Skaitmeniniai įgūdžiai iš pačios „Microsoft“
2020-11-25

Nuo šiol su ISM – dar daugiau galimybių tobulėti ir stiprinti skaitmeninius įgūdžius. Didžiausia pasaulyje programinės įrangos gamintoja ir daugiau nei 160 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje turinti kompanija pasirašė sutartį su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu. Organizacijos susitarė vystyti dirbtinio intelekto kompetencijas, o Lietuvos gyventojams – pasiūlyti pasaulinę „Digital Skills Development Program“ programą.

Skaitmeninių įgūdžių, tokių kaip programavimas, turėjimas tampa naująja darbo rinkos norma, tad jie ypač reikalingi aukštųjų mokyklų studentams, kurie dar tik žengia į darbo rinką. Todėl „Microsoft“ pasirinko tris pirmaujančius verslo universitetus Baltijos šalyse, kad šie padėtų programai „Digital Skills Development Program“ įgyti pagreitį. ISM kol kas yra vienintelis universitetas Lietuvoje, kurį kompanija pasirinko šiai partnerystei.

„Buvimas arti verslo yra užkoduotas mūsų universiteto DNR. Būtent dėl to mūsų studentai ir yra taip gerai vertinami – studijas jie baigia jau turėdami verslo mąstymą ir gebėdami greitai pritaikyti savo žinias ir įgūdžius rinkos poreikiams. Šios programos metu jie įgis naujų svarbių kompetencijų, tokių kaip programinės įrangos kūrimo patirtis. Tai duos jiems naujų įrankių priimti duomenimis grįstus verslo sprendimus ir valdyti didelio masto projektus;  be to – suteiks stiprų karjeros postūmį”, – pažymi dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

Apie pasaulinę „Digital Skills Development Program“ programą

Digital Skills Development Program“ – tai aštuonių savaičių programa, kuri suteiks praktinių žinių duomenų ir verslo analizės, programų kūrimo, projektavimo ir testavimo srityse. Tai individuali savarankiško mokymosi platforma, leidžianti jos dalyviams įgyti darbo rinkoje reikalingų žinių jiems patogiu tempu. Programą sudaro du moduliai: pirmasis apima duomenų ir verslo analizę, o antrasis leidžia programos dalyviams įgyti žinių kuriant programinę įrangą bei projektuojant ir testuojant kompiuterines sistemas. Kurso medžiagą papildys praktiniai užsiėmimai, kurių metu programos vadovai su atitinkamos srities ekspertais suteiks dalyviams naudingų įžvalgų, kaip įgytas žinias galima iš karto panaudoti praktiškai.

Šią programą baigusieji galės įgyti visame pasaulyje pripažįstamus sertifikatus ir taip sustiprinti savo pozicijas tarptautinėje darbo rinkoje. ISM studentams egzaminai, reikalingi šių sertifikatų laikymui, bus visiškai apmokėti. Na o labiausiai motyvuoti programos dalyviai turės galimybę užsiregistruoti į virtualią praktiką, kurios metu galės pasitikrinti savo žinias ir pabandyti jas realiai pritaikyti.

Programa vyks anglų kalba, tačiau yra visiškai nemokama ir atvira aukštųjų mokyklų studentams bei įvairių profesijų atstovams, neatsižvelgiant į dalyvių amžių ir sritį, kurioje jie dirba.

Lietuvoje „Microsoft“ programos partneriais tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Latvijoje – Latvijos universiteto inovacijų centras „LUMIC“, Estijoje – Estijos verslo mokykla. Planuojama, kad trijose Baltijos šalyse vystoma ir visiškai nemokama programa pritrauks daugiau nei 10 000 studentų.

Daugiau informacijos apie programą ir registraciją rasite ČIA.

Ilgalaikė partnerystė su „Microsoft“

ISM sutartis su „Microsoft“ – tai jau metus besitęsiančios draugystės įtvirtinimas. „Microsoft“ su ISM universitetu bendradarbiauja studentams suteikdama išankstines praktikas, kurių metu pirmakursiai supažindinami su darbo rinka, įmonių veiklos specifika, jie turi galimybę apsilankyti kompanijų biuruose, išgirsta apie darbą skirtingose verslo srityse.

„Microsoft“ taip pat vykdo mokymus ISM universiteto dėstytojams ir darbuotojams, kurie padeda sklandžiai vykdyti nuotolinio mokymosi procesą.