LMT: Tvarus žmogiškųjų išteklių valdymas ateities ir kuriamų technologijų kontekste (09.3.3-LMT-K-712-01-0156)

Pagrindinis
/
Mokslas ir tyrimai
/
Moksliniai projektai
/
LMT: Tvarus žmogiškųjų išteklių valdymas ateities ir kuriamų technologijų kontekste (09.3.3-LMT-K-712-01-0156)
Nacionaliniai mokslo projektai
Įgyvendintas

 

Projekto nr.: 09.3.3-LMT-K-712-01-0156

Projekto pavadinimas: LMT: Tvarus žmogiškųjų išteklių valdymas ateities ir kuriamų technologijų kontekste

Projekto vykdymo laikotarpis: 2018 01 02 – 2021 12 31

Projekto mokslinio tyrimo vadovė: prof. dr. Ilona Bučiūnienė

Projekto tyrimo grupė: Patricia Allison Reay, Antonio Paulo Brandao Moniz De Jesus, Bernadeta Goštautaitė, Irina Liubertė, Raimonda Valickienė

 

Santrauka: Diegiant Industrijos 4.0 principus diskutuojama, kaip darbo vietų robotizavimas, vedantis prie žmonių ir robotų bendro darbo, kibernetinės sistemos ir kitos naujai atsirandančios naujos technologijos (ATK) keičia darbo procesus. Tačiau nagrinėjant ATK technines galimybes, vienas iš esminių aspektų – ATK poveikis darbuotojams nebuvo tirtas. Iki šiol kompleksinių, moksliškai pagrįstų studijų, apie tai kaip AKT keičia darbo pobūdį organizacijose, kokią įtaką daro darbuotojų nuostatoms, elgesiui ir pasiekimams, kaip skirtingo amžiaus darbuotojai gali geriau prisitaikyti prie AKT veikiamos darbo aplinkos pokyčių, kaip turi keistis ir kokį vaidmenį Žmogiškųjų išteklių valdymas (ŽIV) turi atlikti, neutralizuojant neigiamą AKT poveikį darbuotojams nebuvo atlikta.

 

Šio tyrimo tikslas yra atskleisti AKT poveikį darbo pobūdžiui, identifikuoti asmeninius darbuotojų veiksnius, lemiančius skirtingo amžiaus darbuotojų prisitaikymą prie AKT ir nustatyti ŽIV vaidmenį diegiant AKT.

 

Tyrimas bus atliekamas mikro ir mezo t.y. darbuotojų ir organizacijos lygmenyse, trianguliuojant longitudinį kokybinį tyrimą, meta-analizę ir kiekybinį tyrimą – apklausą. Kokybinis longitudinis tyrimas bus atliekamas dviejų šalių (Lietuvos ir Vokietijos) įmonėse, diegiančiose EKT.

 

Projektas yra aktualus tiek moksline, tiek praktine prasme, nes jo rezultatai atskleis, kaip valdyti žmogiškuosius išteklius įmonėse, diegiančiose EKT. Šio tyrimo rezultatai padės Industrijos 4.0 įmonėms kurti palankią darbuotojams darbo aplinką ir tobulinti žmogiškųjų išteklių valdymą, siekiant sklandžiau diegti EKT, palengvinant skirtingo amžiaus darbuotojų prisitaikymą prie EKT sąlygotų darbo pobūdžio pokyčių ir didinant pasiekimus. Šis projektas ženkliai prisidės prie projekte dalyvaujančių tyrėjų mokslinės metodologinės kompetencijos didinimo, nes tyrimo metu bus įsisavinti nauji mokslinio tyrimo metodai (longitudinis kokybinis tyrimas, meta-analizė), kurie iki šiol Lietuvoje nebuvo taikomi.

 

Mokslinio tyrimų projekto esminės įžvalgos ir rekomendacijos

 

Projekto biudžetas: 599 287,92 eurų

Finansuojama: Projektas finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis pagal Priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 veiklą ,,Mokslininkų kompetencijos ugdymas vystant protų pritraukimą ir reintegraciją“

This is a CTA heading

Tik stojant išankstinio priėmimo metu:
  • Gali gauti iki 100% nuolaidą studijoms.
  • Turėsi galimybę gauti praktikos pasiūlymą ir susipažinti su darbdaviais.
  • Būsi vertinami, ne tik tavo pažymiai, bet ir motivacija.

Kitos Naujienos ir Renginiai

Verslo vadyba ir rinkodara

Gausi stiprius vadybos pagrindus, lavinsi analitinius gebėjimus ir spręsi realias problemas, su kuriomis susiduria įmonės. Įsigilinsi į rinkodarą, žmogiškuosius išteklius, finansus ir procesus.

Finansai

Tapk finansų ekspertu! Įgysi įgūdžius, atliepiančius technologinius pokyčius ir pasaulinės rinkos tendencijas. Būsi geidžiamas ekspertas bet kurioje pasaulio šalyje bei įmonėje.

Ekonomika ir politika

Dėstytojai iš garsiausių Amerikos ir Europos universitetų padės tau suprasti, kokią įtaką viena kitai daro ekonomika, politika ir verslas. Po mokslų tavęs lauks analitiko, vadovo arba mokslininko karjera.

Ekonomika ir duomenų analitika

Visapusiškai suprasi ir analizuosi ekonomikos procesus – nuo vartotojo elgsenos iki pasaulinių ekonomikos tendencijų. Žinias pritaikysi bankuose, tarptautinėse investicinėse, audito, draudimo bendrovėse bei ministerijose.

Verslumas ir inovacijos

Eksperimentuosi ir mokysiesi per savo patirtį, iš arti susipažinsi su technologijų pasauliu ir, svarbiausia, atrasi jame savo vietą. Po studijų galėsi įkurti savo startuolį arba žengsi karjeros laiptais inovatyviose įmonėse.

Tarptautinis verslas ir komunikacija

Studijuodamas verslo pasaulį pamatysi iš visų pusių – komunikacijos, rinkodaros, socialinės atsakomybės, tarptautinės ekonomikos. Per paskaitas susipažinsi su pasaulio ekonomika, nagrinėsi politinių lyderių priimamus sprendimus ir jų poveikį ekonomikai bei verslo procesams.

Naudingos nuorodos

Svarstai apie studijas?

Registruokis konsultacijai ir atsakysime į visus tavo klausimus! O gal jau pasirinkai studijų programą? Tada pateik paraišką internetu.
envelopephone-handsetmagnifiercrosschevron-downchevron-rightarrow-upchevron-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram