Paskelbtos trys mokyklos, pelniusios švietimo lyderės vardą
2020-10-05

LRT ir ISM organizuojamuose Lietuvos mokyklų lyderių rinkimuose nuo rugpjūčio 12 d. gyventojai buvo kviečiami nominuoti mokyklas, vertas švietimo lyderės vardo, o nuo rugsėjo 7 iki 27 d. adresu www.manomokykla.lrt.lt balsuoti už vieną pasirinktą mokyklą. Šiandien, Tarptautinę mokytojų dieną, organizatoriai skelbia tris geriausiai lyderystę švietimo sektoriuje reprezentuojančias ugdymo įstaigas, kurios bus apdovanotos organizatorių prizais.

Už nuveiktus darbus, šiuolaikišką požiūrį į ugdymą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir kitas svarbias iniciatyvas Lietuvos švietimo lyderės vardą pelnė Šiaulių Simono Daukanto gimnazija (didmiesčių kategorijoje), Alytaus Šv. Benedikto gimnazija (miestų kategorijoje), Gruzdžių gimnazija (kaimų bei gyvenviečių kategorijose). Daugiau negu 100 mokyklų pritraukusiame konkurse rezultatus lėmė publikos ir vertinimo komisijos balsai.

Už švietimo srityje parodytą lyderystę kiekvienoje iš švietimo lyderės vardą pelniusių mokyklų bus įrengta pertraukų erdvė, o mokyklos nominuotam atstovui (mokytojui, direktoriui ar pavaduotojui) suteikta galimybė nemokamai studijuoti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Švietimo lyderystės magistrantūroje.

„Visuomenės aktyvumas tiek nominuojant mokyklas, tiek ir už jas balsuojant, parodė, kokie svarbūs švietimo sistemoje vykstantys pokyčiai, darbai ir iniciatyvos. Tam, kad jų būtų daugiau, dar didesnių ir sėkmingesnių, svarbu nenustoti mokytis visą gyvenimą. ISM Švietimo lyderystės magistrantūroje švietimo lyderių vardą pelniusių mokyklų atstovai tobulės kaip asmenybės ir kaip profesionalai. Studijuodami jie susipažins su naujausiomis vadybos praktikomis, Lietuvos ir užsienio mokyklų patirtimi. Tikiu, kad šios studijos bus tikra lyderystės kelionė“, – sako dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

Konkurso metu iš viso buvo nominuotos 56 didžiųjų miestų, 28 miestų ir 16 miestelių bei kaimo gyvenviečių mokyklos. Jas nominuoti galėjo visi norintys – mokiniai, jų tėvai, mokytojai, mokyklų vadovai. Mokyklas vertino visuomenė bei specialiai šiam projektui sudaryta vertinimo komisija: ISM universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas, Šiuolaikinių didaktikų centro vadovė Daiva Penkauskienė, „Lidl Lietuva“ valdybos narė bei Administracijos tarybos vadovė Eglė Radžiūnė, LRT atstovas.

„Džiaugiamės sulaukę didelio mokyklų susidomėjimo ir noro dalintis nuveiktais darbais. Konkursas padėjo visuomenei atskleisti, kaip iš tiesų aktyviai veikia Lietuvos mokyklos, sparčiai atsinaujina ir yra linkusios priimti modernius, savarankiškus sprendimus. Organizuodami Lietuvos mokyklų lyderių rinkimus, garsiau prakalbome ir apie tai, kaip tvirtos vadybos bei lyderystės žinios gali keisti ir jau keičia mūsų šalies mokyklas“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Susumavus publikos ir vertinimo komisijos balus, didmiesčių kategorijoje aukščiausiais balais įvertintos Šiaulių Simono Daukanto gimnazija, Vilniaus jėzuitų gimnazija ir Kauno jėzuitų gimnazija. Miestų – Alytaus Šv. Benedikto gimnazija, Visagino „Verdenės“ gimnazija bei Tauragės „Versmės“ progimnazija. Kaimų ir gyvenviečių kategorijoje daugiausia balų surinko Gruzdžių gimnazija, Zapyškio pagrindinė mokykla bei Voveriškių mokykla.