LRT ir ISM organizuojami mokyklos švietimo lyderės rinkimai grįžta
2021-04-19

Pernai itin didelio pasisekimo ir susidomėjimo nacionaliniu mastu sulaukę LRT ir ISM organizuoti mokyklos švietimo lyderės rinkimai grįžta. LRT ir ISM dar kartą susijungė bendrai partnerystei, kad Lietuvos mokykloms lyderėms suteiktų platformą ir galimybę su visuomene pasidalinti savo darbais, iniciatyvomis, praktikomis ir geruoju pavyzdžiu. Tad visuomenė kviečiama pastebėti, įvertinti, nominuoti bei proveržį darančias mokyklas apdovanoti ir šiemet.

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė / E. Blaževič/LRT nuotr.

„Mokyklos švietimo lyderės rinkimai pernai sulaukė itin didelio visuomenės susidomėjimo, mokyklų įsitraukimo ir švietimo bendruomenės palaikymo. Dalijimasis gerosiomis praktikomis tapo įkvėpimu daugeliui Lietuvos švietimo įstaigų pokyčius darančius projektus įgyvendinti ir patiems. Šis konkursas dėl švietimo herojams suteikiamos platformos, skatinimo dalintis savo pasiekimais ir taip rodyti pavyzdį yra svarbus nacionaliniu mastu, todėl LRT ir ISM organizuojamas konkursas vėl sugrįžti tiesiog privalėjo. Kviečiame nominuoti savo mokyklas ir dalyvauti mokyklos švietimo lyderės rinkimuose“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Mokyklas nominuoti kviečiama iki gegužės 7 d., užpildant specialią anketą puslapyje manomokykla.lrt.lt. Mokyklos bus vertinamos už organizacinę, ugdymo aplinką ir kultūrinį virsmą bei realius pasiekimus.

Dalius Misiūnas / ISM nuotr.

„Mokyklos švietimo lyderės rinkimuose dalyvaujančios mokyklos savo įgyvendinamomis iniciatyvomis tik patvirtina, kad sėkmingam rezultatui reikalinga stipri vadyba ir gera lyderystė. Praktika rodo, kad mokyklos, kurių vadovai sukuria sąlygas stipriai lyderystės raiškai bendruomenėse, pasiekia aukštesnės mokymo bei mokymosi kokybės ir įneša didesnį indėlį į švietimo misijos įgyvendinimą. Vadybos išmokstama, lyderystė yra ugdoma, todėl tam, kad mokyklos ir toliau stiprėtų, ISM šio konkurso nugalėtojų atstovus kviečia nemokamai studijuoti „Švietimo lyderystės“ programoje ir čia stiprinti savo kompetencijas“, – sako dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

Mokyklos švietimo lyderės konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis etapas vyks iki gegužės 7 dienos. Jo metu puslapyje manomokykla.lrt.lt bus galima nominuoti savo mokyklą.

Antrasis etapas vyks gegužės 10-21 dienomis, kurio metu prasidės balsavimas trijose kategorijose – didžiuosiuose miestuose, miestuose ir miesteliuose bei kaimiškose vietovėse. Laimėjusias mokyklas nulems komisija ir publikos balsai. 

Konkurso pabaigoje, birželio 7 d., bus apdovanotos 3 švietimo lyderės vardą pelniusios mokyklos – kiekvienoje iš jų, kartu su partneriais, bus įrengta pertraukų erdvė su stalo futbolu bei sėdmaišiais, o mokyklos nominuotam atstovui (mokytojui, direktoriui ar pavaduotojui) suteikta unikali galimybė nemokamai studijuoti ISM „Švietimo lyderystės“ magistrantūros programoje. Čia švietimo atstovai stiprins savo lyderystės, vadybos kompetencijas, kels kvalifikaciją švietimo vadybos srityje bei keisis gerosiomis praktikomis ir patirtimis su kitų mokyklų lyderiais.

Nominacijų etapas: balandžio 19 d.– gegužės 7 d.

Balsavimo etapas: gegužės 10 d.– gegužės 21 d.

Apdovanojimai: birželio 7 d.

Studijų pradžia – 2021 m. rugsėjį. Daugiau apie studijas ČIA.