ISM „Švietimo lyderystės“ programa pripažinta pasauliniu mastu
2021-04-08

ISM „Švietimo lyderystės“ programa pripažinta tarptautiniu mastu ir už savo inovatyvų požiūrį į švietimą gavo apdovanojimą iš AACSB, didžiausios pasaulyje švietimo įstaigas vienijančios organizacijos. Apdovanojimas pelnytas projekte „Innovations that Inspire“, kuriame savo iniciatyvas pateikė ir dalyvavo net 1600 pasaulio universitetai. 

Projektas „Innovation that Inspire“ kasmet įvertina viso pasaulio švietimo organizacijas, kurios inicijuoja ir švietimo sektoriuje įgyvendina reikšmingus pokyčius, akcentuoja švietimo teikiamą naudą, grąžą ir poveikį visuomenei.

Šiais metais projekte „Innovation that Inspire“ dalyvaujančių verslo universitetų iniciatyvos buvo atrinktos ir pripažintos už savo pastangas kurti pozityvų  visuotinį poveikį per: akademinio ir praktinio žinių lygio stiprinimą; ryšį su kitomis disciplinomis; inovacijų diegimą aukštajame moksle.

„Verslo universitetai visame pasaulyje kuria tikslus ir strategijas, kurios atliepia bendruomenės poreikius. AACSB projekto „Innovations that Inspire“ atrinktos iniciatyvos puikiai pademonstruoja švietimą, kaip svarbų veiksnį siekiant pozityvių tvarių sprendimų. Mes džiaugiamės, jog ISM galime pagerbti už inovatyvų požiūrį į visuomenės iššūkius“, – sako Caryn L. Beck-Dudley, AACSB presidentas ir vadovas.

ISM „Švietimo lyderystės“ programa visuomenėje ir švietimo sistemoje daro svarbų pokytį ir atneša realią naudą. Ji sustiprina mokyklos direktorių, mokytojų ir kitų švietimo atstovų vadybos kompetencijas – iš 360 „Švietimo lyderystės” programos absolventų net 50% turėjo teigiamų karjeros pokyčių, 30% buvo paaukštinti į vadovaujančias pareigas savo mokyklose, rodo „Mokyklų tobulinimo centro“ atliktos analizės duomenys. Mokyklos, kuriose dirba „Švietimo lyderystės” absolventai, demonstruoja žymiai geresnius mokinių mokymosi rezultatus, o mokytojai turi stipresnes socialines ir profesines kompetencijas.

„Švietimo lyderystės“ programa ne tik ugdo bei suteikia sąlygas tobulintis švietimo atstovams, tačiau ir prisideda prie visuotinių švietimo problemų sprendimo. Kas dešimta Lietuvos ugdymo įstaiga neturi nuolatinio vadovo, todėl švietimo atstovų vadybinių ir lyderystės kompetencijų stiprinimas bei auginimas yra svarbi pagalba stiprinant švietimo sistemą. 

„Švietimo lyderystės“ pripažinimas tarptautiniu mastu rodo programos atliekamos misijos svarbą ir poveikį visuomenei bei švietimo sistemai. Ši programa atrinkta iš 1600 savo iniciatyvas pateikusių verslo mokyklų iš viso pasaulio. Tad šis įvertinimas yra svarbi paskata toliau tęsti projektą, kviesti mokytojus, direktorius ir kitus ugdymo sistemos atstovus tobulintis ir taip stiprinti Lietuvos švietimo sistemą“, – sako dr. Dalius Misiūnas, ISM universiteto rektorius.

Šį semestrą programoje studijuoja 76 švietimo atstovai. Didžiąją dalį jų stipendijų skiria savivaldybės ir atsakingi verslai, kuriems rūpi, kad jų mokyklose būtų vadovaujamasi naujausia vadybos metodika, diegiamos mokymo naujovės ir pan.

Studijų pradžia – 2021 m. rugsėjį. Daugiau apie studijas ČIA.

AACSB International (AACSB) – didžiausia pasaulyje verslo švietimo sąjunga, suvienijanti pedagogus, studentus ir verslą vardan bendro tikslo – sukurti naują stiprių lyderių kartą. Šios pasaulinės organizacijos, turinčios biurus Floridoje, Amsterdame ir Singapūre, misija – skatinti įsitraukimą, paspartinti naujovių kūrimą ir pokyčius švietime. 1916 m. įkurta organizacija šiandien padeda švietimo įstaigoms užtikrinti aukštą kokybę, suteikia profesinio tobulėjimo paslaugas ir skatina dalintis patirtimi bei naujausiomis verslo žiniomis. Ši sąjunga motyvuoja švietimo atstovus atliepti šiandienos poreikius siekiant paspartinti naujoves švietime, tvirtesnius ryšius tarp verslo ir akademinės bendruomenės ir sustiprinti teigiamą verslo mokyklų poveikį visame pasaulyje. AACSB vienija daugiau nei 1700 stipriausių švietimo ir verslo organizacijų, kurios pasiekia 3 milijonus besimokančiųjų. AACSB tinklas, apjungiantis daugiau nei 100 šalių, apima 40 000 lyderių, pedagogų, savanorių ir verslo novatorių.