ISM minimalaus konkursinio balo kartelės nenuleis

Naujienos
2024-02-08

Šalies universitetams trečiadienio vakarą pradėjus skelbti apie atnaujintas stojimo sąlygas, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas praneša, kad dar pernai nusprendė, jog stojamojo minimalaus balo nekeis. Nuo šių metų Lietuvoje įsigaliojo nauja tvarka, kai keičiami stojimo į aukštąsias mokyklas reikalavimai. ISM rektoriaus dr. Daliaus Misiūno teigimu, įstatymo pataisos sudaro sąlygas universitetams nuleisti įstojimo kartelę, o tai gali atsiliepti studijų kokybei Lietuvoje.

Praėjusių metų pabaigoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pranešė, kad pagal Mokslo ir studijų įstatymo pataisas nuo 2024 m. į universitetines studijas stojantiems abiturientams vietoje dviejų valstybinių egzaminų privalomi bus trys, įvedamas reikalavimas iš jų turėti bent 36 balų vidurkį. Anksčiau ministerijos nustatytas minimalaus konkursinio balo reikalavimas stojant į valstybės finansuojamas vietas naikinamas.

„Girdime įvairių šios naujos tvarkos interpretacijų, bet mūsų pozicija tvirta – jei universitetai laikysis tik minimalių naujųjų reikalavimų, tai gali turėti įtakos studijų kokybei. Kokybė yra ISM prioritetas, todėl esame apsisprendę, kad minimalaus 5,4 konkursinio balo laikysimės ir toliau. Nusprendėme nedvejodami, nes jau nuo sausio mėnesio pradėjome išankstinį moksleivių priėmimą į bakalauro studijas“, – teigia D. Misiūnas.

Dalius Misiūnas

ISM universiteto sprendimas susijęs su tuo, kad norima toliau pritraukti labiausiai motyvuotus ir gerai besimokančius abiturientus.

„Moksleiviai ateina ieškodami aukštos studijų kokybės, jaučiame šį įsipareigojimą ir jo laikysimės“, – akcentuoja ISM Priėmimų skyriaus vadovė Aistė Karoblė.

Aistė Karoblė

Šiuo metu ISM universitete studijuoja 1200 bakalauro studentų, pusė iš jų mokosi su ISM studijų stipendija.

Daugiau apie ISM universiteto bakalauro studijų programas sužinokite ČIA.