Stipriausi Europos lektoriai Vilniuje ir Barselonoje vadovus kvies į „Corporate Governance“ studijas

Naujienos
2024-04-23

Darbas valdyboje ne vienam vadovui reiškia natūralią karjeros tąsą, o ir pozicijų valdybose skaičius nuosekliai auga. Tačiau išsamių žinių poreikis apie efektyvų valdybos nario darbą ir organizacijų valdyseną Lietuvos vadovams išlieka didelis. ISM Executive MBA kviečia vadovus pasiruošti karjerai valdybose kartu su stipriausių Europos verslo mokyklų lektoriais. Naujai sukurtam „Corporate Governance“ (liet. Organizacijų valdysenos) moduliui vadovaus ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas, bendradarbiaudamas su Barselonos EADA Verslo mokykla.

Stiprins vadovų konkurencinį pranašumą

ISM Executive School ką tik pasirašė bendradarbiavimo sutartį su EADA Verslo mokykla (angl. EADA Business School). EADA vadovų studijos patenka tarp 25 pasaulyje stipriausiai vertinamų pagal „Financial Times“ 2023 m. reitingą. Vienas iš šios partnerystės privalumų – atnaujintos ISM Executive MBA studijos  ir naujas „Corporate Governance“ modulis, skirtas skatinti vadovų efektyvų darbą valdybose. Prieš keletą metų pasirašyta sutartis ir su Navaros universiteto IESE Verslo mokykla, kurios studijos vadovams šešerius metus iš eilės „Financial Times“ buvo pripažintos geriausiomis pasaulyje. ISM EMBA studijose jau dėsto IESE dėstytojai, kurie su kolegomis iš EADA, London Business School, INSEAD jungiasi prie „Corporate Governance“ lektorių komandos. Viena dalis paskaitų įvyks Vilniuje, kita – Barselonoje, ne tik studijuojant, bet ir apsikeičiant patirtimi su Ispanijos įmonių vadovais.

EADA Verslo mokykla

„Darbas valdyboje vadovams yra labai patraukli tolesnės karjeros galimybė ir visgi Lietuvoje trūksta aukštas kompetencijas ir patirtį turinčių valdybos narių. Jau kuris laikas iš vadovų, EMBA studijų alumnų, sulaukiame klausimo, kada ISM sukurs „Corporate Governance“ modulį. Tai paskatino suburti tarptautinę lektorių komandą, su kuria verslo atvejų (angl. business case) analizių, simuliacijų ir diskusijų metu vadovams padėsime perprasti valdybos nario darbą, valdybos vaidmenį organizacijos strategijos, ESG ir kituose kontekstuose“, – sako dr. D. Misiūnas, sukaupęs ilgą darbo patirtį Lietuvos ir tarptautinių įmonių valdybose.

Dalius Misiūnas

Nuo 2024 m. rudens studijuoti modulyje galės tiek būsimi, tiek esami valdybų nariai, norintys didinti kompetencijas ir atnaujinti žinias.  Anot D. Misiūno, darbas valdyboje kartu su savimi neša ne tik prasmės jausmą, bet ir didelę atsakomybę, iššūkius. Todėl „Corporate Governance“ modulyje bus nagrinėjamos tiek pagrindinės valdybų užduotys ir atsakomybės, geriausios valdysenos praktikos, organizacijos strategija, tiek etikos dilemos, krizių valdymas, strateginių pokyčių įvedimas į organizaciją, finansiniai indikatoriai, skaitmeninė organizacijos strategija. Didelis dėmesys bus skiriamas sprendimų valdybose priėmimo ir suinteresuotų šalių valdymo („stakeholder management“) temoms.

Kaip pabrėžia ISM Executive MBA studijų direktorė dr. Audronė Nakrošienė, unikalu, kad į organizacijų valdyseną ir valdybų darbą vadovai gilinsis studijuodami ir Vilniuje, ir Barselonoje, EADA Verslo mokykloje, tad galės sujungti dviejų šalių valdysenos patirtis. Baigę EMBA studijas ir šį modulį, dalyviai įgis magistro diplomą ir bendrą ISM ir EADA „Corporate Governance“ sertifikatą. Dokumentas pažymi, kad vadovas sėmėsi ekspertinių valdysenos žinių dviejose aukštojo mokslo institucijose ir suteikia konkurencinį pranašumą, dalyvaujant įmonių atrankose į valdybos nario poziciją. Modulis įvertintas 15 ECTS kreditų.

Audronė Nakrošienė

Nuolat tobulėjančių valdybos narių poreikis auga

Harvardo universitetas neseniai paskelbė duomenis, pagal kuriuos matyti Russell 3000 ir S&P 500 indeksų bendrovių valdybose vykstantys procesai. Vienas reikšmingiausių – mažėja valdybos narių, turinčių stiprią verslo strategijos kompetenciją, skaičius. Tokių narių S&P 500 indekso organizacijose procentas mažėjo nuo 70 proc. 2018 m. iki 59 proc. 2023 m., o Russell 3000 valdybose – nuo 68 proc. 2018 iki 55 proc. 2023 m. Nurodoma, kad pastaraisiais metais mažėja ir narių, į valdybas atnešančių ekspertiškumą apie finansus ar įmonės kapitalo paskirstymą. Vadovų gebėjimas nuolatos stiprinti ir atnaujinti kompetencijas yra būtinybė stipriai, efektyviai ir nepriklausomai valdybai.

A. Nakrošienė teigia, kad toje pačioje EMBA klasėje kartu mokysis skirtingų organizacijų vadovai ir dalis jų – jau dirbantys įvairių organizacijų valdybose. Tai leis vieniems su kitais pasidalinti darbo valdybose iššūkiais ir patirtimi.

ISM EMBA bendruomenė

ISM EMBA studijuoja aukščiausio lygmens vadovai, kurių vidutinė vadovavimo patirtis yra 12 metų. Vidutinis studentų amžius – 40 metų. Studijų grupę sudaro iki 30 vadovų. Vadovų magistro studijų programa trunka vienerius metus, o vietoje baigiamojo magistro darbo rašymo vadovai išvyksta į dviejų savaičių konsultacinį projektą Pietų Afrikos Respublikoje.

Daugiau apie ISM Executive MBA studijas ir Organizacijų valdysenos modulį sužinokite ČIA.

Jei norite pasikonsultuoti dėl šių studijų, skambinkite +37068216439 ar rašykite vadovams@ism.lt