Bakalauro programa

Susipažink su studijų programa iš arčiau

Dėstytojai iš garsiausių Amerikos ir Europos universitetų padės tau suprasti, kokią įtaką viena kitai daro ekonomika, politika ir verslas. Po mokslų tavęs lauks analitiko, vadovo arba mokslininko karjera.
Anglų kalba
3 m. + 6 mėn. bakalauro darbas
Socialinių mokslų bakalauras
210 ECTS
Learn Game Theory: Economics and Politics
10:44
Čia mane supa žingeidūs, pozityvūs studentai bei atsidavę, profesionalūs ir korektiški dėstytojai. Tokioje aplinkoje gera ne tik būti, bet galima ir pasikloti solidų savo ateities karjeros pamatą.
#SignatureCourses
Lyginamoji politika koncentruojasi į platų spektrą politikos aspektų ir procesų, vykstančių tarp šalių, – nuo diktatorių iki politinių partijų, nuo rinkimų iki revoliucijų. Paskaitų ir seminarų metu studentai dirba su duomenimis ir įsitraukia į simuliacinius žaidimus, taip pagilindami supratimą apie skirtingų politinių institucijų veikimą ir jų poveikį.
Šio kurso metu atskleisi vyriausybės išlaidų ir mokesčių paslaptis. Viešųjų finansų/ekonomikos kursas suteiks įrankius kritiškai analizuoti politinius sprendimus iš ekonominės perspektyvos. Ne tik diskutuosi apie politiką, bet ir ją suprasi. Viešųjų finansų paskaitos užpildys atotrūkį tarp politikos ir ekonomikos, suteiks žinių, kaip įvertinti realų politinių veiksmų poveikį ekonominėms sistemoms. Galiausiai įvaldysi politikos formavimo meną. Sužinosi, kaip ekonomikos teorijos formuoja politines darbotvarkes ir daro įtaką socialiniams rezultatams, šios žinios suteiks tau konkurencinį pranašumą bet kurioje politinėje karjeroje ar diskurse.
Politinė ekonomija yra savotiškas Ekonomikos ir politikos programos karūnos deimantas; sintezės tarp ekonomikos ir politikos žinių žaizdras beigi įkvėpimo bakalauro darbų temoms kasykla. Dalyko metu studentai ne vien sužino, kodėl skirtingi ekonomistai skirtingai siūlė spręsti ekonominio augimo, pajamų nelygybės, technologijų pažangos klausimus, bet ir kodėl politikai renkasi vienas arba kitas ekonomistų rekomendacijas, o neretai ir apskritai jas ignoruoja, neįgyvendina. Spoileris: taip yra tikrai ne dėl to, kad politikai būtų kvaili ar neracionalūs.
Tavo ateities specialybė

Kuo galėsiu būti?

Diplomatu
Tarptautinių santykių specialistu
Politiku
Ekonomistu
Europos sąjungos institucijų projektų vadovu
Vadybos konsultantu
Strategu
Dabartiniame darbe man tenka panaudoti universitete įgytus tarpkultūrinius įgūdžius, pasitelkti strateginį mąstymą kuriant naują pabėgėlių integracijos politiką Lietuvoje. Itin pasiteisino paskutiniame kurse turėtas migracijos ekonomikos ir politikos kursas. Jo metu man susidėliojo visos pamatinės vertybės migracijos klausimais. Na, o ekonomikos žinios mane lydi visur, kad ir ką dirbčiau.
Vilija Milčiūtė
„Jaunimo reikalų agentūra“ jaunimo savanoriškos tarnybos programos vadovė, ISM alumnė
Bakalauro studijos

Išankstinis priėmimas į bakalauro studijas prasidėjo!

Stok į universitetą per išankstinį priėmimą, egzaminams ruoškis ramiau ir eik į juos drąsiau. Be to, gausi ir išskirtinių naudų. Tik per išankstinį ISM priėmimą:
  • Susipažinsi su ISM bendruomene, būsimais kursiokais ir dėstytojais iki studijų pradžios. Tavęs laukia pažintinės sesijos su programų vadovais, festivalis po brandos egzaminų, susipažinimas su būsimais darbdaviais ir kiti „VIP“ renginiai.
  • Turėsi galimybę rezervuoti vietą dar iki egzaminų. O tai reiškia, kad į egzaminus eisi drąsiau.
  • Galėsi pretenduoti 25 proc. kainos dengiančiai stipendijai. Šią stipendiją gali gauti tik stojantys per išankstinį priėmimą.
  • Vertinsime ne tik akademinius rezultatus, bet ir motyvaciją. ISM susitinka siekiantys daugiau. Todėl mums svarbu ne tik pažymiai, bet ir Tavo noras mokytis, veikti ir tobulėti.

