Taikomosios organizacijos psichologijos modulis

Kaip krizės laikotarpiu pritraukti ir išlaikyti geriausius darbuotojus? Kokie yra Covid situacijos padariniai organizacijos klimatui? 

Globalūs įvykiai sudrebinę ekonomiką, palietė ne vieną organizaciją ir jų darbuotojus. Susidūrus su tikra grėsme ir neapibrėžtumu, nauja realybe natūralu jausti baimę, rūpestį, stresą. Atsižvelgdami į iššūkius su kuriais susiduria organizacijos papildėme modulį naujomis, šiandien aktualiomis temomis.

  • darbuotojų gerovė – temos nagrinėjimas padės ugdyti organizacijos klimato valdymo, psichologinio atsparumo didinimo kompetencijas.
  • virtualaus darbo organizavimas – temoje nagrinėjama virtualaus darbo kaip naujos darbo formos privalumai ir trūkumai. Tai padės ugdyti darbo virtualioje erdvėje bei vadovavimo virtualioms komandoms kompetencijas.

Psichologija padeda suvokti asmenybės motyvacijos šaltinius, grupės dinamikos ypatumus, komandinio darbo dėsningumus, visos organizacijos filosofijos kūrimo ir jos įgyvendinimo pobūdį, reikalingus pokyčius ir sugebėjimą įveikti psichologinį pasipriešinimą pokyčiams. Svarbų vaidmenį atlieka ir vertybinė organizacijos orientacija – siekis, kad aukščiausių rezultatų siekiančios organizacijos kurtų sąlygas, tinkamas atsiskleisti žmogiškajam darbuotojų potencialui. Tam būtinas vadovavimo meistriškumas, kuris ir yra šio modulio  ašis. Geras vadovas, norėdamas vadovauti kitiems, pirmiausia turi pažinti save, o tada pažinti ir kitus. Teorinė modulio medžiaga ir įgūdžių pratybos padeda tai pasiekti.

Per daugiau nei dešimtmetį modulio gyvavimo parašyta daugiau nei 100 tiriamųjų darbų, kuriuose magistrantai sprendė jų įmonėms aktualias problemas. Vieni iš jų rado sprendimus personalo valdymo srityje – sukūrė atrankos, skatinimo, vertybių ar kultūros keitimo, lojalumo gaires, kompetencijų aprašus ar veiklos valdymo modelius. Kiti nustatė psichologinių reiškinių, tokių kaip konkuravimas ar nebendradarbiavimas tarp padalinių, baimė ir stresas, komandų disfunkcijos ir mobingas, raišką ir priežastis. Modulyje studijuojamos organizacijos psichologijos paskirtis yra taikomoji, tad visi tiriamieji darbai padeda gautas žinias iškart taikyti praktikoje.

Bendra informacija

Kreditai

30

Kalba

Trukmė

1 semestras

Modulio lektoriai