LRT ir ISM kviečia išrinkti Lietuvos švietimo lyderius!
2022-04-05


LRT ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas jau trečius metus iš eilės savo jėgas suvienija bendram tikslui – parodyti modernią, iniciatyvią ir išradingą Lietuvos mokyklų pusę, kurią visuomenei pristatyti organizatoriai kviečia Lietuvos švietimo lyderio rinkimuose. Šiemet konkurso rengėjai skatina atsigręžti į švietimo įstaigose pokyčius darančius žmones ir nominuoti bei išrinkti mokytojus, direktorius, pavaduotojus ar kitus švietimo darbuotojus, kurių darbai keičia mokinių ateitį, mokyklos veidą ir bendruomenės gyvenimą.

„Lyderystės švietimo įstaigose pastebėjimas ir įvertinimas jau tapo gražia tradicija ir svarbiu kasmetiniu įvykiu, padedančiu visuomenei pamatyti kitą mokytojo, direktoriaus ar kito švietimo darbuotojo rolę – lyderio, minties formuotojo ir pokyčių iniciatoriaus. Per dvejus pastaruosius konkurso metus mus pasiekė daugybė įkvepiančių istorijų, šimtai unikalių iniciatyvų ir dar daugiau mokyklose ir už jų ribų daromų pokyčių. LRT ir ISM bendra iniciatyva šioms istorijoms padeda išvysti dienos šviesą ir drauge su visuomene pagerbti švietimo darbuotojus, kurie demonstruoja lyderystę ugdydami jaunimą. Tad džiaugiuosi galėdama pranešti, kad LRT ir ISM konkursas grįžta, kviesdamas visus Lietuvos gyventojus išrinkti Lietuvos švietimo lyderius“, – sako Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, LRT generalinė direktorė.

Lietuvos švietimo lyderio rinkimai prasidės balandžio 4 d., o jų metu gyventojai yra kviečiami pastebėti, išrinkti ir apdovanoti švietimo lyderius, kurie imasi unikalių iniciatyvų, transformuoja mokyklas, diegia naujoves, šiuolaikiškus mokymosi metodus, vykdo socialinius projektus, gerina mokinių pasiekimus ar kitaip keičia ir buria bendruomenes. Balsuoti ir rinkti Lietuvos švietimo lyderius gali visi norintys iki gegužės 9 d., puslapyje svietimolyderis.lrt.lt užpildant specialią anketą.

„Švietimo lyderis turi ne tik suteikti reikalingų žinių, tačiau auginti jaunimo pasitikėjimą savimi, padėti jam brėžti ateities kryptį ir kurti viziją. Tai ilgas, nelengvas ir lyderystės reikalaujantis procesas. Jau ne vienerius metus LRT ir ISM organizuojamas konkursas parodė, kad Lietuvoje turime ne vieną švietimo profesionalą, nebijantį prisiimti pokyčio iniciatoriaus rolę, nenustojančio tobulėti ir kvestionuoti status quo. Todėl kviečiu pastebėti, įvertinti ir apdovanoti švietimo profesionalus, kurie savo darbais keičia švietimo įstaigas ir ugdo būsimuosius lyderius“, – sako dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

Konkurse dalyvaujantys švietimo lyderiai bus vertinami pagal tris kriterijus: lyderystę ir vadybą; ugdymo aplinką ir kultūrinį virsmą; pasiekimus.

Konkursas vykdomas trimis etapais:

  • švietimo lyderių nominavimas (balandžio 4 d. – balandžio 24 d.);
  • balsavimas už nominuotus švietimo lyderius (balandžio 26 d. – gegužės 9 d.);
  • trijų konkursą laimėjusių švietimo lyderių paskelbimas ir apdovanojimas gegužės 19 d. vyksiančioje konferencijoje.

Laimėję švietimo lyderiai bus apdovanoti ISM „Švietimo lyderystės“ magistrantūros studijomis, o jų ugdymo įstaigose bus įrengta įkvėpimo erdvė (stalo futbolas, sėdmaišiai).

Daugiau apie konkursą ČIA.