ISM išlaiko stipriausio privataus universiteto poziciją Lietuvoje 

Naujienos
2024-05-08

Jau devintus metus iš eilės ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas žurnalo „Reitingai“ sudarytojų išrenkamas geriausiu privačiu universitetu Lietuvoje.

Darbdavių vertinimai, studentai ir studijos, alumnų kuriama pridėtinė vertė, konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje bei esamas ir ateities akademinis personalas, meno bei sporto veikla ir personalo pasiekimai – visa tai vertinama naujausiame, 2024 m. pavasario universitetų reitinge. Remiantis šiais kriterijais, ISM surinko 67,62 taškus ir būdamas stipriausiu privačiu universitetu Lietuvoje jau ilgą laiką neužleidžia lyderio pozicijų.

Kas skatina rinktis studijas?

Praėjus vos 12 mėn. po studijų baigimo, ISM alumnai gauna net 25 proc. didesnį atlyginimą nei kitus Lietuvos universitetus baigę studentai. Šią tendenciją rodo ISM atlikti skaičiavimai, remiantis 2019 m. STRATA duomenimis. Skaičiavimų metu buvo lyginami ekonomikos, finansų, rinkodaros, žmogiškųjų išteklių, verslo ir vadybos krypčių pirmosios pakopos studijų alumnų atlyginimai.

Aukšta studijų kokybė, teigiama alumnų patirtis, pozityvus darbdavių, samdančių ISM absolventus, įvertinimas bei konkurencingas atlyginimas ir palaikanti bendruomenė – tai vieni iš kriterijų, skatinančių moksleivius rinktis studijas ISM universitete.

ISM universiteto studentai įgyja ir kitą svarbią pridėtinę vertę – ne tik studijuoja, bet ir gauna profesionalią mentorystę planuojant pirmuosius karjeros žingsnius dar pirmame studijų kurse. ISM Partnerysčių ir karjeros centras universiteto studentams siūlo inovatyvią karjeros programą. Programos siekis – kurti naują studentų požiūrį į išsipildžiusios karjeros planavimą. Programa apima karjeros planavimo kursą pirmajame studijų kurse, profesionalią praktiką antrajame ir ketvirtajame kursuose.

ISM universitetas bendradarbiauja su stipriausiomis šalies įmonėmis ir taip atveria išskirtines karjeros perspektyvas studentams. Be to, įdiegta ir speciali bendruomenės ir darbdavių komunikacijos platforma bei daug gerų atsiliepimų susilaukianti karjeros mentorystės programa. Norintys gauti daugiau informacijos gali kreiptis į ISM Partnerysčių ir karjeros centrą el. paštu karjeroscentras@ism.lt

Įtraukia tarptautinė aplinka

Tik prisijungę prie ISM bendruomenės studentai iš karto pajunta universiteto tarptautinės aplinkos privalumus ir ne vien dėl to, kad didžioji dalis paskaitų vyksta anglų kalba. Per 50 proc. ISM akademikų turi tarptautinės patirties ir atvyksta dėstyti iš itin aukšto lygio verslo mokyklų. Be to, užsienio šalių studentai ir lietuviai mokosi kartu, keisdamiesi tarpkultūrinėmis patirtimis ir žiniomis.

Pradėję savo kelią universitete, studentai gali leisti net iki pusės savo studijų laiko užsienyje. Rinkdamiesi dvigubo diplomo programą, jie įgyja ne tik mūsų universiteto, bet ir kitos pasaulyje pripažintos verslo mokyklos diplomą. Šios programos metu studentai gali įgyti išsilavinimą ISM ir Top 3 proc. pasaulio geriausiose verslo mokyklose, turinčiose „Triple Crown“ akreditacijas, tai – BI Norwegian Business School, KEDGE Business School, INSEEC School of Business & Economics ir Ilinojaus technologijų institute JAV. ISM studentai taip pat dalyvauja Erasmus+ programoje, kuri suteikia galimybę studijuoti Europoje, arba rinktis Dvišalių mainų programą ir studijuoti Azijoje arba Jungtinėse Valstijose. ISM užmezgęs partnerystę su šimtu partnerinių universitetų visame pasaulyje. Tad šio universiteto studentams atsiveria plačios tarptautinių studijų ir patirties perspektyvos.

ISM universitetas unikalus tuo, kad dėstytojai naudoja patrauklias ir inovatyvias ugdymo metodikas. Pavyzdžiui, karinių žaidimų metodą (angl. wargaming). Jis rodo, kaip žaidžiant stalo žaidimus galima mokytis pačių įvairiausių dalykų nuo politikos iki ekonomikos strategijų. Taip pat dėstytojai besimokančiuosius įtraukia į patyriminio mokymosi programas. Dar bakalauro studijų metu besimokydami iš realių verslo atvejų (angl. business case) ir dalyvaudami susitikimuose su verslo atstovais, studentai kloja tvirtus pamatus savo ateities karjerai.

ISM dėstytojai kompetencijas kelia ir žinių semiasi ISM Bussiness Case Academy, siekdami išlikti žingsniu priekyje ir užtikrinti įdomias, pažangias ir kokybiškas studijas lyderiaujančiame privačiame Vadybos ir ekonomikos universitete.

Daugiau apie bakalauro studijas ISM sužinokite ČIA.