Erasmus studijų programa

Nori patirti, koks jausmas būti TARPTAUTINIU? Durk pirštu į Europos žemėlapį – ten mes turime tau universitetą!

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas turi daugiau nei 60 universitetų partnerių Europos sąjungos šalyse. Tarptautiškumo, europietiškumo ir skirtingų mokymo tradicijų patyrimas garantuotas dalyvaujant Erasmus+ studijų mainų programoje.

Erasmus+ programa – galimybė dalį studijų laikotarpio* mokytis pasirinktame universitete, esančiame vienoje ES valstybių, su kuriuo ISM universitetas turi pasirašęs partnerystės sutartį.

* Erasmus programą galima naudoti studijoms 360 d, 12 men. Studijų užsienyje laikas, negali viršyti pusės studijų laiko ISM.

Daugiau apie Erasmus+ studijų mainų programą skaitykite čia.

Erasmus + studijų mainų programos dokumentai:

Programos naudos

  • Išskirtinė tarpkultūrinė patirtis
  • Išlaikyti egzaminai įskaitomi ir įtraukiami į diplomą
  • Draugai visame pasaulyje
  • Puiki galimybė susipažinti su naujais mokymosi būdais
  • Galimybė puse metų gyventi kitoje Europos šalyje

Kas gali dalyvauti

Visi ISM studentai studijuojantys bakalaurą į mainus gali vykti nuo 3 semestro. Magistrantūros (Finasų ekonomikos ir Tarptautinės rinkodaros ir vadybos) programų studentai į mainus gali vykti nuo 2 semestro.

Mainų atrankoje gali dalyvauti studentai, turintys ne daugiau nei vieną skolą ir negavę griežto papeikimo. Studentai, norintys vykti į trigubas akreditacijas turinčius universitetus (EQUIS, AMBA ir AACSB akreditacijos), turi turėti ne mažesnį nei 7 vidurkį.

Studentai studijų užsienyje metu privalo mokėti įprastus akademinius mokesčius ISM universitetui. Tačiau iš jų nėra reikalaujama jokių papildomų mokesčių, susisijusių su Erasmus studijų organizavimo ar administravimo išlaidomis.

Atranka vykdoma du kartus per metus:

  • Rudens semestro studijoms – vasario mėnesio antrą savaitę
  • Pavasario semestro studijoms – rugsėjo mėnesio antrą savaitę.

 

Atrankos kriterijai

Konkursinį balą sudaro:

  • Bendras pažymių vidurkis
  • Papildomi balai už mentorystę

Stipendija

Vykstant į mainus pagal Erasmus+ programą studentai taip pat turi galimybę pretenduoti į stipendiją (320–570 eurų semestrui, priklausomai nuo valstybės, į kurią vykstama).

Papildoma stipendija studentams su negalia ir (arba) specialiaisiais poreikiais. Jeigu į užsienį Erasmus studijoms arba praktikai vyksta studentas su negalia ar specialiaisiais poreikiais, jam gali būti skiriama papildoma stipendija. Studentas privalo pateikti Švietimo mainų paramos fondui paraišką, patvirtintą siunčiančiosios mokslo ir studijų institucijos Erasmus institucinio koordinatoriaus, ir negalią ar specialiuosius poreikius patvirtinančius dokumentus.

Stipendija nepadengia visų studijų arba praktikos užsienyje išlaidų.

D.U.K.

Stipendijų skaičius ir dydis apskaičiuojami kiekvienais mokslo metais atsižvelgiant į tų metų Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto skiriamų lėšų sumą, tačiau paprastai stipendijas gauna visi mūsų studentai.

Stipendijų dydis priklauso nuo šalies, į kurią vykstate. Tai sudaro iki 570 EUR / mėn., atsižvelgiant į šalį. Universitetas moka stipendijas dviem dalimis: 80% prieš atostogas ir 20% po to, kai grįšite ir pateiksite visus dokumentus.

Taip, jūs galite bet kada atšaukti mainus, tačiau jūs turite kuo greičiau pranešti apie tai Tarptautinių studijų biurui.

Pirma, jūs abu turite dalyvauti konkurse. Antra, priklauso nuo to, kuriame universitete norėtum stoti. Yra tokių universitetų, kur turime tik vieną ar dvi vietas studentams. Taigi viskas priklauso nuo konkurso rezultatų. Jei norite išvykti kartu, rekomenduojame pasirinkti ne tokį populiarų kelionės tikslą, tada tikimybė vykti kartu į pasirinktą universitetą tampa didesnė.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto partnerių sąrašas sudaromas remiantis studijų turinio suderinamumu ir studentų mainų balanso pagrindu. Todėl vykti galima tik į tuos universitetus su kuriais yra suderinti studijuojami dalykai ir yra pasirašyta tarpinstitucinė Erasmus+ programos mainų sutartis.

Tikrai ne, mainų semestras yra tęstinės studijos, įvertinimai gauti mainų semestro laikotarpiu bus užskaityti ir įtraukti į diplomo priedėlį.

ISM universitetas sudarydamas su užsienio universitetu partnerystės sutartis renkasi tik geriausius pasaulio universitetus. Vykdami į mainus jūs vykstate ne tik gilinti akademinių žinių, bet taip pat ir pažinti save, kitas kultūras, įgyti tarptautinės patirties.