Skaityti daugiau
Didesnė tikimybė įstoti į universitetą
Didesnė tikimybė gauti stipendiją
Išankstinė praktikos pasiūlymas stojant į universitetą
Specialus ISM Insider paketas

Jaučiausi ramiau ir labiau pasitikinti savimi

Santa Kasperaitė
ISM Tarptautinio verslo ir komunikacijos programos studentė, studijuojanti su ISM „100 talentų“ stipendija
Bakalauro studijos

Programos išskirtinumai

Apjungianti programa
Unikali programa sujungianti ekonomikos ir politikos mokslus.
Žaidimų teorija
Programa sukurta žaidimų teorijos pagrindu pagal Niujorko universiteto patirtį.
Inovatyvūs mokymosi metodai
Vidaus ir užsienio politikos simuliacijos (wargaming), strategijų modeliavimas ir kiti inovatyvūs mokymosi būdai.
Tarptautinė akreditacija
Programa pripažinta tarptautine FIBAA akreditacija.

Galimybės užsienyje

Išskirtinė galimybė

Studijų turas į Briuselį

Tai išskirtinė galimybė susipažinti su ES institucijomis!
Dvigubo diplomo programa

Dvigubas diplomas su BI Norwegian Business School

Studijos Norvegijoje, viename iš 1 procento pasaulio universitetų, turinčių “Triple Crown” akreditaciją (AMBA, EQUIS, AACSB)
Mainų galimybės

100+ universitetų mainų partnerių visame pasaulyje

Mainų galimybės įvairiuose pasaulio universitetuose iš kurių trečdalis turi bent vieną prestižinę verslo universitetų akreditaciją (AACSB, EQUIS, AMBA)
ISM bendruomenė kalba

Studijuodama ISM sutikau daug asmenybių, kurios nuolat įkvepia savo tobulėjimu.

Barbora Dulkytė
„Moody's“ vyresnioji kainodaros specialistė, ISM alumnė
Kainos, finansavimas ir priėmimas

