Tarptautiniai mainų studentai
Migracijos klausimai
Europos piliečiams
Teisės laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje pažymėjimo išdavimas
Turite gauti teisės laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje pažymėjimą ir deklaruoti gyvenamąją vietą, jei atvykstate gyventi į Lietuvos Respubliką ilgiau nei 3 mėnesiams per 6 mėnesių periodą. Pažymėjimo kreiptis turite į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatą Migracijos valdyboje, Vytenio g. 18, Vilniuje, per 3 mėnesius nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką.
Registracijai reikalingi šie dokumentai:
Prieš pateikiant prašymą, turi būti sumokėta 8,60 EUR valstybės rinkliava už pažymėjimo išdavimą (valstybinių rinkliavų už pažymėjimo pakeitimą nėra).
SVARBU
Užsienyje išduoti oficialūs dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą. Vertimas laikomas oficialiu, kai jis surištas su patvirtinta dokumento kopija originalo kalba ir yra patvirtinamas vertėjo parašu.
Jūs esate atsakingas už Lietuvos Respublikai taikomų imigracijos reikalavimų vykdymą. Universiteto atstovai gali pateikti tik bendrą informaciją apie tai. Turite patikrinti savo konkrečių aplinkybių reikalavimus atitinkamose ambasadose ir (arba) konsulatuose. Reikalavimai keičiasi ir prieš atvykdami turite laiku patikrinti naujausią informaciją.
Ne ES piliečiams
NUOLATINIŲ STUDIJŲ STUDENTAI:
Studentai, kurie yra ne ES šalių piliečiai ir ketina studijuoti Lietuvos švietimo įstaigoje, turi kreiptis dėl nacionalinės D vizos savo ambasadose ar konsulinėse įstaigose arba vizų centruose savo šalyse. Išduota viza leis jiems atvykti ir likti Lietuvoje ne ilgiau kaip metus arba kol Migracijos departamentas priims sprendimą dėl jūsų leidimo laikinai gyventi (LLG) išdavimo. Nacionalinės D vizos išdavimas trunka apie 15 dienų. Atvykęs į Lietuvą studentas turi planuoti kreiptis dėl LLG išdavimo. Sprendimai dėl LLG priimami ir LLG išduodami bendra tvarka per 3 mėnesius, skubos tvarka per 45 dienas. Gavus LLG reikia deklaruoti gyvenamąją vietą seniūnijose / vietos valdžios institucijose per 7 dienas. LLG turi būti atnaujinamas kiekvienais metais ar kas dvejus metus, todėl studentas turi kreiptis dėl pratęsimo ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki LLG galiojimo pabaigos.
TARPTAUTINIŲ MAINŲ STUDENTAI:
Studentai, kurie yra ne ES piliečiai, savo ambasadose, konsulinėse įstaigose arba vizų centruose turi kreiptis dėl nacionalinės D vizos savo gimtojoje šalyje. Nacionalinės D vizos išdavimas trunka apie 15 dienų.
Reikalingi dokumentai norint gauti nacionalinę D vizą:
Pateikiant prašymą dėl nacionalinės D vizos, užsienyje išduoti oficialūs dokumentai turi būti išversti* į lietuvių kalbą arba gali būti pateikti surašyti originalia anglų kalba, arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą.
* Vertimas laikomas oficialiu, kai jis yra surištas su patvirtinta dokumento originalo kopija originalo kalba ir yra patvirtinamas vertėjo parašu.
Jūs esate atsakingas už Lietuvos Respublikai taikomų imigracijos reikalavimų vykdymą. Universiteto atstovai gali pateikti tik bendrą informaciją apie tai. Turite patikrinti savo konkrečių aplinkybių reikalavimus atitinkamose ambasadose ir (arba) konsulatuose. Reikalavimai keičiasi ir prieš išvykdami turite laiku patikrinti naujausią informaciją.
Susisiekite su migracijos departamentu:
www.migracija.lt +370 707 67000 ir paspauskite 3 meniu anglų kalba Susisiekite su ISM: *protected email* +370 5 212 3960
Sveikatos draudimo informacija
Jei esate Europos Sąjungos, Lichtenšteino, Islandijos, Norvegijos ar Šveicarijos gyventojas, esate apdraustas per savo nacionalinę sveikatos tarnybą. Kai lankysitės Lietuvoje, turėkite vieną iš šių dokumentų, patvirtinančių jūsų teisę į sveikatos priežiūros paslaugų kompensavimą:
Europos sveikatos draudimo kortelė (EHIC) Laikinas pakaitinis pažymėjimas (PRC) E 106 sertifikatas E 109 sertifikatas
Jūsų šeimos nariai, kurie kartu su jumis lankosi Lietuvoje, turi turėti savo EHIC arba pažymėjimą E 106 arba E 109.
Jei jums reikia apsilankyti pas gydytoją Lietuvoje, turėsite užsisakyti sveikatos draudimo fondą iš savo EHIC. Tada jums bus grąžintos visos medicininės išlaidos, kurias patiriate Lietuvoje.
Jei esate iš ne EEE šalies, privalote turėti socialinę apsaugą, kad galėtumėte pasilikti Lietuvoje, išduota jūsų šalyje.
Jei jums reikia paskambinti greitosios pagalbos automobiliu, naudokite telefono numerį „03“ arba „112“. Avariniu atveju greitosios medicinos pagalbos transportas nėra imamas.
Vilniaus teritorinė ligonių kasa Ž. Liauksmino g. 6, Vilnius +370 5 266 1549
Apgyvendinimas
Maloniai sveikiname naujus ISM studentus ir siūlome pagalbą ieškant būsto studijų laikotarpiui.
ISM neturi nuosavų bendrabučių, tačiau studentų patogumui bei siekdamas užtikrinti apgyvendinimo paslaugų teikimą, ISM yra sudaręs sutartis su viešbučiais ir bendrabučiais.
Apgyvenidinimo Vilniuje pasiūlymus studentams galite rasti čia.
Apgyvendinimo sutartis studentai pasirašo tiesiogiai su bendrabučiais. ISM veikia kaip trečioji šalis ir prisiima atsakomybę už mokėjimų bei korporacinių nuolaidų savo studentams užtikrinimą. Jei studijų ISM universitete laikotarpiu pageidaujate gyventi bendrabutyje, kreipkitės el. paštu *protected email*
Universitetas rekomenduoja rinktis bendrabučius, nes jų kokybė atitinka aprašymą. ISM nedalyvauja derybose dėl buto nuomos proceso, tačiau teikia informaciją apie rinkos sąlygas, pataria ir konsultuoja.
Jei turite klausimų ar pasiūlymų, susisiekite su mumis. Visus elektroninius laiškus galite siųsti el. paštu *protected email*.
International students guide
ISM tarptautinių studentų gidas >>> ISM studijų informacija tarptautiniams studentams bei partneriams >>> VilniusGO praktinė informaciją apie gyvenimo pradžią Vilniuje >>> VilniusGO praktinė informaciją apie verslo pradžią Vilniuje >>> Kaip mus rasti >>>