Meniu

Naujiena

Amerikietiškos tradicijos skinasi kelią Lietuvoje

Golfas – giliomis tradicijomis garsėjanti sporto šaka, Lietuvoje įvairaus amžiaus mėgėjus ir profesionalus vienijanti du dešimtmečius. Nors šiandien unikali golfo kultūra mūsų šalyje kuriama privačiuose aikštynuose, Jungtinėse Amerikos Valstijose prestižinės komandos vienija Harvardo, Masačusetso technologijų instituto, Jeilio, Stanfordo ir daugelio kitų, stipriausių šalies švietimo įstaigų, studentus.

Lietuvoje amerikietiška aukštųjų mokyklų golfo klubų tradicija puoselėjama vieninteliame – ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, kuris Europos centro golfo klubo aikštyne studentus kviečia derinti azartą ir vertingas pažintis.

Norinčių žaisti daugėja

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto golfo klubas skaičiuoja 5 – us veiklos metus ir šiuo metu vienija daugiau nei 50, šiam sportui neabejingų, studentų. Draugijos prezidento ir įkūrėjo, ISM universiteto Verslo vadybos ir analitikos programos alumno, Karolio Basevičiaus teigimu, pirmaisiais veiklos metais prisijungė 10 studentų, nuo tada narių skaičius stabiliai auga. Kalbėdamas apie idėją universiteto siūlomų veiklų sąrašą papildyti dar viena sporto šaka vaikinas pripažįsta, kad tai galima vadinti atsitiktinumu. Atlikęs praktiką Europos centro golfo klube jis sulaukė pasiūlymo į aikštyną atvykti su draugais ir juos supažindinti su šio žaidimo kultūra. Taip Karoliui ėmė kirbėti mintis apie ilgalaikę partnerystę – vaikinas nusprendė ISM universitete suburti golfui neabejingą jaunimą, kuris kartu treniruotųsi ir Lietuvoje skleistų žinią apie tarptautinės bendruomenės pripažinimą pelniusį sportą.

„Golfo klubo nariu gali tapti bet kuris ISM universiteto studentas, mokėti žaisti nėra būtina. Universitetas suteikia visas sąlygas, studentui belieka mėgautis žaidimu ir tobulėti bendraminčių apsuptyje. Matome, kad norinčių prisijungti netrūksta, tačiau siekiame kurti tvirtą bendruomenę, todėl tapti klubo nariais kviečiame tik tuos, kurių motyvacija yra pati stipriausia.“, – pasakoja K. Basevičius.

Nors pirmaisiais veiklos metais ISM golfo klubui priklausė 10 entuziastų, kėlusių sau tikslą įgyti žalias korteles, kurios atveria kelią treniruotis bet kuriame pasaulio aikštyne, bėgant metams ši tendencija keitėsi. Antrąjį sezoną klubas pradėjo turėdamas 1, žaliąją kortelę įgijusį narį, trečiaisiais metais prisijungė dar keli, golfo subtilybes puikiai įvaldę studentai, o šiemet jį papildė net 8 profesionaliai žaidžiantys universiteto bendruomenės nariai, kurių tarpe yra Lietuvos rinktinės atstovų.

„Kiekvienam komandos nariui suteikiame galimybę kelti savo kompetencijas. Vieni siekia perprasti žaidimo subtilybes ir prasmingai praleisti laisvalaikį, kiti ruošiasi svarbiems turnyrams. Tačiau visi, prie mūsų prisijungę studentai, patenka į glaudžią bendruomenę, kurioje gausu naujų pažinčių, galima užmegzti verslo kontaktų, golfas padeda pakeisti įprastą aplinką, neišvykstant už Lietuvos ribų“, – teigia ISM golfo klubo prezidentas.

Varžosi prestižiniuose turnyruose

​Jaunimo tarpe didėjantis golfo žinomumas atveria naujas galimybes: ISM universiteto atstovai tampa vis pajėgesni garsinti savo aukštosios mokyklos vardą tarptautinės bendruomenės pripažintuose turnyruose. Praėjusią vasarą tai padarė ISM golfo klubo narė, Ekonomikos programos ketvirtakursė Saulė Jarašūnaitė, kuri dalyvavo Pasaulio mėgėjų komandiniame golfo čempionate Airijoje. Elitinėse varžybose jaunoji sportininkė kartu su kolege Gile Bite Starkute atstovavo Lietuvos rinktinei ir susikovė su 170 stipriausių žaidėjų iš 57 valstybių.

Tradiciškai į komandinį turnyrą iš kiekvienos šalies patenka trys sportininkės, tačiau šiemet vienai Lietuvos rinktinės narei negalėjus vykti į Airiją, šalies atstovės varžybose dalyvavo dviese. Tai, pasak S. Jarašūnaitės, tapo iššūkiu – kovoti dėl aukščiausių vietų buvo sudėtingiau, tačiau galimybė dalyvauti aukščiausio lygio turnyre pateisino visus lūkesčius ir tapo stipriu besikuriančios šalies golfo bendruomenės žingsniu į priekį. „Bendroje įskaitoje užėmėme 51 – ąją vietą, savo rezultatu esame patenkintos. Turnyre įgyvendinome visus užsibrėžtus tikslus – aplenkėme sportininkes, kurias planavome įveikti, visų varžybų metu demonstravome stabilų žaidimą“, – džiaugsmo neslepia ISM golfo klubo narė.

Nors S. Jarašūnaitė į ISM golfo komandą įsiliejo kaip patyrusi žaidėja, mergina pripažįsta, kad universiteto klube vietą gali atrasti visi – nemokantiems žaisti suteikiamos profesionalaus trenerio paslaugos, o jos pavyzdys įrodo, kad norintys siekti aukščiausių rezultatų gali dalyvauti tarptautiniuose turnyruose.

Lietuvos golfo rinktinės narė atkreipia dėmesį, kad universitete atrastas hobis verslo mokyklų studentams gali tapti netgi raktu į profesinę sėkmę. Pasak merginos, golfas žaidžiamas beveik visame pasaulyje, o kai kuriose šalyse verslo susitikimus įprasta rengti būtent golfo kurortuose. Ši veikla gali padėti atrasti partnerius, pažinti kompanijų vadovus ir netgi sudaryti vertingus verslo sandorius.