Meniu

Naujiena

Net ir siaučiant koronavirusui, ISM absolventai jaučiasi saugiai

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas didžiuojasi savo stipria bendruomene, domisi, kaip studentams ir alumnams sekasi profesinėje srityje, kaip ISM suteiktos žinios bei įgyta praktika padeda karjeroje. Siekiant suteikti tik aukščiausios kokybės išsilavinimą ir rinkai reikalingus įgūdžius, ISM komanda reguliariai atlieka universiteto absolventų apklausas. Šį kartą Karjeros centro ekspertai domėjosi, kokį poveikį ISM alumnų karjerai turėjo koronaviruso atnešti pokyčiai.  

Tyrimo rezultatai parodė, kad dauguma, net 82 proc., organizacijose dirbančių ISM absolventų savo darbovietėje jaučiasi saugūs ir yra įsitikinę, kad koronavirusas jų darbo vietai grėsmės nekelia. Net 73 proc. kompanijose dirbančių respondentų taip pat pažymėjo, kad pandemijos atnešti pokyčiai įtakos jų atlyginimui neturėjo.

„ISM absolventai yra gerai vertinami darbo rinkoje. Universitete jiems suteikiamas stiprus teorinis ir praktinis pagrindas, šie žmonės iniciatyvūs ir skatinami veikti, būti lyderiais, prisiimti atsakomybę, plačiai, kritiškai ir netradiciškai mąstyti. Net 98 proc. alumnų dirba pagal specialybę, o kas trečias įkuria savo verslą. ISM absolventų atlyginimai 20 proc. didesni nei valstybinių universitetų alumnų. Mums, kaip universitetui, svarbi kiekvieno studento ir absolvento sėkmė. Todėl džiaugiamės, kad ir šiuo daug nežinomybės laikotarpiu mūsų absolventai jaučiasi saugūs dėl savo karjeros“, – sako ISM universiteto Studijų direktorė Gintarė Aldonytė.

Kaip ir didžioji dauguma pasaulio verslų savininkų, taip ir nuosavą veiklą vykdantys ISM absolventai teigė pajutę pandemijos poveikį organizacijos veiklai. Daugiau nei pusė respondentų pajuto neigiamą koronaviruso sukeltos krizės efektą įmonei, tačiau 6 procentai pažymėjo pastebėję teigiamus pokyčius ir 9 proc. reikšmingą naudą. 12 proc. nuosavą verslą turinčių respondentų krizė poveikio nepadarė.

„Džiaugiamės, kad alumnai mumis pasitiki ir noriai dalijasi, kaip jiems sekasi, su mumis kartu džiaugiasi, išgyvena, atsiveria. Tokie santykiai simbolizuoja tvirtą, vienas kitu pasitikinčią bendruomenę. Tai visuomet buvo išskirtinis ISM bruožas“, – sako ISM Studijų direktorė G. Aldonytė. 

ISM komandos rengtoje apklausoje dalyvavo ir savo atsakymus pateikė 206 absolventai iš kurių net 78 proc. dirba įmonėje, 12 proc. turi nuosavą verslą, 4 proc. turi savo kompaniją bei tuo pačiu atlieka samdomą darbą.