ISM alumnė: grįžus į Lietuvą, ISM magistrantūros studijos padėjo greičiau integruotis į visuomenę

Naujienos
2024-06-05

Magistrantūros studijos gali būti ne tik būdas pagilinti turimas profesines žinias, bet ir galimybė, grįžus iš užsienio gyventi į Lietuvą, integruotis į šalies visuomenę bei verslo bendruomenę.

Patricija Krušinskaitė-Grabauskienė ISM Vadybos ir ekonomikos universitete baigė „Tarptautinės rinkodaros ir vadybos“ magistrantūrą. Ji prisipažįsta, kad antrosios magistrantūros studijos, šį kartą jau Lietuvoje, įsiminė savo kokybe, tarptautiškumu, itin šilta bei atvira akademine bendruomene. Kartu tai buvo laikas, kai, padedama akademinės bendruomenės, Patricija galėjo atnaujinti profesinių kontaktų tinklą, iš arčiau pažinti Lietuvos verslo pasaulį ir sklandžiai įsilieti į darbo rinką.

Patricija Krušinskaitė-Grabauskienė
Patricija Krušinskaitė-Grabauskienė. ISM Magistrantūros programos „Tarptautinė rinkodara ir vadyba

Baigusi Tarptautinę Amerikos mokyklą Vilniuje, išvykai studijuoti į užsienį. Įgijusi teisės bakalauro laipsnį Velse, „Swansea University Hillary Rodham Clinton School of Law“, vėliau Prancūzijoje studijavai verslo teisės magistrantūrą „Catholic University of Lyon“, bet galiausiai sugrįžai į Lietuvą. Kokios priežastys lėmė, kad tolesnėms studijoms pasirinkai ISM universitetą.

Visada žinojau, kad grįšiu į Lietuvą, nes norėjau gyventi ir dirbti čia. Atostogaudama 2021 m. supratau, kad esu užstrigusi tame pačiame darbo bei profesinės aplinkos rate ir man labai smalsu žinoti, kaip sekasi žmonėms, veikiantiems kitose srityse. Geriausiai jaučiuosi studijuodama anglų kalba, o ISM universitetas būtent šioje srityje užtikrina gerą studijų kokybę, todėl tai buvo vienas iš argumentų, lėmusių mano apsisprendimą. Kartu nemažai mano pažįstamų yra mokęsi šiame universitete ir jie užtikrino, kad studijų kokybė paremta aukštais standartais.

Sakyčiau, kad ISM išsiskiria tarptautiškumu bei užsienio universitetų studijų kokybe Lietuvoje. Taigi įvertinau ir tai, kad man nereiks niekur važiuoti, bet vis tiek galėsiu toliau kokybiškai studijuoti.
Nors mano profesinis kelias susijęs su teise, tačiau ISM universitete pabaigiau tarptautinės rinkodaros ir vadybos magistrantūrą. Daugelis nustebo tokiu mano pasirinkimu, tačiau man šios studijos suteikė galimybę pažinti visai kitą sritį, įgyti naujų įgūdžių, išplėtė mano profesinius horizontus.

Kaip manai, kokią reikšmę tolimesnėje karjeroje turės ISM universitete įgyta patirtis?

Vienas iš dalykų, kurį teko studijuoti magistrantūroje – korporatyvinė socialinė atsakomybė. Šiuolaikinės bendrovės į savo veiklą vis aktyviau integruoja tvarumo standartus, supranta socialinės atsakomybės svarbą. Esu įmonės teisininkė, todėl įgytos žinios man ne tik praverčia darbe, bet kartu skatina dar aktyviau gilintis į tvarumo temą, plėsti savo kompetencijas, padeda suprasti verslo aktualijas ir tendencijas.

Studijavai keliuose universitetuose skirtingose pasaulio šalyse. Kaip vertini ISM universiteto akademinę atmosferą?

Per dvejus studijų metus šiame universitete sutikau daug nuostabių žmonių, su kuriais iki šiol bendrauju. Prisipažinsiu, iš pradžių jaučiausi kaip juoda avis, nes atėjau iš konkretaus teisės pasaulio ir maniau, kad negalėsiu savo mintimis ir patirtimi prisidėti prie man naujos, itin kūrybiškos rinkodarą studijuojančios bendruomenės. Supratau, kad toks mano mąstymas buvo klaidingas, nes mūsų kurse buvo žmonių, anksčiau studijavusių inžineriją, biologiją ar kitą su rinkodara menkai susijusią sritį. Universiteto bendruomenė buvo labai paslaugi, bendraujanti. Ypatingai jaučiasi ISM tarptautiškumas: dėstytojai iš įvairių pasaulio šalių, skiriasi ir jų dėstymo stilius. Prie tokios dėstytojų įvairovės esu įpratusi, nes studijavau užsienyje. Smagu buvo vėl pasijusti tarptautinės mokslo bendruomenės dalimi, bet kartu būti gimtinėje. Mano nuomone, ISM yra tarsi užsienio universitetas Lietuvoje.

Išskirčiau ISM administracijos supratingumą ir paslaugumą. Pavyzdžiui, studijuodama turėjau sveikatos problemų ir kartu radome sprendimą, kaip toliau galėčiau tęsti studijas. Nuolatinis tiek dėstytojų, tiek administracijos darbuotojų dėmesys studentams tikrai sukuria ypatingą atmosferą.

Kas labiausiai įsiminė iš magistrantūros studijų ISM?

Po septynerių metų užsienyje Lietuvoje jaučiausi šiek tiek „ne į temą“. Jaučiausi nuo daug ko atitrūkusi, nes visi mano profesiniai ryšiai buvo įgyti teisės srityje svetur, dauguma draugų irgi sutikti užsienio šalyse. Taigi studijos ir priklausymas universiteto bendruomenei man padėjo lengviau integruotis į lietuvišką visuomenę.

Išvardink 3 priežastis, kodėl verta rinktis studijas ISM.

Universiteto tarptautiškumas – vienas iš svarbiausių faktorių, lėmusių mano pasirinkimą studijuoti būtent čia. Antra priežastis – stipri akademinė bendruomenė, kurios dalimi jautiesi net ir baigęs universitetą. Juk, kaip dažnai būna, kol studijuoji, tol esi visur kviečiamas, o uždarius universiteto duris, buvę studentai užmirštami. Įdomu tai, kad ISM absolventai dažnai sulaukia kvietimų dalyvauti universiteto renginiuose, skatinami dalintis savo patirtimi ir palaikyti studijų metu sukurtus ryšius. Trečia – studijų kokybė ir itin profesionalūs dėstytojai, įvairių mokslo sričių žinovai. Svarbu paminėti, kad ypatingas dėmesys skiriamas akademinei aplinkai: visi procesai organizuojami taip, kad studijuojantiems būtų patogu, aišku ir studentai galėtų visą dėmesį sutelkti į studijas.