Meniu

Mindaugas Jusius

Mindaugas Jusius

„Klaipėdos nafta“ vadovas

​„Pajutau ypatingos atsakomybės svorį“

Mindaugas Jusius nuo 2017 m. pavasario yra naftos ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovos bendrovės „Klaipėdos nafta“ vadovas. Dirbti į šios strategiškai svarbios valstybinės įmonės  generalinio direktoriaus pareigas jis atėjo iš finansų sektoriaus – prieš tai sėkmingai vadovavo įmonei „Swedbank Life Insurance“. Šį ISM Vadovų magistrantūros absolventą pakalbinome praėjus metams nuo darbo pradžios naujoje pozicijoje, prašydami pasidalinti mintimis apie naujus iššūkius, netikėtumus ir studijų svarbą.

Iššūkiai ambicingi, bet realūs

Atėjęs dirbti į „Klaipėdos naftą“ visų pirma pajutau ypatingos atsakomybės svorį. Strategiškai svarbios šaliai įmonės specifika ta, kad esi atsakingas ne tik už aukštus verslo rezultatus, bet ir prisidedi prie labai aiškių valstybės strateginių siekių įgyvendinimo. Be to, tenka susidurti su itin plačiu susijusių asmenų (angl. stakeholders) ratu.
Verslo valdymo prasme mums keliami tikslai sukurti verslą, išnaudojant suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo kūrimo projekte įgytas unikalias kompetencijas SGD srityje, yra ambicingi, bet realūs. Norime tapti pirmąja valstybės valdoma įmone, kuri mokės ženklius dividendus iš veiklos vykdomos užsienio šalyse. 
Kalbant apie su šia darbo pozicija susijusius netikėtumus galiu paminėti, kad nepaisant to, jog prieš tapdamas „Klaipėdos naftos“ generaliniu direktoriumi dirbau šios organizacijos valdyboje, vis tiek nesitikėjau, kad bendrovės vardas iš tiesų turi tokį didelį žinomumą ir sąsajas su aukštomis technologijomis bei patikimumu. Tai stipriai motyvuoja. Be to, džiaugiuosi, kad šioje pozicijoje esu jau kiek daugiau nei metus, tačiau darbas yra toks įdomus ir įtraukiantis, kad dar nei karto nepagavau savęs besijaučiant „demotyvuotu“. Linkiu kiekvienam atrasti tokią veiklą, kuri bus ir įdomi, ir kupina iššūkių, ir įkvėpianti.
Iš praktinių dalykų man netikėtas buvo logistikos klausimas. Anksčiau teko itin dažnai skraidyti į Taliną ar Stokholmą. Dabar tenka gyventi dviejuose miestuose ir turėti 3 nuolatines darbo vietas. Nenuostabu, kad neretai nerandu savo daiktų! 
Būdamas vadovu visų pirma stengiuosi būti savimi. Taip lengviausia išlikti nuosekliu. Be to, tuomet gali sutelkti savo dėmesį ir energiją į realių problemų sprendimus, užuot galvojus, ką, kam ir kaip turiu pasakyti, kaip pasirodyti. Antras principas, kuriuo vadovaujuosi, yra skaidrumas. Manau valdymas, kuomet ribojama informacija, yra atgyvena šių dienų technologijų apsuptyje. Pasitikiu žmonėmis. Skatinu komandos įvairovę, įvairių nuomonių ir požiūrių įtraukimą į klausimų sprendimą.

Studijos žmogų keičia iš esmės

Pritariu nuomonei, kad norėdami būti sėkmingi, privalome nuolat mokytis. Asmeniškai man magistro studijos Vilniaus universitete suteikė gerų teorinių ir praktinių finansų srities žinių. Tačiau jaučiau, kad noriu sustiprinti lyderystės įgūdžius. Tai ir tapo priežastimi, dėl kurios pasirinkau magistro studijas ISM Vadovų magistrantūroje. Galiu pasakyti, kad iš tiesų studijų ISM rezultatai viršijo mano lūkesčius – gavau tai, ko tikėjausi lyderystės ir vadovavimo kompetencijų srityje, be to, prasiplėtė ir mano verslo vadybos žinios. 
Suprantama, studijų ISM metu įgytas žinias ne kartą sėkmingai taikiau savo darbo praktikoje. Manau čia įgytos žinios buvo itin vertingos vykdant organizacijos pokyčius. Tai svarbu. Bet turbūt svarbiausia yra tai, kad studijos iš esmės tave keičia – tiek žinių, tiek elgsenos prasme. 
Studijas ISM vadovų magistrantūroje rekomenduočiau rinktis bent jau metus laiko padirbėjus vadovaujančioje pozicijoje. Tuomet daugelį įgytų žinių galima aktualiai pritaikyti praktikoje. Taip kuriama didesnė vertė – galima ne tik sukaupti teorinių lyderystės žinių, bet išbandyti jų taikymą praktiškai, o studijų metu aptarti savo patirtis su bendramoksliais.
Planuojantiems rinktis šias studijas, ar čia jau studijuojantiems galėčiau palinkėti įsivardinti aiškius savęs ugdymo tikslus ir suprasti, kaip šios studijos padės jums tapti geresniais profesionalais ir vadovais. Juk Vadovų magistrantūra – ne tik praktinė nauda, bet ir smagus laikas su įdomiais žmonėmis ir įtraukiančiais dėstytojais!