Prasidėjo išankstinis priėmimas į ISM: stojančiųjų laukia nuolaidos ir praktikos pasiūlymai
2020-06-15

Prasidėjo išankstinis priėmimas į ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro programas, kurio teikiamomis vertėmis galima pasinaudoti nuo vasario 1 iki balandžio 30 dienos.

​„Išankstinio priėmimo sistema sudaryta tokiu principu, kad ką tik mokyklą baigusio jauno žmogaus ateitis priklauso ne tik nuo jo pažymių ir egzaminų rezultatų, tačiau ir nuo motyvacijos. Remiantis šia metodika, atsižvelgiama į žmogaus galimybes, pasiryžimą, domėjimosi sritis, norą mokytis. Tad išankstinis priėmimas leidžia individualiai išnagrinėti kiekvieną atvejį ir padėti jaunam žmogui surasti geriausią sprendimą“, – sako ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas.  

Net 70 procentų jaunuolių į ISM universitetą įstoja per išankstinį priėmimą. Pasinaudojusieji šia galimybe gauna 10 procentų studijų nuolaidą pirmiems studijų metams bei didesnę tikimybę gauti studijų finansavimą.

Šiemet įvesta dar viena naujovė – stojančiųjų kelias sėkmingos karjeros link prasidės jau išankstinio priėmimo metu. Artimai su verslu bendradarbiaujantis universitetas būsimiems ir iš anksto čia stojantiems jaunuoliams pasiūlys išankstinę praktiką prestižinėse Lietuvos ar užsienio įmonėse, kaip „Coca-Cola”, „Nestle”, „Danske Bank”, „PwC”, „Cognizant”, „Lidl” ir kt. 

„Glaudžiai bendraujame su verslo bendrovėmis, drauge vykdome įvairius projektus, į paskaitas ar gynimus kviečiamės kompanijų vadovus, ekspertus ir savo srities profesionalus. Turėdami didelį įmonių pasitikėjimą ir puikų vertinimą drauge su verslu ėmėmės naujo projekto, padėsiančio jauniems žmonėms iš arčiau pažinti darbo rinką vos tik peržengus universiteto slenkstį”, – sako dr. D. Misiūnas.

ISM puikiai vertina ekspertai ir absolventai​

ISM universitetas studentams siūlo šešias bakalauro programas: Ekonomiką ir duomenų analitikąFinansusTarptautinį verslą ir komunikaciją, Verslo vadybą ir rinkodarąIndustrinių technologijų vadybą bei Ekonomiką ir politiką. Verslo ir vadybos specialybių studentams suteikiamos žinios atveria pasirinkimo laisvę ir plačias galimybes profesiniame kelyje. Paskaitų metu daug dėmesio skiriama kritiniam mąstymui, padedančiam suvokti pasaulyje vykstančius reiškinius, į juos pažiūrėti plačiau, įžvelgti perspektyvas, galimybes ir rodyti rezultatus. 

Analitinio švietimo ir aukštojo mokslo žurnalas „Reitingai“ ISM universitetą paskelbė kaip geriausiai verslo ir vadybos profesionalus rengiantį universitetą Lietuvoje. „Investuotojų forumo“ atliktas tyrimas parodė, kad didžiausių Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo įmonių vadovai pagal suteikiamo išsilavinimo kokybę geriausiai vertina ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą (2019 m. IV ketvirčio Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimas). 

ISM studijų kokybę pažymi ir universiteto absolventai – 2019 m. vasarą atlikta apklausa parodė, kad net 98 procentai ISM alumnų universitetą rekomenduotų šeimos nariams bei draugams, kas trečias ISM absolventas įkuria savo verslą, net 98procentai baigusių įsidarbina pagal specialybę ir praėjus 2-3 metams po studijų baigimo uždirba vidutiniškai 1800 eurų per mėnesį. Jau pirmais metais po studijų baigimo ISM absolventai uždirba 20 proc. daugiau nei valstybinių universitetų absolventai  (Vyriausybės strateginės analizės centro duomenys, ekonomikos, finansų, verslo ir vadybos krypčių studijos, 2017).

ISM suteikia pasaulinę patirtį

ISM dėstytojai tobulinosi geriausiose pasaulio švietimo įstaigose: Oksfordo, Harvado, Niujorko bei kituose prestižiniuose universitetuose ir net 37 procentai jų čia atvyko iš užsienio. Jie nuolat kelia savo kvalifikaciją, stažuojasi Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse, o sukauptą patirtį ir žinias perduoda ISM studentams. 

Čia besimokantiems siūlomos dvigubo diplomo galimybės, universitetas turi net 106 mainų partnerius 46 valstybėse, todėl čia studijuojantieji gali išvykti ir patirties įgyti egzotiškiausiose pasaulio valstybėse – apsilankyti Singapūre, Australijoje, Pietų Korėjoje, Argentinoje, Peru ir kitur. 

Studentams padeda planuotis karjerą

ISM studentai skatinami pradėti planuoti savo karjerą jau universitete, kad baigę studijas galėtų sėkmingai panaudoti užmegztus ryšius su verslo bendrovėmis. Profesiniais klausimais universitete studentus konsultuoja Karjeros centro ekspertai. Jie studentams pataria praktikos ar darbo klausimais, pasiūlo ir kartu aptaria galimas paieškos alternatyvas ir strategijas, padeda parengti profesionalų CV bei parašyti pirmuosius motyvacinius laiškus. Kasmet šio padalinio profesionalai rengia Karjeros dieną, kurioje studentai gali prisistatyti verslo bendrovėms, užmegzti naudingų kontaktų, surasti potencialių praktikos ir darbo vietų. 

Karjeros kelią besirenkantiems studentams padėti gali ir ISM absolvento sukurta „idialogue“ mentorystės programa, kurioje besimokantieji sužino apie naujas galimybes, mezga naudingas pažintis, konsultuojasi karjeros klausimais iš šį kelią jau nuėjusių ir sėkmę pasiekusių profesionalų. 

Daugiau apie išankstinį priėmimą skaitykite ČIA