Meniu

Valdymo apskaita: vertės analizė

DĖMESIO: Registracija į modulį „Valdymo apskaita: vertės analizė“ baigta, nes grupė pilnai suformuota.

 

 

Įvairaus lygmens ir sričių vadovai, savo karjerą pradėję nuo konkrečios srities specialisto (pardavimų, teisės, rinkodaros, plėtros, gamybos, technologijų) pareigų, augant atsakomybėms ima stokoti finansinių žinių sprendimams priimti. Valdymo apskaita: vertės analizė modulis atliepia šių vadovų poreikį gauti bazines finansų valdymo žinias, kartu gilinant kaštų analizės įgūdžius, vėliau juos integruojant į investicinių projektų vertinimo ir verslo vertės didinimo sprendimus.

Neretai įmonės, investuojančios į darbuotojų studijas, jų atsiperkamumą pamato dar mokymosi metu: atlikdami produktų pelningumo, sąnaudų, investicijų atsiperkamumo analizę, dalyviai savo įmonėms sutaupo nuo keliasdešimties iki kelių šimtų tūkstančių eurų arba analogiška suma padidina verslo vertę.

Modulis skirtas

Vadovams, kurie kopė karjeros laiptais nebaigę specializuotų vadybos bei finansų studijų ir tapo įmonių lyderiais būdami puikiais savo srities specialistais, tačiau vis dar stokoja vadovams reikalingų finansinių žinių. Modulis nėra skirtas finansų valdymo profesionalams ar tiems įmonių vadovams, kurie jau yra baigę išplėstines finansų studijas.

Modulio temos

 • Finansinių ataskaitų (balanso, pelno/nuostolio ataskaitos, pinigų srautų ataskaitos) analizė;
 • Tradiciniai ir šiuolaikiniai kaštų apskaitos metodai (Activity Based Costing);
 • Kaštų valdymo ir kainodaros sprendimų pagrindimas;
 • Verslo finansinis planavimas;
 • Investicinių projektų vertinimas;
 • Strateginis organizacijos pasiekimų matavimas (Balanced Scorecard) bei finansinių rodiklių analizė;
 • Bendrovių valdysena (Corporate governance);
 • Praktiniai valdymo apskaitos sistemų diegimo aspektai įmonėse.

Baigę modulį

 • Suprasite, kaip priimti svarbiausius valdymo sprendimus, kurie didina įmonės vertę, remiantis ne intuicija, o valdymo apskaitos informacija;
 • Įgysite bazinių finansų valdymo žinių, kurios leis Jums analizuoti įmonių balansus, pelno nuostolio, pinigų srautų ataskaitas;
 • Įgysite metodinių žinių, kurios padės nesuklysti vertinant atskirų įmonės padalinių, produktų ir jų portfelio, taip pat paslaugų, projektų ar darbų kaštus, pelningumą ir vertę įmonei;
 • Sužinosite, kokie kaštų ir efektyvumo kriterijai yra taikomi skirtingose situacijose – gaminti patiems ar pirkti iš išorės, išnaudojant ribotus gamybinius pajėgumus, siekiant optimizuoti produktų portfelį;
 • Išmoksite atlikti finansinių rodiklių analizę, finansinius rodiklius vertinti kitų įmonės rodiklių kontekste taikant subalansuotų rodiklių sistemą;
 • Suprasite, kaip įvertinti investicinių projektų atsiperkamumą, ir gebėsite įvertinti piniginę laiko vertę;
 • Susipažinsite su mokesčių optimizavimo, vidinės kainodaros sprendimais.

Tiriamuosiuose darbuose, kuriuos studentai rengia viso modulio metu, dažniausiai analizuojama konkrečių įmonių, kurias atstovauja studentai, produktų kaštų nustatymo problematika, išmokstama suskaičiuoti gaminamų produktų ir teikiamų paslaugų kaštus. Pavyzdžiui, pieno perdirbimo įmonei atlikus produktų kaštų analizę paaiškėjo, kad produktas, kuris tariamai buvo pelningiausias, iš tiesų yra nepelningas. Vadovai privalėjo peržiūrėti strategiją ir daugiau dėmesio skirti tiems produktams, kurie buvo nuvertinti.

Vertindami savikainą, įmonės vadovai atlieka ir darbo laiko analizę. Mažmeninės gamybos įmonės vadovas atlikęs tyrimą įsitikino, kad brangūs įrengimai naudojami tik pusę darbo laiko. Jam kilo klausimas, ar reikia gaminti produktus, kuriems reikalingi specialūs, bet neišnaudojami įrengimai? Galbūt vertėtų įrengimus nuomotis, taip padidinant bendrą įmonės pelningumą?

Tiriamajame darbe siuntų tarnybos vadovė paskaičiavo, kad vienai siuntai pakrauti darbuotojas užtrunka net 8 minutes, nors siuntą reikia tiesiog paimti iš lentynos ir įdėti į automobilį – tai trunka ne daugiau kaip minutę. Po šio darbo įmonė atliko darbuotojų funkcijų optimizavimą ir sutaupė kaštus.

Netikėtų rezultatų parodo ir investicijų atsiperkamumo analizė. Pavyzdžiui, vienos mėsos perdirbimo įmonės vadovė analizavo naujų produktų pelningumą. Įmonė kas mėnesį išleidžia po kelis naujus produktus, bet neįvertina, kiek kainuoja produkto įvedimas į rinką. Paaiškėjo, kad paprastai naujas produktas yra išimamas iš prekybos, o į rinką leidžiami nauji produktai. Tai, vertinant finansiniu aspektu, nuostolinga. Jei siekiama optimizuoti vertę, toks kiekis naujų produktų nėra reikalingas, verta dirbti su esamais produktais ir taip didinti pelną. Į šiuos klausimus nebūtų galima atsakyti neatlikus finansinės, kaštų analizės ir investicijų atsiperkamumo vertinimo.

Modulio vadovė

Dr. Dalia Kolmatsui – socialinių mokslų daktarė, verslo valdymo ekspertė, turinti daugiau nei 18–os metų mokymų vedimo ir vadovavimo versle patirtį. Finansų valdymo dalykus dėsto daugiau kaip 14–a metų. Interesų sritys – strateginis valdymas, rizikos valdymas, finansų valdymas, finansinės institucijos. Dr. D. Kolmatsui yra atlikusi konsultacinius projektus ir vedusi seminarus kainodaros srityje (Maxima, Iki), kaštų valdymo srityje, dėsto ISM ir VDU Finansų valdymo, Rizikos valdymo, Finansinių institucijų, Finansinio tarpininkavimo dalykus. Šiuo metu dirba turto valdymo bendrovėje „INVL Asset Management“ Pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadove, prieš tai dirbo pensijų fondų valdymo bendrovės „MP Pension Funds Baltic“ generalinio direktoriaus pavaduotoja, buvo mokymų įmonės „Amber Training and Development“ akcininkė ir vadovė.  

 

Studentų atsiliepimai:

 

"Valdymo apskaita: vertės analizė" – mano pirmasis modulis, kurį pasirinkau studijuoti ISM Vadybos ir verslo universitete. Norėjosi gilesnės analizės ir profesionalo patirties. Rezultatas viršijo lūkesčius!Per sąlyginai trumpą laiko tarpą gavau labai koncentruotą, bet išsamią medžiagą, kuri tapo pagrindu, leidžiančiu priimti kokybiškesnius sprendimus darbe. Dabar jaučiuosi tvirčiau, nes mano sprendimai paremti žiniomis, ne tik nuojauta.Išmoktos pamokos ir paskaitose spręsti praktiniai uždaviniai duoda vaisių! Juokaudamas sakau: „Dabar galiu suprasti apie ką kalbą buhalteriai!“

ANDRIUS DAUJOTAS

Palangos filialo direktorius

Lietuvos oro uostai

ISM vadovų magistrantūros studijos  modulyje „ Valdymo apskaita: vertės analizė“ praplėtė  naudojamų įrankių ir geriausių vadybos praktikų arsenalą. Man tai buvo puiki galimybė pakilti aukščiau kasdienės rutinos ir pasimokyti, kaip kitos įmonės valdo verslą, kokios inovacijos ir naujienos yra vadybos moksle, bei rasti naujų idėjų ir tai pritaikyti savo darbe.

UAB „Skubios siuntos“ Apskaitos ir Finansų padalinio vadovė Edita Krasauskienė

„Valdymo apskaita: vertės analizė“ modulis suteikė man valdymo įrankius, kuriuos iš karto pritaikiau organizacijoje. Vadovaudamasis įgytomis žiniomis įmonėje įdiegiau naują produktų kainodaros sistemą, kuri padeda mums greičiau ir tiksliau priimti sprendimus. Taip pat, pritaikęs TOC metodikas identifikavau butelio kakliukus gamyboje, kurių plėtra ir optimizavimas yra prioritetas.

 

Justinas Kanopa

Generalinis direktorius

UAB Daivida

 

Modulio tvarkaraštį ir platesnę informaciją rasite ČIA>>