Studijos ISM - prieinamos kiekvienam

Kainos
Pusmečio
Metinė
Su „100 Talentų“ stipendija
0
Eur
2990 Eur
Skiriama atsižvelgiant į:
Motyvaciją studijuojant
Pažymių vidurkį
Mokyklos egzaminus
Aktyvią, visuomenišką veiklą
Plačiau apie stipendiją
Su valstybine studijų stipendija
1557,5
Eur
2990 Eur
Skiriama atsižvelgiant į:
Valstybinių brandos egzaminų rezultatus
Plačiau apie stipendiją
Pilna semestro kaina
2990
Eur
Studijas finansuoti galima su:
Valstybės remiama studijų paskola
Plačiau apie paskolą
Su „100 Talentų“ stipendija
0
Eur
5980 Eur
Skiriama atsižvelgiant į:
Motyvaciją studijuojant
Pažymių vidurkį
Mokyklos egzaminus
Aktyvią, visuomenišką veiklą
Plačiau apie stipendiją
Su valstybine studijų stipendija
3115
Eur
5980 Eur
Skiriama atsižvelgiant į:
Valstybinių brandos egzaminų rezultatus
Plačiau apie stipendiją
Pilna metinė studijų kaina
5980
Eur
Studijas finansuoti galima su:
Valstybės remiama studijų paskola
Plačiau apie paskolą
Iki išankstinio priėmimo pradžios liko
Priėmimas
Norint pateikti paraišką studijoms ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, tai galima padaryti tris kartus per metus išankstinio, pagrindinio ir papildomo priėmimo metu
Iki išankstinio priėmimo pabaigos liko
00
:
00
:
00
:
00
D.U.K
Priėmimas į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą vyksta trimis etapais.
• Nuo sausio 1 dienos iki balandžio 30 dienos kviečiame stoti per išankstinį priėmimą ir taip rezervuoti vietą ISM universitete su didesne tikimybe gauti stipendiją bei kitomis papildomomis vertėmis.
• Nuo gegužės 1 dienos iki rugpjūčio vidurio vyksta vidinis ISM priėmimas, kurio metu jūs turite pateikti paraišką ISM priėmimo sistemoje, taip rezervuodami vietą universitete.
• Nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio pabaigos galite teikti paraišką per bendrąjį priėmimą į aukštąsias mokyklas (LAMA BPO).
Plačiau su ISM priėmimu galite susipažinti https://www.ism.lt/priemimas/.
ISM išankstinis priėmimas – tai unikali galimybė rezervuoti studijų vietą dar iki egzaminų bei turėti didesnę galimybę gauti ISM 25%, 50%, 75% bei 100% stipendijas. ISM išankstinis priėmimas ypatingas tuo, kad jo metu vertinami ne tik akademiniai pasiekimai, tačiau ir aplikanto motyvacija bei aktyvi užklasinė veikla.
Norint stoti į bet kurią ISM bakalauro studijų programą, reikia laikyti šiuos egzaminus:
• Matematika (0,4 balo)
• Lietuvių kalba (0,2 balo)
• Istorija/Geografija/IT/Užsienio kalba/Ekonomika (0,2 balo)
• Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais arba metinis pažymys (0,2 balo)
Valstybės studijų stipendija (vnf/st) – valstybės nefinansuojama vieta su studijų stipendija. Ją bendrojo priėmimo metu gali gauti aukščiausiais balais egzaminus išlaikę mokiniai. Valstybės studijų stipendija 2023 m. stojimo metu siekė 2865 Eur per metus. Siekiant gauti vnf/st studijų vietą, būtina ją pasirinkti bendrojo priėmimo (LAMA BPO) sistemoje. Svarbu paminėti, jog ISM 75% ir „100 Talentų“ stipendijos susideda iš valstybės studijų stipendijos (vnf/st) ir ISM universiteto papildomai skiriamos stipendijos. Todėl nepasirinkus vnf/st vietos bendrojo priėmimo metu, stojantieji praranda galimybę gauti ir 75% bei „100 Talentų“ stipendijas. Turint pakankamą balą ir norint užsitikrinti galimybę įstoti į ISM universitetą, LAMA BPO sistemoje rekomenduojame pirmoje vietoje rinktis vnf/st studijų vietą, o antroje – vnf (valstybės nefinansuojamą) studijų vietą.
Išsilavinimą įgijusiems užsienio mokslo institucijose reikia kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą (toliau – SKVC) dėl užsienio institucijose įgyto išsilavinimo pripažinimo ir dalykų atitikmenų nustatymo. Jeigu diplomas yra pripažįstamas ir gavus dalykų atitikmenis susidaro minimalus konkursinis balas 5,5, stojantysis turi teisę studijuoti ISM universitete.
Jei studijavote kitame Lietuvos ar užsienio universitete ir norite studijas tęsti ISM universitete, kviečiame susisiekti su mumis paštu bs@ism.lt. Priėmimas į aukštesnius kursus vyksta du kartus per metus. Priėmimas į rudens semestro studijas vykdomas nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 15 d. Priėmimas į pavasario semestro studijas vykdomas nuo sausio 1 d. iki sausio 15 d. Kartu su prašymu kviečiame pateikti ir akademinę pažymą, kurioje nurodyti dalykai, kuriuos mokėtės universitete. Kadangi kiekvienas atvejis yra individualus, tikslią informaciją suteiksite jums asmeniškai.
ISM veikiantis Karjeros centras padeda kiekvienam studentui žengti tvirtus žingsnius siekiant išsipildžiusios karjeros. Bendradarbiaujant su geriausiomis Lietuvos ir tarptautinėmis įmonėmis organizuojami susitikimai su verslo atstovais, o individualių konsultacijų metu teikiama pagalba pasirenkant organizaciją pagal kiekvieno studento asmeninius siekius, poreikius ir stiprybes. Kasmet studentams galime pasiūlyti net 300 praktikos vietų didžiausiose tarptautinėse įmonėse. Daugiau informacijos apie ISM Karjeros centrą rasite https://www.ism.lt/karjeros-centras/.
Dauguma paskaitų ISM universitete vyksta anglų kalba, išskyrus Verslo vadybos ir rinkodaros bei Ekonomikos ir duomenų analitikos programas, kuriose dalis paskaitų vyksta ir lietuvių kalba.
Išlyginamųjų studijų neturime, tačiau galime pasiūlyti papildomas studijas, kurias pabaigus galima stoti į magistrantūrą. Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis bs@ism.lt.

Kitos bakalauro studijų programos

Konsultacija

Svarstai apie studijas?

Registruokis konsultacijai ir atsakysime į visus tavo klausimus! O gal jau pasirinkai studijų programą? Tada pateik paraišką internetu.
Kontaktai
Aistė Karoblė
Studentų priėmimo vadovė
+370 614 18622
aiste.karoble@ism.lt
Titas Kuodys
Studentų priėmimo vadybininkas
+370 613 15460
titas.kuodys@ism.lt
Gabrielė Alkimavičiūtė
Studentų priėmimo vadybininkė
+370 669 61680
gabriele.alkimaviciute@ism.lt
Janina Gedvilė
Studentų priėmimo vadovė
+370 610 01493
janina.gedvile@ism.lt
magnifiercrosschevron-downarrow-upchevron-left-circlechevron-right-circle