Karjeros konsultacijos
Norite patarimo rengiant CV ar rašant motyvacinį laišką? Užsiregistruokite į konsultaciją. Jos metu padėsime:
• peržiūrėti ir pakoreguoti gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką;
• apsvarstyti praktikos/ darbo paieškos galimybes;
• įvertinti darbo/ praktikos pasiūlymus;
• pasiruošti darbo pokalbiui.
Konsultacijomis gali naudotis visi ISM studentai ir absolventai.
Jūsų CV – virtualus jūsų veidas. Kiekviena pateikta detalė turi turėti prasmę ir reikšmę. CV padeda susipažinti ir būti sužavėtam potencialiu darbuotoju. Tad informaciją apie turimas žinias, įgytą patirtį, gebėjimus ir kompetencijas verta apibūdinti aiškiai, nuosekliai ir realistiškai.
Patogiausi nemokami CV kūrimo įrankiai: Wozber ir Canva
CV pavyzdžiai
Išsilavinimas
• išsilavinimo vietos / institucijos • specializacijos / domėjimosi sritys • akademiniai pasiekimai / apdovanojimai • mainų programos
Patirtis
Profesinė ar praktikos metu įgyta patirtis – yra svarbiausia dalis, kuri darbdaviui ir yra įdomiausia.
• įmonės pavadinimas • darbo pozicija • darbo terminai – pradėta / baigta • įrašykite keletą sakinių apie darbo pobūdį, turėtas atsakomybes. Norėdami būti išskirtiniai, įrašykite savo pasiekimus darbe, įveiktus iššūkius, įgytus gebėjimus
Papildoma veikla
Įgūdžiai
• kalbos ir jų mokėjimo lygiai • kompiuterinis raštingumas
Stipriosios pusės
Kokias asmenines savybes galite įrašyti, kaip stipriąsias savo puses profesinėje srityje? Pagalvokite, kurios savybės galėtų padėti užtikrinti rezultatą aplikuojamame darbe.
Pomėgiai
Parodykite savo įvairiapusiškumą ir įdomius pomėgius. Geriausia, kad jie atspindėtų kažkokias jūsų būdo savybes ar įgytus įgūdžius, kuruios galėtumėte pritaikyti ir darbo aplinkoje.
Rekomendacijos
Atsiklauskite buvusių darboviečių vadovų, ar galėtų su jais susisiekti, jei reikės rekomendacijų. Pateikite jų numerius.
DUK
1. Kokie geriausi puslapiai darbo skelbimų paieškai?
KC puslapis, CVonline, CV bankas, firsty.lt, cvmarket, Linkedin.
2. Kur dar galiu ieškoti skelbimų, jei ne specializuotuose darbo skelbimų puslapiuose?
Nueikite į konkrečios įmonės svetainę ir ieškokite „Karjera“ skilties. Joje galite rasti visas laisvas pozicijas, kurias įmonė tuo metu turi. Jei jie neturi tinkamos pozicijos jums tuo metu, o jūs tikrai esate motyvuotas, vis tiek susisiekite su įmone – nusiųskite CV ir parodykite iniciatyvą, jog norite kartu kurti rezultatą ir mokytis iš jų.
3. Ką daryti, jeigu nusiunčiau CV, o įmonė neatrašo?
Būkite proaktyvus! Jeigu nesulaukėte jokio atsako, palaukite porą dienų ir tiesiog paskambinkite tam žmogui, kuriam siuntėte CV. Taip pasiteirausite ar gavo jūsų CV ir priversite atkreipti dėmesį į save. O jeigu visgi netsirinko jūsų, tiesiog sulauksite atsakymo.
4. Kokiu formatu išsaugoti CV?
PDF formatu. Ir geriausia, kad išsaugota būtų su jūsų vardu ir pavarde.
5. Kada reikia siųsti ir motyvacinį laišką?
Visada kai įmonė to prašo. Ir tada, kai tikrai norite įrodyti, jog galėtumėte pas juos dirbti. Tačiau motyvacinis laiškas negali būti šabloninis! Kitaip jis tiesiog neturės jokios vertės. Labai jaučiasi kai yra tieisog pakeistas pavadinimas pagal aplikuojamą įmonę ir toliau palikta ta pati informacija.
Dar neatradai savo kelio? Atlik karjeros testą
Nuoširdžiai parašytas motyvacinis laiškas parodys darbdaviui jūsų rimtus ketinimus įmonės ir pozicijos atžvilgiu, geriau atskleis jūsų asmenybę. Motyvaciniame laiške nereikia atkartoti CV pateiktos informacijos, svarbu plačiau papasakoti kaip jūs atitinkate poziciją, kodėl norite dirbti įmonėje – laiškas turi būti aiškus, trumpas, profesionaliai parašytas ir būtinai be klaidų. Taip pat kiekvienas motyvacinis turi būti parašytas konkrečiai įmonei – negalima siųsti visur „copy paste“ vienodų.
Laiško turinys
Dėl kokio darbo rašote
Kreipinys,
Atsisveikinimas
Vardas, pavardė
Pastaba: tai tik rekomenduojama laiško forma, kurią galite keisti. Rašant laišką svarbus asmeniškumas ir kūrybiškumas, kas išskirs jus iš kitų kandidatų.