ISM „100 talentų“ stipendija atveria vis daugiau galimybių dirbti ir mokytis Lietuvoje | ISM
Meniu

Naujiena

ISM „100 talentų“ stipendija atveria vis daugiau galimybių dirbti ir mokytis Lietuvoje

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto „100 talentų“ stipendija suteikia galimybę iniciatyviems, aukščiausiais balais mokyklas baigusiems jaunuoliams nemokamai studijuoti ISM universitete. Kaip pasikeičia studentų, kuriems skiriama ši stipendija, gyvenimas? Kokia jos svarba tiems, kurie skiria paramą „100 talentų“ stipendijoms? Savo patirtimi ir mintimis apie tai dalijosi studentai ir alumnai ISM Fondo organizuotoje storytelling sesijoje „Excellent 100 Scholarship Impact“, skirtoje atskleisti „100 talentų“ stipendijos prasmę ir poveikį.

Renginyje susirinko ne tik esami „100 talentų“ stipendijos gavėjai, bet ir tie, kurie įstojo į ISM universitetą dar 2011–aisiais – pirmaisiais metais, kai buvo pradėta vykdyti ši stipendijų programa. Vakaro metu, taikant įvairius istorijų pasakojimo metodus ir Thinkvisually.lt grafinei fasilitatorei Aušrinei Balkaitytei iliustruojant mintis, buvo atskleista, kaip ši programa gali pakeisti jauno žmogaus gyvenimą ir ateitį.

„Visose „100 talentų“ stipendijos laureatų istorijose atsispindi kitų žmonių palaikymas ir tikėjimas, padedantis eiti toliau ir siekti daugiau. Jaunas žmogus dažnai pats netiki savimi, o tomis akimirkomis kitų tikėjimas padeda žengti pirmuosius žingsnius ir suteikia drąsos veikti. Džiugu, kad jaunimu tiki ir augti padeda mecenatai, kasmet skiriantys lėšas stipendijoms“, – teigia ISM Fondo direktorė Jurgita Gaukštienė.

Susitikimo metu „100 talentų“ stipendiją gavę studentai dalijosi ne tik įkvepiančiomis istorijomis, bet ir smagiais nutikimais. Džiaugsmingų akimirkų studijų metais dalyviams buvo ne viena – tai džiaugsmas įkopus į viršukalnę ir  išvydus gamtos grožį Austrijoje mainų programoje, džiaugsmas laimėjus svarbias varžybas su ISM krepšinio komanda, gavus pirmąjį darbą ar radus bendraminčių ratą.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto alumnas Linas prisiminė vasarą, kai baigęs dvylika klasių dirbo sandėlininko padėjėju ir buvo ta diena, kai turėjo sužinoti, ar jam paskirta „100 talentų“ stipendija. Jis paprašė sandėlininko leisti pasinaudoti jo kompiuteriu, kad galėtų patikrinti el. paštą. Sandėlis didelis, žmonių nėra, tačiau erdvės garsiai reikšti savo džiaugsmo šūksnį netrūko.

„100 talentų“ stipendija studentams taip pat suteikia laisvę būti savimi ir sėkmingai eiti gyvenimo, karjeros keliu. ISM alumnė pasakojo apie laisvės pojūtį gavus pirmąjį darbą naujoje verslo konsultavimo kompanijoje. Vėliau ji buvo pakviesta dirbti vienoje didžiojo ketverto (angl. BIG4) kompanijų ir tapo viena pirmųjų net metus nepradirbusių naujokų, gavusių paaukštinimą.

Suprasdami ISM „100 talentų“ stipendijos programos svarbą jaunimui, prie ISM Fondo veiklos prisideda ir patys studentai.

„Savanoriaujant paramos fonde pavyko surinkti rekordinę lėšų sumą stipendijoms, tačiau tuo pat metu apėmė baimė, kad nepavyks to padaryti kitais metais. Visgi sutikti nauji fondo savanoriai neleido nustoti tikėti ISM Fondo misija –  jų tikėjimas leido nuveikti prasmingų darbų, pasiekti ambicingų tikslų ir nieko nebijoti. Turime visada drąsiai eiti pasirinktu keliu ir tikėti, kad viskas bus gerai“– mintimis dalijosi ISM Fondo savanorė Dovilė Purickaitė.