Biblioteka

ISM bibliotekos fondą sudaro specializuota dalykinė literatūra ir duomenų bazės, skirtos daugiausia statistikos,  ekonomikos, finansų, vadybos ir rinkodaros temoms. Fonde taip pat kaupiama laisvalaikio skaitykla, kurią sudaro populiariosios psichologijos ir vadybos leidiniai bei grožinė literatūra. Bendrosios ISM bibliotekos erdvės skirtos tiek grupiniam, tiek individualiam darbui.

Norėdami užtikrinti sklandų ISM bibliotekos darbą, kviečiame susipažinti su pagrindinėmis taisyklėmis, kurias privalo žinoti kiekvienas bibliotekos skaitytojas.

Knygų išdavimas
• Dokumentai skaitytojams išduodami pateikus studento pažymėjimą arba kitą asmenį identifikuojantį dokumentą.
• Dokumentai išduodami semestrui, dviem savaitėms, trims arba vienai dienai, jų grąžinimo terminą galima prasitęsti internetu (adresu http://ism.library.lt).

Vėlavimų apmokestinimas
Siekiant užtikrinti, kad knygos būtų grąžintos laiku ir jas galėtų perskaityti kuo daugiau skaitytojų, vėlavimai yra apmokestinami:
• Pasibaigus skolinimo terminui ir negrąžinus dokumento ir (ar) įrangos, skaičiuojamas 0,15 € mokestis už kiekvieną uždelstą dieną
• Mokestis pradedamas skaičiuoti kitą dieną po nustatyto grąžinimo termino. Mokestis yra skaičiuojamas iki tos dienos, kol dokumentai grąžinami, arba nustatyta tvarka pratęsiamas naudojimosi jais laikas.
• Mokesčio sumai pasiekus 3 €, blokuojamas dokumentų išdavimas. Dokumentai išduodami tik sumokėjus mokestį.
• Susikaupusį mokestį skaitytojas gali apmokėti grynaisiais pinigais, mobilia pinigine arba banko mokėjimo kortele.
• Prieš baigdami ar nutraukdami studijas ISM, studentai privalo atsiskaityti su biblioteka: grąžinti visus dokumentus ir sumokėti apskaičiuotus mokesčius.

ISM bendruomenės nariai (studentai, administracijos darbuotojai, akademikai) registruojami bibliotekoje automatiškai ir gali biblioteka bei jos ištekliais naudotis nemokamai.

Jei  nesate ISM bendruomenės narys, skolintis leidinius į namus galite įsigijęs bibliotekos abonementą.

Dviems savaitėms – 10 €
Vienam mėnesiui – 15 €
Šešiems mėnesiams – 70 €
Vieneriems metams–110 €

ISM Alumnai, Magistrų klubo, Verslo Tarybos nariai ir 100 talentų programos mecenatai, teikiantys ne mažiau kaip 4 stipendijas, turi teisę naudotis bibliotekos paslaugomis nemokamai.

Bibliotekos abonemento vartotojui teikiamos paslaugos:

leidinių skolinimas į namus;

prieiga prie elektroninių išteklių iš ISM bibliotekos patalpų;

konsultavimas leidinių paieškos, naudojimosi duomenų bazėmis ir kt. klausimais

Bibliotekos abonementas aktyvuojamas nuo pirmojo apsilankymo (pirmosios išduotos knygos, naudojimosi elektroniniais ištekliais ar terminalais). BA vartotojas vienu metu gali pasiskolinti iki 5 leidinių.

BA vartotojai dokumentus turi grąžinti laiku arba prasitęsti jų skolinimosi terminą. Negrąžinus dokumento iki nurodyto termino pabaigos, mokamas mokestis už vėluojamus grąžinti dokumentus (0,15 €/ 1 leidinys už kiekvieną uždelstą dieną).

Vėlavimo mokesčio sumai viršijus 3 €, stabdomas leidinių išdavimas. Leidinių išdavimas tęsiamas tik sumokėjus mokestį.

BA įsigyjamas atvykus į ISM biblioteką ir užpildžius Paraiškos dėl asmens registravimo bibliotekoje formą.

Visą ISM bibliotekos abonemento paslaugos teikimo tvarką rasite čia: Bibliotekos abonemento paslaugos teikimo taisyklės.

Sumokėti BA paslaugos mokestį galima grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortele atvykus į ISM biblioteką.

