ISM įsitraukia į tvarumo problemų sprendimą: įkurta ESG Council
2022-01-24


Dar prieš dešimtmetį tvarumo pagrindu valdoma organizacija buvo retai sutinkamas formatas versle. Tačiau šiandien iš papildomą vertę ir išskirtinumą kuriančio elemento, ji tampa svarbia, beveik kiekvienos organizacijos strategijoje atsiduriančia dalimi. Vis reikšmingesnę vietą visuomenėje, versle ir pasaulyje užimanti tvarumo tema transformuoja organizacijų požiūrį į verslo atsakomybę, keičia jos veikimo principus, augina šią temą išmanančių ir ją įgyvendinti galinčių profesionalų poreikį.

ESG (angl. k. Environmental, Social and Governance) tema yra kompleksinė, labai svarbi įmonių vystymuisi, augimui bei gebėjimui prisitaikyti prie naujų reikalavimų versle. Todėl siekdamas atliepti kylančius naujus verslo ir visuomenės poreikius, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas įkūrė ESG Council. Čia susitiks, savo žiniomis dalinsis, ESG iššūkius drauge spręs verslo atstovai, akademikai ir įvairių sričių profesionalai.

„ESG integravimas į verslo veiklą ir jo procesus yra nebekvestionuojama realybė, kuri kuria naujus organizacijų veikimo principus, naujus standartus, naujų žinių ir profesionalų poreikį. Kompanijose atsiranda pozicijos, reikalaujančios specifines kompetencijas turinčių profesionalų, išmanančių ESG standartus ir sekančių tvarumo tendencijas. Įkurdami ESG Council išsikėlėme tikslą suvienyti įvairių organizacijų vadovus, ekspertus ir akademikus, kurie dalintųsi savo žiniomis, keistųsi geriausiomis praktikomis ir šiuo bendradarbiavimu atvertų kelią reikiamų pokyčių inicijavimui ir įgyvendinimui“, – sako dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

ESG Council su ISM universitetu ateityje ketina bendradarbiauti siekiant formuoti nuomonės lyderystę ir savo žiniomis dalintis su visuomene iškeliant aktualias problemas bei drauge joms ieškant geriausių sprendimų.

ESG Council nariai taip pat bus kviečiami prisidėti ir prie studentų baigiamųjų darbų temų parinkimo, išryškinant šiandienos aktualijas, problemas, taip didinti baigiamųjų darbų turinio aktualumą ir vertę įvairių ESG klausimų sprendimo lauke.

ESG Council nariai įsitrauks ir į ISM organizuojamą „ISM Digital Lab“ hakatoną ir su jo dalyviais dalinsis savo įžvalgomis bei mentoriaus jauniesiems verslininkams.

Siekiant su visuomene pasidalinti aktualiausiomis ESG tendencijomis ir naujienomis, ISM kasmet organizuos konferenciją „ISM Trends“, kurioje tarybos nariai pasidalins svarbiausiais įvykiais, išryškins vykstančius ar įvykusius pokyčius, iniciatyvas ir tvarumo kryptis. Pirmoji „ISM Trends“ konferencija įvyks jau šį pavasarį.

ESG Council tarybą sudaro:

Dalius Misiūnas – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius
Mariano Andrade Gonzalez – „Moody’s“ Lietuvos padalinio vadovas
Greta Monstavičė – ISM alumnė, „Katalista Ventures“ vadovė ir bendraįkūrėja
Indrė Blaudžiūnaitė – Transporto technologijos „Trafi“ tvarios plėtros strategė
Karolina Semionovaitė – „Swedbank Lithuania“ tvarumo vadovė
Tomas Kemtys – „ Contrarian Ventures“ partneris
Ieva Vilkė – ISM alumnė, „Sustain Advisory“ tvarumo ataskaitų ekspertė
Gediminas Judzentas – „AUGA“ rinkodaros ir tvarumo vadovas
Rita Klebonaitė – ISM alumnė, „Civitta“ konsultantė
Simona Bačkienė – „Nasdaq“ emitentų priežiūros ir administravimo vadovė
Rouzbeth Amini – „Cognizant“ tvarumo vadovas
Ignas Sutkevičius – ISM alumnas, „Vinted“ strategijos vadovas
Simona Šimulytė – „ ChangeMakers’ON“ įkūrėja