas

Čia, pačioje Vilniaus širdyje, gali pajusti esantis užsienyje, kadangi ISM dėsto daug dėstytojų iš užsienio, o tavo kolegos studentai bus atvykę iš įvairiausių pasaulio šalių. Pas mus tu sukursi tvirtą tarptautinį ryšių tinklą. Na o jei panorėsi, tau suteiktos visos galimybės turėti dvigubą diplomą su Prancūzijos ar Norvegijos universitetais.
Vienas stipriausių dalykų, kurį išsinešiau iš ISM, tai požiūris, kad galiu padaryti viską, ką noriu. Kadangi studijose sutinki daug skirtingų kultūrų žmonių, tai supranti, kad turi daug galimybių pasaulyje: nebūtinai turi apsiriboti viena rinka, pavyzdžiui, Lietuva.
Deividas Mataciunas, „Sunrise“ Techninis duomenų analitikas, ISM universiteto alumnas
Deividas Matačiūnas
„Sunrise“ Techninis duomenų analitikas, ISM universiteto alumnas
ISM Universitetas, Bakalauro studijos. Kuo ypatingos studijos? Tarptautiskumas
Bakalauro studijos

Programos išskirtinumai

ISM web programu ikonos
Praktika ir studijos užsienyje
Programos dalis – bent pusmečio studijos arba praktika prestižiniuose užsienio universitetuose ir įmonėse.
ism programme icons
Realūs pavyzdžiai
Mokysiesi iš realaus tarptautinio verslo pavyzdžių.
ISM web programu ikonos
Dėstytojai iš viso pasaulio
Tarptautiniai dėstytojai išmokys tave į verslą žiūrėti globaliai.
ISM web programu ikonos
Konsultacinis projektas
Bakalauro darbas – konsultacijų projektas realiai įmonei su tarpkultūriniu akcentu.

Galimybės užsienyje

ISM Universitetas, Bakalauro studijos. Dvigubas diplomas su BI Norwegian Business School.
Dvigubo diplomo programa

Dvigubas diplomas su BI Norwegian Business School

Studijos Norvegijoje, viename iš 1 procento pasaulio universitetų, turinčių “Triple Crown” akreditaciją (AMBA, EQUIS, AACSB)
ISM verslo vadybos ir rinkodaros bakalauro dvigubas diplomas KEDGE.
Dvigubo diplomo programa

Dvigubas diplomas su KEDGE Business School

Studijos Prancūzijoje, viename iš 1 procento pasaulio universitetų, turinčių “Triple Crown” akreditaciją (AMBA, EQUIS, AACSB)
Dvigubas diplomas su BBA INSEEC-ECE (Prancūzija)
Dvigubo diplomo programa

Dvigubas diplomas su BBA INSEEC-ECE (Prancūzija)

Studijos Prancūzijoje, viename iš 1 procento pasaulio universitetų, turinčių “Triple Crown” akreditaciją (AMBA, EQUIS, AACSB)

ISM bendruomenė kalba

ismuniversity
ISM Instagram reel campaign
🎓✨ Join us on a little journey behind the scenes 🎬 of both ISM student lives and our campaign #pasiryžęeitipirmyn!
ismuniversity
Karolina Maria Orr Reel ISM Instagram reel
ISM ✈️ NYC
ismuniversity
Kilo Health ISM instagram reel
A colorful Wednesday ✋! Kilo Health hosted our Economics and Data Analytics students at their office to...
ismuniversity
Marius Raugalas ISM instagram reel
How do you remain at the forefront of the ever-evolving #marketing industry?

Studijos ISM mane išmokė greitai pasistatyti pamatą, kad galėčiau susigaudyti, kur esu iš to, ką jau žinau ir kaip greičiau mokytis.