Daugiau informacijos el. paštu:

Užsisakyti bibliotekos fonduose esančius leidinius galite naudodamiesi ISM virtualia biblioteka: http://ism.library.lt.
Prisijunkite prie sistemos naudodami savo ISM prisijungimo vardą ir slaptažodį;
Biblioteka ir jos ištekliai skiltyje pasirinkite Bibliotekos katalogas;
Atlikite paiešką pagal raktinius žodžius ar kitu jums patogiu būdu;
Pasirinkite norimą leidinį;
Egzempliorių skiltyje spauskite užsisakyti;
Pakartokite pasirinkimą iššokusioje užsakymo lentelėje;
Laukite pranešimo į elektroninį paštą apie paruoštą išdavimui leidinį.

Visą informaciją apie pasiskolintus leidinius ir jų grąžinimo terminą rasite ISM bibliotekos virtualioje bibliotekoje: http://ism.library.lt. Prisijungti galite naudodami savo ISM vartotojo vardą ir slaptažodį.

Visą informaciją apie pasiskolintus leidinius ir jų grąžinimo terminą rasite ISM bibliotekos virtualioje bibliotekoje: http://ism.library.lt. Prisijungti galite naudodami savo ISM vartotojo vardą ir slaptažodį.

RefWorks – bibliografinių duomenų rinkimo įrankis.
Ši programa veikia naudojantis naršykle, todėl nereikia įdiegti papildomos programinės įrangos;
Leidžiama importuoti duomenis iš skirtingų šaltinių (taip pat iš ISM virtualios bibliotekos ir duomenų bazių);
Platus bibliografinių duomenų ir citatų eksportavimo formatų pasirinkimas, tarp jų ir APA;
Patogesniam grupiniam darbui – galimybė bendrinti bibliografinius duomenis su kolegomis, juos pildyti ir taisyti kelių skirtingų paskyrų naudotojams;
Galimybė paviešinti arba įslaptinti savo sukauptus duomenis;
Galimybė naudotis Write–N-cite – RefWorks įrankiu, kuris itin pravartus rašant mokslinį darbą.
Prisijungimo informacija:
Registracija sistemoje paprasta, tačiau tai būtina atlikti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto vidiniame tinkle (Jūsų darbo vietoje arba prie bet kurio kompiuterio) ir naudojant ISM elektroninio pašto adresą. Eikite į https://refworks.proquest.com ir spauskite „Create Account“.
Užpildykite prašomus laukus (e. paštas, vartotojo vardas, slaptažodis), toliau paprašys įvesti vardą (jei nenorite, nerašykite tikrojo), užpildyti keletą tematinių klausimų ir pakartoti parodytą tekstą. Viską atlikus sėkmingai, Jus prijungs prie sistemos, kuria galėsite naudotis ir vėliau.
Video aprašymą, kaip atrodo ir kaip naudotis sistema, galite peržiūrėti čia:
https://www.youtube.com/channel/UCzmTj_AGeY59VoNv-0SvcCg
Jei reikia pagalbos pradedant dirbti su įrankiu, užsukite į ISM biblioteką ir paprašykite darbuotojų konsultacijos.

Ieškodami informacijos tam tikra tema galite naudotis ISM bibliotekoje esančiais leidiniais (informaciją, kaip užsisakyti norimus leidinius rasite aukščiau, skiltyje Kaip užsisakyti leidinius?). Taip pat paiešką atlikti galite bibliotekos prenumeruojamose duomenų bazėse (jose rasite mokslinių straipsnių, tyrimų, elektroninių knygų, statistinės informacijos). Visą duomenų sąrašą ir informaciją, kaip prisijungti prie duomenų bazių rasite čia.

Pagalbą rašantiems baigiamuosius ar tiriamuosius darbus bibliotekos darbuotojai teikia bibliotekoje bei elektroniniu paštu . Užklausą taip pat galite siųsti užpildę anketą „klausk bibliotekininko“Click or drag a file to this area to upload.

Su ISM bibliotekos taisyklėmis galite susipažinti čia: Bibliotekos taisyklės.

ISM bibliotekoje už vėluojamus laiku grąžinti leidinius skaičiuojamas mokestis – 0,15 EUR už vieną leidinį kiekvieną pavėluotą bibliotekos darbo dieną. Mokesčių sumai viršijus 3 EUR, blokuojamas leidinių išdavimas ir galimybė prasitęsti turimus leidinius. Galimybė naudotis biblioteka atnaujinama tik sumokėjus mokestį. Bibliotekoje atsiskaityti galima grynaisiais arba mokėjimo kortele.

