Meniu

Naujiena

Užsienyje žinomus Lietuvos tyrėjus suburs pasaulinis ekonomistų forumas

Birželio 30 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vyks kasmetinė ekonominių tyrimų konferencija, skirta Lietuvoje vykdomiems ekonomikos tyrimams ir šalies mokslininkų integracijai į pasaulinę ekonomistų bendruomenę.

Konferencija kasmet suburia po pasaulį išsibarsčiusius Lietuvos tyrėjus, kurie nagrinėja ekonominę problematiką žymiose akademinėse, tyrimų bei finansinėse institucijose, joje taip pat dalyvauja žymūs užsienio mokslininkai. 5– ąjį kartą vyksianti konferencija organizuojama kartu su Lietuvos banku.

Anot Honkongo mokslo ir technologijų universiteto finansų rinkų tyrėjo ir vieno iš konferencijos iniciatorių Almino Žaldoko, pagrindinis konferencijos tikslas  – sutelkti lietuvius bei Lietuvai neabejingus tyrėjus iš skirtingų ekonomikos, finansų ir verslo vadybos sričių, dirbančius tiriamąjį darbą tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.  Šio susitikimo tikslas ne tik užmegzti profesinius ryšius, tačiau pasidalinti naudingomis įžvalgomis iš įvairiausių ekonomikos ir vadybos mokslų sričių, integruoti  Lietuvos mokslinę tiriamąją veiklą į pasaulinį ekonomistų dialogą.

„Džiugu, kad konferencija kiekvienais metais auga. Norą dalyvauti profesiniame forume reiškia ir tyrėjai, mažai arba visai nesusiję su Lietuva. Šiemet taip pat jaučiame didelį susidomėjimą iš kaimyninės Latvijos bei Estijos mokslininkų, atvažiuoja keletas tyrėjų iš Baltarusijos. Tikimės, kad ilgainiui konferencija paskatins ekonomikos tyrėjų bendradarbiavimą visame regione bei padės suformuoti pasaulinį lietuvių ekonomikos tyrėjų, mokslininkų ir doktorantų tinklą, atvers galimybes naujų idėjų sklaidai, bendrų projektų ar akademinių straipsnių inicijavimui“, – sakė A. Žaldokas.

ISM universiteto ekonomikos mokslų daktaro Tado Šarapovo teigimu, šis renginys – viena svarbiausių tradicinių mokslinių konferencijų, inicijuotų lietuvių tyrėjų, turinčių puikias tarptautines patirtis, kompetencijas, įgytas geriausiose pasaulio tyrimų institucijose.

„Šių metų konferencija siunčia žinutę ne vien Lietuvai, bet ir pasauliui apie mūsų šalies indėlį ieškant panašių ekonominės problematikos sprendimų. Svarbu, kad į ekonominių problemų sprendimų procesą įsitraukia ne vien akademinės institucijos: Lietuvos Banko iniciatyva ir aktyvus dalyvavimas renginio organizavime  rodo, jog šios konferencijos turinys yra vertingas ir padeda rasti reikiamus modelius bei sprendimus, kurie gali būti ir yra naudingi ne tik akademinei bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei”, – sako ISM ekspertas Tadas Šarapovas.

„Siekdamas postūmio ekonomikos moksle mūsų šalyje Lietuvos bankas ėmėsi iniciatyvos suburti ekonomistus mokslininkus į Tyrimų centrą.  Jame dirbantiems tyrėjams keliami tikslai atlikti mokslinius tyrimus, sprendžiančius aktualias bankininkystės ir finansų srities problemas, aktyviai kelti ekonominių tyrimų lygį Lietuvoje. Šių tikslų siekiame bendradarbiaudami su šalies aukštosiomis mokyklomis, kartu organizuodami mokslines konferencijas ir kitus renginius, kuriuose aptariami aktualūs ekonomikos ir finansų srities klausimai. Džiugu, kad jau tapo tradicija vasaros viduryje Vilniuje surengti solidžią ekonomikos konferenciją, kurioje savo įžvalgomis dalijasi Lietuvos ir užsienio ekonomistai“,  – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Šiemet pagrindinį konferencijos pranešimą skaitys Simon P. Anderson,  Virdžinijos universiteto ekonomikos mokslų profesorius. Profesorius Andersonas – vienas garsiausių mokslininkų industrinės organizacijos srityje, taip pat tyrinėja medijų ir reklamos ekonomiką. Jo straipsniai publikuoti žymiausiuose ekonomikos mokslo žurnaluose tokiuose,  kaip „American Economic Review“, „Econometrica“, „Journal of Political Economy“ ir „Review of Economic Studies“.

Profesorius taip pat yra knygos „Diskrečių produktų diferenciacijos pasirinkimų teorija" bendraautorius, kurioje pateikiami būdai, kaip diferencijuotas rinkas nagrinėti pasitelkiant diskrečius vartotojų pasirinkimo modelius. Profesorius Lietuvoje pasidalins įžvalgomis apie naujausius ekonomikos tyrimus bei pristatys medijų rinkos aktualijas.

Konferencijoje pranešimus skaitys žymiausių ekonomikos mokyklų tyrėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Švedijos ir kt. Tyrimus taip pat pristatys Pasaulio banko, Lietuvos bei Latvijos centrinių bankų atstovai, kurie pasidalins įžvalgomis apie bankų ir jų skolų valdymo, namų ūkių ekonomikos, ekonominio augimo ir verslo ciklų, mokesčių politikos bei kitomis svarbiausiomis pasaulio ekonomikos aktualijomis.

Konferencijos kasmet vyksta skirtinguose šalies universitetuose. Šiais metais Lietuvos ekonomikos tyrimų konferencija antrą kartą organizuojama ISM Vadybos ir ekonomikos universitete. Lietuvos jaunuosius mokslininkus konferencijoje šiemet atstovaus VU, ISM ir KTU ekonomistai.

Daugiau informacijos apie konferenciją ir renginio programą rasite:

http://meeting2016.econ.lt/home