Švietimo lyderystės studijas pradėjo 76 švietimo įstaigų atstovai
2020-09-14

ISM universitete prasidėjo Švietimo lyderystės studijos. Šį semestrą mokslus pradėjo 76 mokyklų ir darželių atstovai iš visos Lietuvos. Magistrantūros studijų metu jie sustiprins savo vadybines kompetencijas ir įgūdžius, kad galėtų siekti karjeros švietimo įstaigose ir jose kurti tvarų pokytį.

Daugiausiai švietimo atstovų – iš gimnazijų bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Programa startavo bendradarbiaujant su Vilniaus m., Marijampolės, Rokiškio, Radviliškio, Jonavos, Akmenės, Klaipėdos rajonų savivaldybėmis, privačia mokykla „Erudito licėjus”, švietimu besirūpinančiais verslais – „Roquette Amilina“, „Rokiškio sūris” ir „Rokiškio mėsinė“.

„Daug kalbame apie švietimo sistemos problemas, apie tai, kokia svarbi yra lyderystė būtent švietime. Ši programa – realus žingsnis į pokytį, o ne dar vienas pažadas. Džiugu matyti tiek daug švietimo lyderių, kurie jau dabar siekia aukštumų ir yra pasiruošę imtis dar daugiau atsakomybių. Šis projektas, savivaldybių ir verslų parama  yra pavyzdys, kiek daug galime pasiekti susitelkę“, – studijų pradžios renginyje sakė dr. Mindaugas Sinkevičius, Jonavos meras ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.

Susitelkimą vardan vieno tikslo – aukštesnės mokymo kokybės mokyklose – taip pat akcentavo ir dr. Dalius Misiūnas, ISM universiteto rektorius. Jis priminė, kad Lietuvos švietimo sistemoje daugybė iššūkių, tarp jų – skirtingi miestų ir regionų mokyklų mokinių pasiekimai, mokytojų ir direktorių trūkumas, vis didėjantis pedagogų amžiaus vidurkis, prastėjantys mokinių rezultatai. Tai – sisteminės problemos, kurias galima išspręsti tik veikiant išvien.

 „Didžiausias mokyklos turtas yra ne pastatai, o žmonės – mokytojai, direktoriai, pavaduotojai. Jeigu švietimo lyderiai bus stiprūs, tai ir organizacijos bus stiprios, nebijos keistis. Todėl svarbiausia investicija į ateitį yra investicija į žmones, dirbančius švietimo srityje. Dėkoju tiems, kurie patikėjo, kad verta investuoti į mūsų visų ateitį“, – sakė jis.

ISM universitetas planuoja ir toliau plėtoti Švietimo lyderystės programą. Šį projektą kuruojantis ISM Fondas visus švietimo misijai neabejingus asmenis, verslus ir savivaldybes kviečia prisijungti prie šios prasmingos iniciatyvos.

„Šiandien beveik 80 mokytojų pradeda lyderystės kelionę. Tai yra visuomenės sutelktumo ir jos brandos rezultatas, nes ne žodžiais, o realiais darbais mes parodėme, kad švietimas yra tikrasis prioritetas. Tiesa, tai yra tik pati pradžia – dar daugybė mokinių, darželinukų eina į švietimo įstaigas, kurios neturi vadovų. Tikiu, kad kartu galime tai pakeisti“, – kalbėjo Aneta Šlekytė-Kaminienė, ISM Fondo direktorė.

Dėl Švietimo lyderystės programos ir bendradarbiavimo kreiptis galima į ISM Fondo direktorę Anetą Šlekytę-Kaminienę el. paštu  bei telefonu 869855617.

ISM Fondas – Paramos organizacija, kurios steigėjas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. ISM Fondo tikslas – vystyti švietimo filantropijos tradicijas Lietuvoje. ISM Fondas vykdo „100 talentų“, „socialinių-skatinamųjų stipendijų“, „Švietimo lyderystės“ stipendijų programas bei telkia verslo, savivaldybių bendruomenę ir apskritai visus neabejingus visuomenės narius švietimo stiprinimui.