Mokestis už vėluojamus grąžinti leidinius mokamas sukaupus 3 ar daugiau eurų. Viena diena už vieną vėluojamą leidinį apmokestinama 0,15 EUR. Bibliotekoje galima atsiskaityti grynaisiais arba kortele.

Jei nepavyksta atsidaryti atsiųsto priedo, pabandykite jį išsaugoti kietajame diske (dešiniu pelės klavišu) ir tada patikrinti jame esančią informaciją. Jei dėl saugumo, ar kitų nustatymų to nepavyksta padaryti, prisijunkite prie ISM virtualios bibliotekos, ten rasite visą informaciją apie turimus leidinius ir jų grąžinimo datas.

Jungiantis iš ISM universiteto patalpų slaptažodžių nereikia. 

Norint naršyti duomenų bazes iš namų, jums reikia naudotis VPN paslauga. Instrukcijas galite rasti čia:

 • Windows vartotojai instrukcijas rasite čia
 • MacOS vartotojai instrukcijas rasite čia
 • „Android“ vartotojams programėlę galite rasti čia
 • „Iphone“ vartotojams programėlę galite rasti čia

Kiekviena duomenų bazė turi pagalbos skiltį, kurioje rasite daug informacijos ir patarimų, kaip efektyviai atlikti paiešką, išsaugoti dokumentus ir pan. Jei norite individualios konsultacijos, kreipkitės į ISM bibliotekos darbuotojus. Rezervuoti konkretų konsultacijos laiką galite elektroniniu paštu arba paskambinę bibliotekos telefonu +370 6 122 0139

Karantino metu Bloomberg terminalu galima pasinaudoti tik nuotoliniu būdu. Terminalą galite rezervuoti elektroniniu paštu arba paskambinę bibliotekos telefonu +370 6 122 0139

Užsisakyti ISIC pažymėjimą ir pasirinkti pristatymo būdą galite ISIC svetainėje: https://www.isic.lt/uzsakyk/isic/

Užsukite pas mus ir pasigaminkite ISIC studento pažymėjimą per 5 min.

 • Atsineškite asmens dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę arba vairuotojo pažymėjimą);

(Užsienio aukštųjų mokyklų studentai turi pateikti nuolatinių studijų studento statusą patvirtinančią pažymą su nurodyta studijų pabaigos data)

Pažymėjimą užsisakykite internetu www.isic.lt/uzsakyk ir pasirinkite atsiėmimo vietą: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Arklių g. 18 – 101, Vilnius.

ISIC pažymėjimo su integruotu elektroniniu viešojo transporto bilietu kaina – 12 EUR.

ISIC studento pažymėjimo galiojimo laikas:

 • 1-3 kursų studentams pažymėjimas galioja 16 mėn., skaičiuojant nuo kiekvienų metų rugsėjo 1 d. iki kitų metų pabaigos.
 • Paskutinių kursų studentams pažymėjimas galioja 12 mėn., skaičiuojat nuo kiekvienų metų rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d.
 • Paskutinių kursų studentams, kurių studijų laikotarpis yra trumpesnis, pavyzdžiui, 3,5 ar 1,5 metų, pažymėjimas galioja 9 mėn., skaičiuojat nuo kiekvienų metų rugsėjo 1 d. iki gegužės 31 d.

ISIC (International Student Identity Card) – vienintelis tarptautinis studento pažymėjimas, įrodantis studento statusą ne vien Lietuvoje, bet ir dar 130 pasaulio šalių. ISIC išduodamas aukštųjų mokyklų (kolegijų bei universitetų) nuolatinių studijų studentams remiantis informacija pateikta studentų registre.

ISIC studento pažymėjimo privalumai:

 • ISIC tarptautinis studento pažymėjimas patvirtina studento statusą ne vien Lietuvoje, bet ir 130 pasaulio šalių;
 • Taikoma studentiška viešojo transporto lengvata miesto autobusuose, troleibusuose ir mikroautobusuose;
 • Taikoma studentiška viešojo transporto lengvata tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose;
 • Nuolaidos studentams daugiau nei 1000 vietų Lietuvoje ir daugiau nei 40 000 vietų visame pasaulyje;
 • Integruotas Vilniaus elektroninis viešojo transporto bilietas;

Kontaktai

Giedrė Skusevičienė
Bibliotekos vadovė
Edvaldas Baltrūnas
Vyr. bibliotekininkas
Gytautė Martyna Sudeikytė
Vyr. bibliotekininkė
Vilius Jakubčionis
Bibliotekininkas
Milda Alionytė
Bibliotekininkė