Meniu

Ekonomika ir duomenų analitika

Ekonomikos ir duomenų analitikos studijų programa, skirta veržliems, analitiškai mąstantiems bei siekiantiems aukštumų šiuolaikinės ekonomikos pasaulyje. Ekonomikos programos studentai mokosi suprasti ir analizuoti ekonomikos procesus visuose lygiuose: įmonės, šalies bei pasaulio. Studijų metu daug dėmesio skiriama finansiniams bei ekonominiams rodikliams identifikuoti ir analizuoti. Tai leidžia atpažinti ir išsamiai įvertinti kasdien matomus ekonominius veiksnius. Studijos vyksta lietuvių ir anglų kalba, studijų trukmė – 3,5 metų.


PO STUDIJŲ JŪS GEBĖSITE:

  • paaiškinti ekonomikos teorijos ir praktikos ryšį, pritaikyti šias žinias analizuojant ir vertinant statistinius duomenis ir ekonominę informaciją mikro- ir makroekonominiu lygiu;
  • apibūdinti ir analizuoti ekonominę, teisinę, politinę bei socialinę verslo įmonių bei kitų organizacijų aplinką;
  • prognozuoti priimamų ekonominių ir finansinių sprendimų įtaką ne tik finansiniame, bet ir platesniame įmonės ar organizacijos valdymo kontekste, įvertinant, kokias pasekmes šie sprendimai turės įmonės ar organizacijos procesams;
  • taikyti sisteminį, kritinį bei konstruktyvų mąstymą identifikuojant problemas ir jas sprendžiant.

 
   

 

Prof. dr. Tadas Šarapovas

Ekonomikos programos direktorius

El.paštas: tadas.sarapovas@ism.lt


TARPTAUTNĖS GALIMYBĖS

Praleidę vienerius studijų metus partnerių universitete, galėsite gauti ir BI Norwegian Business School (Norvegija) diplomą.
 
 

KARJEROS PERSPEKTYVOS

Šios studijos – tiesiausias kelias tapti ekonomikos ekspertu, gebančiu analizuoti, prognozuoti ir vertinti verslo situaciją, šalies ar organizacijos būklę, remiantis atliktais ekonominiais skaičiavimais. Ekonomisto žinios gali būti pritaikytos labai įvairiose srityse. Galite dirbti bankininku ar ekonomikos analitiku, apskaitininku ar vadybininku, rinkodaros specialistu ar ekonomikos dėstytoju.

Ekonomikos ir duomenų analitikos programos absolventai dirba: Swedbank, Europos Parlamente, EY, Western Union, DNB banke, PricewaterhouseCoopers, ESO, Litamilk, BNS, Mokesčių sraute, Europos socialinio fondo agentūroje, AC Nielsen Baltics,  ir kt.