Lukas Jablonskas „Vinted“ produkto vadovas prekių siuntimo padalinyje, ISM alumnas
Lukas Jablonskas
„Vinted“ produkto vadovas prekių siuntimo padalinyje, ISM alumnas
Kainos, finansavimas ir priėmimas

Studijos ISM - prieinamos kiekvienam

Kainos, finansavimas ir priėmimas

Pusmečio Metinė
Su „100 Talentų“ stipendija
0
Eur
2990 Eur
Skiriama atsižvelgiant į:
Motyvaciją studijuojant
Pažymių vidurkį
Mokyklos egzaminus
Aktyvią, visuomenišką veiklą
Su valstybine studijų stipendija
1557,5
Eur
2990 Eur
Skiriama atsižvelgiant į:
Valstybinių brandos egzaminų rezultatus
Pilna semestro kaina
2990
Eur
Studijas finansuoti galima su:
Valstybės remiama studijų paskola
Su „100 Talentų“ stipendija
0
Eur
5980 Eur
Skiriama atsižvelgiant į:
Motyvaciją studijuojant
Pažymių vidurkį
Mokyklos egzaminus
Aktyvią, visuomenišką veiklą
Su valstybine studijų stipendija
3115
Eur
5980 Eur
Skiriama atsižvelgiant į:
Valstybinių brandos egzaminų rezultatus
Pilna metinė studijų kaina
5980
Eur
Studijas finansuoti galima su:
Valstybės remiama studijų paskola

Investicijos į studijas atsiperka

1200
Vidutinis Lietuvos atlyginimas baigus kitus universitetus
1940
Vidutinis Lietuvos atlyginimas baigus ISM studijas
~130
Mėnesinė įmoka po studijų baigimo, kai studijuojama su studijų paskola.*
*Kuomet Euribor lygus 0. Daugiau informacijos: Valstybės studijų stipendija

Finansavimo galimybės

Priėmimas

Norint pateikti paraišką studijoms ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, tai galima padaryti tris kartus per metus išankstinio, pagrindinio ir papildomo priėmimo metu
Iki išankstinio priėmimo pabaigos liko

D.U.K.

Kokiais etapais vyksta priėmimas į ISM universitetą?

Priėmimas į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą vyksta trimis etapais.
• Nuo sausio 1 dienos iki balandžio 30 dienos kviečiame stoti per išankstinį priėmimą ir taip rezervuoti vietą ISM universitete su didesne tikimybe gauti stipendiją bei kitomis papildomomis vertėmis.
• Nuo gegužės 1 dienos iki rugpjūčio vidurio vyksta vidinis ISM priėmimas, kurio metu jūs turite pateikti paraišką ISM priėmimo sistemoje, taip rezervuodami vietą universitete.
• Nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio pabaigos galite teikti paraišką per bendrąjį priėmimą į aukštąsias mokyklas (LAMA BPO).
Plačiau su ISM priėmimu galite susipažinti https://www.ism.lt/priemimas/.

Kuo ypatingas išankstinis priėmimas ir kodėl turėčiau stoti per jį?

ISM išankstinis priėmimas – tai unikali galimybė rezervuoti studijų vietą dar iki egzaminų bei turėti didesnę galimybę gauti ISM 25%, 50%, 75% bei 100% stipendijas. ISM išankstinis priėmimas ypatingas tuo, kad jo metu vertinami ne tik akademiniai pasiekimai, tačiau ir aplikanto motyvacija bei aktyvi užklasinė veikla.

Kokius egzaminus turiu išlaikyti, norint įstoti į ISM?

Norint stoti į bet kurią ISM bakalauro studijų programą, reikia laikyti šiuos egzaminus:
• Matematika (0,4 balo)
• Lietuvių kalba (0,2 balo)
• Istorija/Geografija/IT/Užsienio kalba/Ekonomika (0,2 balo)
• Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais arba metinis pažymys (0,2 balo)

Kas yra Valstybės studijų stipendija (vnf/st)? Ką turiu daryti, jog ją gaučiau?

Valstybės studijų stipendija (vnf/st) – valstybės nefinansuojama vieta su studijų stipendija. Ją bendrojo priėmimo metu gali gauti aukščiausiais balais egzaminus išlaikę mokiniai. Valstybės studijų stipendija 2023 m. stojimo metu siekė 2865 Eur per metus. Siekiant gauti vnf/st studijų vietą, būtina ją pasirinkti bendrojo priėmimo (LAMA BPO) sistemoje. Svarbu paminėti, jog ISM 75% ir „100 Talentų“ stipendijos susideda iš valstybės studijų stipendijos (vnf/st) ir ISM universiteto papildomai skiriamos stipendijos. Todėl nepasirinkus vnf/st vietos bendrojo priėmimo metu, stojantieji praranda galimybę gauti ir 75% bei „100 Talentų“ stipendijas. Turint pakankamą balą ir norint užsitikrinti galimybę įstoti į ISM universitetą, LAMA BPO sistemoje rekomenduojame pirmoje vietoje rinktis vnf/st studijų vietą, o antroje – vnf (valstybės nefinansuojamą) studijų vietą.

Mokyklą baigiau užsienyje. Ar galiu stoti į ISM?

Išsilavinimą įgijusiems užsienio mokslo institucijose reikia kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą (toliau – SKVC) dėl užsienio institucijose įgyto išsilavinimo pripažinimo ir dalykų atitikmenų nustatymo. Jeigu diplomas yra pripažįstamas ir gavus dalykų atitikmenis susidaro minimalus konkursinis balas 5.4, stojantysis turi teisę studijuoti ISM universitete.

Ar galiu įstoti į ISM, jei jau studijavau kitame universitete?

Jei studijavote kitame Lietuvos ar užsienio universitete ir norite studijas tęsti ISM universitete, kviečiame susisiekti su mumis paštu bs@ism.lt. Priėmimas į aukštesnius kursus vyksta du kartus per metus. Priėmimas į rudens semestro studijas vykdomas nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 15 d. Priėmimas į pavasario semestro studijas vykdomas nuo sausio 1 d. iki sausio 15 d. Kartu su prašymu kviečiame pateikti ir akademinę pažymą, kurioje nurodyti dalykai, kuriuos mokėtės universitete. Kadangi kiekvienas atvejis yra individualus, tikslią informaciją suteiksite jums asmeniškai.

Kokios yra ISM universiteto praktikos galimybės?

ISM veikiantis Karjeros centras padeda kiekvienam studentui žengti tvirtus žingsnius siekiant išsipildžiusios karjeros. Bendradarbiaujant su geriausiomis Lietuvos ir tarptautinėmis įmonėmis organizuojami susitikimai su verslo atstovais, o individualių konsultacijų metu teikiama pagalba pasirenkant organizaciją pagal kiekvieno studento asmeninius siekius, poreikius ir stiprybes. Kasmet studentams galime pasiūlyti net 300 praktikos vietų didžiausiose tarptautinėse įmonėse. Daugiau informacijos apie ISM Karjeros centrą rasite https://www.ism.lt/karjeros-centras/.

Kokia kalba vyks paskaitos ISM universitete?

Dauguma paskaitų ISM universitete vyksta anglų kalba, išskyrus Verslo vadybos ir rinkodaros bei Ekonomikos ir duomenų analitikos programas, kuriose dalis paskaitų vyksta ir lietuvių kalba.

Ar galima stoti į išlyginamąsias studijas po kolegijos?

Išlyginamųjų studijų neturime, tačiau galime pasiūlyti papildomas studijas, kurias pabaigus galima stoti į magistrantūrą. Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis bs@ism.lt.
Konsultacija

Svarstai apie studijas?

Registruokis konsultacijai ir atsakysime į visus tavo klausimus! O gal jau pasirinkai studijų programą? Tada pateik paraišką internetu.
Kontaktai
 Aiste Karoble. ISM Universitetas, Studentu priemimo vadove.
Aistė Karoblė
Studentų priėmimo vadovė
+370 614 18622 aiste.karoble@ism.lt
 Titas Kuodys. ISM Universitetas, Studentu priemimo vadybininkas.
Titas Kuodys
Studentų priėmimo vadybininkas
+370 613 15460 titas.kuodys@ism.lt
 Gabriele Alkimaviciute. ISM Universitetas, Studentu priemimo vadybininke.
Gabrielė Alkimavičiūtė
Studentų priėmimo vadybininkė
+370 669 61680 gabriele.alkimaviciute@ism.lt
 Janina Gedvile. ISM Universitetas, Studentu priemimo vadove.
Janina Gedvilė
Studentų priėmimo vadovė
+370 610 01493 janina.gedvile@ism.lt

Naujienos ir renginiai