Meniu

Naujiena

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bendradarbiaus su „Klaipėdos nafta“

Praėjusią savaitę ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su AB „Klaipėdos nafta“. Įmonė įsipareigojo ISM universitetui suteikti duomenų, kurie būtų naudojami mokslinio tyrinėjimo tikslais.

ISM universiteto mokslo prorektorės, profesorės Valdonės Darškuvienės teigimu, tiek universitetai, tiek aukštąjį mokslą reguliuojančios institucijos sutaria, kad mokslinių tyrimų kokybė yra viena svarbiausių aukštojo mokslo kokybės sudedamųjų dalių. Tačiau aukštą mokslo kokybę įmanoma pasiekti tik tada, kai mokslo ir inovacijų procesai vyksta atsakingai, įtraukiant į procesą ir visuomenę.

„Aktyviai bendradarbiaujant mokslui ir verslui atsiranda galimybės kurti didžiausią pridėtinę vertę. Bendrovė „Klaipėdos nafta“ yra sukaupusi didžiulę, tarptautiniu mastu reikšmingą patirtį, įgyvendinant didžiulius projektus. Džiaugiamės, kad įmonė patirtimi dalijasi su kitomis tarptautinėmis kompanijomis, susiduriančiomis su tokio didelio masto ir pobūdžio problemomis, o dabar dalysis dar ir savo patirtimi bei žiniomis su ISM mokslininkų grupe“, – džiaugėsi ISM mokslo prorektorė.

ISM universiteto mokslininkai analizuos suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto statybos aspektus nuo pat idėjos sukūrimo iki šių dienų. Tai yra pirmasis tokio masto projektų mokslinis tyrimas Centrinėje ir Rytų Europoje. Jo  tikslas atrasti ne tik vertingų teorinių įžvalgų, bet praktinių rekomendacijų, naudingų įgyvendinant didžiulius projektus tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

„Mūsų tikslas, kad „Klaipėdos nafta“ būtų visapusiai atvira bendrovė tiek viešindama savo veiklas, investicijas bei planus, tiek ir sudarydama sąlygas mokslo atstovams įgyjant konkrečių žinių bei prisiliečiant prie faktinių duomenų apie įgyvendintą SGD terminalo projektą. Todėl šiandien pasirašytos bendradarbiavimo sutarties reikšmė ypatinga, nes nauda abipusė. Nauda mokslui –  unikalių žinių ir reikiamos informacijos gavimas apie sėkmės faktorius įgyvendinant sudėtingą infrastruktūros objektą, nauda verslui – projekto sėkmės atvejo tarptautinis žinomumas, taip pritraukiant potencialių bei specializuotų darbuotojų. Džiaugiamės, kad galime savo žiniomis prisidėti prie žmonių tobulinimo ir žinių visuomenės kūrimo ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį kalbėjo Mindaugas Jusius, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Mokslinio tyrimo rezultatus bus galima panaudoti tobulinant projektų ir procesų valdymo metodus, taip prisidedant prie gerovės kūrimo ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione.