Meniu

Naujiena

ISM universitete – išskirtinė studentų iniciatyva

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Studentų atstovybė jau antrus metus kviečia ISM universiteto studentus pretenduoti į Verslumo stipendiją, skiriamą savo verslus neseniai įsteigusiems jaunuoliams. Kaip teigia patys organizatoriai, pačių studentų įsteigtos stipendijos tikslas – skatinti kūrybingumą ir iniciatyvumą ISM universiteto bendruomenėje.

 

Praėjusiais metais stipendijos laimėtoja tapusi ISM universiteto studentė Agnė Pučkoriutė pasakoja, jog šis pasiekimas padėjo jai iš naujo atrasti motyvaciją toliau vystyti savo verslą bei generuoti naujas idėjas. Prieš dvejus metus įkūrusi vyriškų drabužių prekės ženklą „AXY“, studentė didžiuojasi galėdama jausti, kad jos iniciatyvą vertina ne tik draugai ir artimieji, tačiau ir versle patyrę žmonės. Tam, kad gautų stipendiją, mergina savo verslo idėją turėjo apginti prieš komisiją, sudarytą iš organizatorių, ISM alumnų bei verslo pasaulio atstovų.

Verslas gimė iš pomėgio ir vertybių

A. Pučkoriutė teigia visada mačiusi save dirbančią mados industrijoje. Būtent šioje srityje ji jautėsi galinti labiausiai atskleisti ir išreikšti save. Prireikė vieno skambučio pažįstamai dizainerei, kad svajonė imtų virsti realybe.

„Susitikome, pašnekėjome apie savo vertybes ir apie tai, kokį pasaulį norime matyti. Po to labai greitai pradėjome veikti. Nors šiandien dalis rūbų yra ir standartinių, pradėjome nuo vyriškų, nes labai mėgstame vyrišką madą ir pačios neretai nešiojame vyriškus drabužius. O jų pasirinkimas parduotuvėse žymiai mažesnis nei moterų,“ – dalijasi jaunoji verslininkė.

Nors partnerė ir pasikeitė, verslas vis įgauna pagreitį. Anot A. Pučkoriutės, idėjos naujoms kolekcijoms gimsta iš to, ką jos mėgsta ir kas jas įkvepia. Šį sezoną tai – tėčių stilius: šiek tiek šmaikštus, griežtų formų ir svarbiausia – funkcionalus. Sukurtus drabužius merginos pardavinėja elektroninėje parduotuvėje.

Anot merginos, drabužių dizaine ir komunikacijoje partnerės stengiasi perteikti mintį, kad žmonės turi ryžtis „lipti iš rėmų bei eiti kažkur šalia sistemos, neslėpti savo individualumo“. 

Stipendija atvėrė naujas galimybes

Laimėjusi ISM Studentų atstovybės Verslumo stipendiją, A. Pučkoriutė gautus pinigus nusprendė skirti kelionei į Berlyną, kur susitiko su „LNFA Concept Store“ parduotuvės vadove ir sutarė dėl bendradarbiavimo galimybių. Nors partnerystė laikinai nutrūko, mergina tikina, jog tai buvo neįkainojama tarptautinė patirtis.

Negana to, dalis gautų lėšų buvo panaudotos prekinio ženklo sklaidai – atvirukams, lipdukams ir pan. Kaip teigia pati įkūrėja, taip buvo siekta kuo plačiau paskleisti žinią apie „AXY“ ir šio prekės ženklo ypatybes. Likusi stipendijos dalis buvo panaudota drabužių gamybos kiekio didinimui tam, kad būtų galima keletą egzempliorių nusiųsti internetinių dienoraščių rašytojams bei populiariems „Instagram“ vartotojams.

Metas naujai sėkmės istorijai

Į Verslumo Stipendiją pretenduoti gali kiekvienas ISM bakalauro ir magistro studentas. Viena svarbiausių sąlygų – jaunuolis jau turi būti įkūręs savo verslą. Po registracijos etapo, kiekvienas kandidatas savo verslo idėją turės apginti prieš kompetentingą komisiją. Šiais metais, iškilminga stipendijos teikimo ceremonija bus rengiama kartu su pardavimų konferencija „So You Think You Can Sell Yoursel?“.

Šiais metais stipendijos laimėtojo lauks ne tik 1000 eurų vertės piniginis prizas. Nugalėtojas taip pat gaus galimybę naudotis „ISM Inovacijų bazės“ biuro erdve, kur patarti ir pagelbėti visuomet galės patyręs mentorius.

Pagrindiniu stipendijos partneriu šiemet tapo įmonė „Monetha“, kurios bendraįkūrėjas – ISM Universiteto alumnas Laurynas Jokubaitis. Anot vaikino, taip jie nori padrąsinti jaunus žmones kurti siekti naujovių versle.

„Skatiname netikėti nusistovėjusiais standartais ir nebijoti laužyti taisyklių. Tik taip gimsta inovacijos ir vyksta progresas. Lietuvos technologinių bendrovių ekosistema yra jauna, tad jai reikia drąsių žmonių ir sėkmės istorijų. Tokios iniciatyvos ir stipendijos skatinta žengti pirmą žingsnį didelės sėkmės link,” – teigia verslininkas.

Daugiau informacijos apie stipendiją: www.ismsa.lt/about-scholarship/ 

Registracija