Universitetų reitingai: ISM paskelbtas geriausiu nevalstybiniu universitetu Lietuvoje
2021-05-12

Numeris vienas nevalstybinis universitetas Lietuvoje –  taip ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą išreitingavo žurnalo „Reitingai“ sudarytojai, kasmet pristatantys Lietuvos aukštųjų mokyklų rezultatus. Šias stiprias pozicijas ISM išlaiko jau šešti metai iš eilės, o šiemet kaip geriausias nevalstybinis universitetas buvo reitinguojamas net trijuose iš penkių kriterijų.

Gruodžio mėnesį ISM žurnalo „Reitingai“ sudarytojų buvo pripažintas, kaip geriausiai vadybos, ekonomikos ir verslo profesionalus Lietuvoje ruošiantis universitetas. Šiose studijų kryptyse ISM taip pat išlaiko stiprias pozicijas ir aukščiausiai reitinguojamas jau ne vienerius metus iš eilės.

ISM universitetą puikiai vertina ir darbdaviai – žurnale „Reitingai“ ISM universitetas verslo ir vadybos kryptyse tapo geriausiu pagal darbdavių atsiliepimus apie universiteto absolventus.

Artimas santykis su verslu

Lyderio pozicijos ISM neužleidžia dėl individualaus požiūrio į kiekvieną studentą ir jo karjerą. Nuo pat pirmo kurso ISM stengiasi studentus supažindinti su verslo pasauliu ir jo užkulisiais, tad dėstytojai į paskaitas nuolat kviečia svečius iš įvairių organizacijų, kurie su studentais dalijasi savo asmenine patirtimi, pristato iššūkius ir įvairias situacijas, su kuriomis teko susidurti versle, duoda vertingų patarimų.

2019 m. pasaulinė finansinių paslaugų kompanija „Moody’s Corporation“ paskelbė apie bendradarbiavimą su ISM ir gabiausiųjų mokslui finansuoti skyrė 200 tūkst. eurų. Kartu planuojama ISM universitete steigti „Moody’s Lab“ – pirmąją tokio tipo laboratoriją, skirtą kredito reitingų studijoms ir tyrimams. „Moody‘s“ ir ISM bendradarbiavimas išaugo į stiprią partnerystę, pripažintą tarptautiniu mastu. 2021 m. „CEE Business Services“ apdovanojimuose „Moody‘s“ ir ISM bendradarbiavimas buvo pripažintas „Geriausia metų universiteto-verslo partneryste“.

ISM taip pat artimai bendradarbiauja su „Nord Security“, kibernetinio saugumo bendrove. Ši partnerystė su viena sėkmingiausių tech įmonių Lietuvoje atveria dar daugiau tarptautinės karjeros galimybių ISM studentams. „Nord Security“ su ISM ir universiteto bendruomene dalijasi savo žiniomis, patirtimi, dalyvauja ISM paskaitose ir dienos vizitams į organizaciją kviečia pasinaudojusius ISM išankstinio priėmimo galimybe. Milžiniškos sėkmės tarptautiniu mastu sulaukusi organizacija „Nord Security“, drauge su Milda Mitkute, milijardinio Lietuvos startuolio „Vinted“ bendraįkūrėja, rizikos kapitalo fondu „Practica Capital“ bei startuolių akseleratoriais „70 Ventures” ir „StartupWiseGuys”, prisidėjo kuriant naująją ISM bakalauro programą Skaitmeninis verslas ir inovacijos (Entrepreneurship in Tech)

ISM studentų karjera padeda rūpintis profesionalai

Profesiniais klausimais studentus konsultuoja karjeros centro ekspertai, kurie studijuojantiems pateikia per 600 darbo ir praktikos pasiūlymų per metus. Įstojusiems išankstinio priėmimo metu siūlomi išankstiniai dienos vizitai į tokias įmones, kaip „Microsoft“, „Coca-Cola“, „Nestle“, „Revolut“, „Moody‘s“, „Nord Security“, „Adform“, „Auga“, „Bitė“, „Civitta“, „CargoGo“, „Versli Lietuva“.

Studentams yra teikiamos konsultacijos karjeros klausimais. Padedama pasirengti CV, parašyti motyvacinį laišką. Studentai turi galimybę susitikti ir bendrauti su įvairiomis įmonėmis paskaitų bei renginių metu. Kasmet organizuojama karjeros diena, kurios metu studentai gali gyvai susitikti su beveik 40 įmonių iš įvairių sričių. Vykdoma mentorystės programa ( arba www.idialogue.lt)

Studijos tiems, kas nori svajonių karjeros

Kokybiškas studijas ISM universitete patvirtina ir karjeros centro atlikta analizė. Duomenys rodo, kad net 98 proc. absolventų įsidarbina pagal specialybę, kas trečias turi savo verslą,  ISM absolventų atlyginimas metai po mokslų baigimo – 20 procentų didesnis nei valstybinių universitetų alumnų (STRATA duomenys, ekonomikos, finansų, verslo ir vadybos krypčių studijos, 2017 m.), 98 procentai absolventų ISM universitetą rekomenduotų savo draugams ar šeimos nariams.

ISM universitetas yra puikus pasirinkimas ieškantiems tarptautinės patirties, mat net 42 proc. dėstytojų iš užsienio (tokių šalių, kaip Kanada, Argentina, JAV ir t.t.), kurie baigė prestižinius pasaulio universitetus (kaip Oksfordas, Harvardas, NYU ir t.t.). Tarptautinė patirtis taip pat kuriama bendradarbiaujant su daugiau nei 100 universitetų mainų partnerių visame pasaulyje, iš kurių kas trečias turi prestižines verslo mokyklų akreditacijas.