Meniu

Naujiena

Kviečiame į atvirą paskaitą su prof. dr. Krzysztof Obłój

 

„Sėkminga ateities strategija reikalauja įmonės praeities valdymo ir performavimo. Praeitis nuolat persekioja įmones ir jų vadovus, skatindama inerciją, klaidingą realybės suvokimą, versdama priimti neteisingus sprendimus. Jos neįvertinimas smukdo įmones, veda jas nesėkmių link. Praeities suvaldymas – pats sudėtingiausias strateginis iššūkis“, – teigia prof. dr. Krzysztof Obłój, Kozminskio ir Varšuvos universitetų profesorius.

Dauguma strateginio valdymo iššūkių VUCA aplinkoje, pradedant veiklos tobulinimu ir kaštų valdymu, baigiant naujų sprendimų ir galimybių išbandymu maksimaliai kontroliuojamomis sąlygomis, vadovams yra aiškūs ir nestokoja jų dėmesio. Įmonės praeitis – ko gero, labiausiai neįvertintas, sunkiai perprantamas ir valdomas strategijos elementas. Rašytojo W. Faulkner citata „The past is never dead. It's not even past.“ labai taikliai apibūdina tai, ką turi įsisąmoninti šiandienos strategas.

Apie praeitį formuojančią įmonės strategiją, jos suvaldymą ir pasitelkimą sėkmingai įmonės ateičiai bei kitus strateginius iššūkius prof. dr. Krzysztof Obłój kalbės rugsėjo 26 d. vadovams skirtoje atviroje paskaitoje „Time and strategy of the firm“. Renginio metu vyksiančioje panelinėje diskusijoje taip pat dalyvaus žinomų Lietuvos verslo įmonių vadovai – dr. Nerijus Pačėsa, Tomas Balžekas, Romualda Stragienė, diskusiją moderuos Benas Adomavičius.  

Į ISM Vadovų magistrantūros Strateginio valdymo modulį atvykstantis dėstyti profesorius dr. Krzysztof Obłój yra žymus pranešėjas ir konsultantas, pasaulyje labiausiai cituojamas vadybos srities Lenkijos mokslininkas, knygų ir daugybės straipsnių autorius, buvęs Europos Tarptautinės verslo akademijos prezidentas ir Lenkijos prezidento B. Komorowskio patarėjas 2013–2016 m.

Profesorius šiuo metu vadovauja Strateginio valdymo katedroms Kozminskio universitete ir Varšuvos universiteto Vadybos mokykloje, dėsto verslo strategiją, strateginį valdymą ir tarptautinę vadybą. Už akademinius pasiekimus jis yra gavęs CEEMAN mokslininko apdovanojimą, kelis kartus nominuotas kaip geriausias Vadovų MBA dėstytojas Varšuvos-Ilinojaus universitetų vykdomoje EMBA programoje. K. Oblój yra dėstęs Norvegijos Bodo vadybos mokykloje, ESCP-EAP - Europos verslo mokykloje Paryžiuje, Bledo Vadybos mokykloje Slovėnijoje, Henley Vadybos koledže Jungtinėje Karalystėje, Sun Yat-sen universitete Kinijoje, daug laiko dirbo Ilinojaus bei Konektikuto universitetuose JAV.


​Tomas Balžekas yra UAB „Media bitės“ direktorius, AB „Telia Lietuva“ nepriklausomas valdybos narys, LRT Tarybos narys, „15min“ įkūrėjas ir buvęs vadovas. UAB „Media bitės“ šiuo metu sėkmingai transformuoja klasikinį populiariausių moteriškų žurnalų leidybos verslą į sinerginio susijusių verslų portfelio valdymą. Tomo nuomone, geriausia verslo strategija yra ne aklas konkrečių verslo tikslų siekimas, bet visos komandos nuoširdus tikėjimas vykdomos veiklos prasme. Tikėjimas, kad vykdomas verslas turi dalintis ir gerinti visuomenę bei aplinką, kurioje jis veikia.​​

 

 

​​Dr. Nerijus Pačėsa yra Erudito licėjaus steigėjas bei vadovas, taip pat „Global BOD Group“ generalinis direktorius, pastaruosius dvidešimt metų dirbęs įvairiose aukščiausiojo lygmens įmonių valdymo pozicijose. Buvęs ilgametis ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius, mokslininkas, tyrėjas ir dėstytojas sukaupė tiek praktinės, tiek akademinės patirties strateginio valdymo srityse. Jo nuomone, įmonės strategija yra jos korporatyvinis identitetas: ji turi išsiskirti iš konkurentų, būti įtvirtinta įmonės kultūroje bei vertybėse ir tapti laimėjimų varikliu​

 

 

 

Romualda Stragienė yra „BIOK laboratorija“ direktorė, VU VM partnerystės docentė, asociacijos LYDERĖ narė ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų magistrantūros absolventė. Prie „BIOK laboratorijos“ prisijungė 2005 m. kaip rinkodaros vadovė, dabar įmonei vadovauja trečius metus. Jeigu reikėtų trumpai apibūdinti strategijos sąvoką, ją Romualda apibrėžtų kaip prasmingą ir motyvuojantį kelionės planą.

 
 

Renginys inicijuojamas bendradarbiaujant su AB „Klaipėdos nafta“​

Dalyvavimas yra nemokamas, tačiau būtina registracija: http://bit.ly/2YGcTpv

​​Renginys vyks 2019-09-26, 18:00 val. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto III rūmuose, 114 aud. (Arklių g. 18, Vilnius)