Meniu

Organizacijų konsultavimas

 

 

 

 

Veikiami neapibrėžtumo asmeniniame ir profesiniame gyvenime vis daugiau profesionalų renkasi konsultanto kelią. Ne išimtis ir organizacijos. Siekiant išlaikyti tvarumą, būtina gebėti inicijuoti ir vykdyti pokyčius. Kiekvienas organizacijos aspektas yra tarpusavyje susijęs, todėl svarbu suprasti sistemą, ne tik jos dalį. Lietuvoje įmonės neretai tampa sistemomis, kurių valdymas – improvizuotas, darbuotojai – nepriklausomi, veikla – projektinė, vienas žmogus atlieka daugybę rolių. Dėl šių priežasčių šiuolaikiniam veiklos koordinavimui reikalingos įvairios kompetencijos, tarp jų ir konsultavimo. Praktika rodo, kad įgyvendinant organizacijų pokyčius vidiniai konsultantai atlieka išskirtinį vaidmenį. Jie ne tik dalyvauja konkrečių sprendimų ar projektų įgyvendinime, bet neretai yra pagrindiniai pokyčių valdymo veiklos koordinatoriai bei atstovai.

Organizacijų konsultavimas – pažangus studijų modulis, skirtas organizacijoms, siekiančioms kurti ilgalaikius pokyčius bei plėsti savo vadovų kompetencijų ribas, ieškoti sprendimų įmonės viduje, taupyti laiką ir lėšas. Pasitelkdamos lyderystę ir vadybines praktikas pažangios organizacijos siekia geriausių rezultatų ne tik tinkamai reaguodamos į pokyčius, bet ir juos inicijuodamos bei valdydamos.

Modulis skirtas

Profesionalams, siekiantiems praplėsti savo karjeros galimybes – ne tik efektyviai veikti įprastos veiklos srityje, bet ir gebėti patarti ir/ar ugdyti, įgyti pagrindinių konsultavimo įgūdžių bei žinių, suprasti konsultanto vaidmenis organizacijoje, numatyti konsultavimo eigą bei ieškoti sprendimų, suvokiant konsultavimo proceso kompleksiškumą, etiką, organizacijos strategiją ir tikslus.

Baigę modulį

Įgysite konsultavimo įgūdžių, spręsite sudėtingus organizacinių pokyčių scenarijus. Suformuosite savitą požiūrį į konsultavimą ir organizacijų transformacijas, žinosite savo kaip konsultanto savybes bei stiprybes ir nustatysite profesinio tobulėjimo kryptis. Organizacijai suteiksite vertę gebėdami:

  • holistiškai analizuoti pokytį organizacijoje, integruodami skirtingų suinteresuotųjų šalių (klientų, darbuotojų ir akcininkų) perspektyvas;
  • efektyviau siekti organizacijos tikslų ir produktyviau įgyvendinti jos planus;
  • tiksliau identifikuoti aktualią vadybos problemą ir/ar galimybę;
  • patarti, kaip įgyvendinti vertingą ir ilgalaikį pokytį organizacijose;
  • konsultuoti įmonės atstovus dėl išorinių konsultantų pasirinkimo ir įtraukimo į organizacijos projektus;

Modulio vadovė

Dr. Rasa Katilienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja. R. Katilienės interesų sritys –  lyderystės ir organizacijos kultūros ypatumai. ISM akademikė yra verslo konsultantė, „ICF ACC“ ugdomojo vadovavimo specialistė, lektorė. R. Katilienė yra sertifikuota Spiralinės Dinamikos teorijos „SDi“ praktikė, „DeepChange SQ21“ dvasinio intelekto ugdymo konsultantė, turi dvylikos metų praktinę patirtį vadovavimo, projektų valdymo, pardavimo ir klientų aptarnavimo srityse, sukauptą dirbant telekomunikacijų bendrovėje, asmenybės ugdymo srityje – savanoriaujant ir konsultuojant.

 

 

Studentų atsiliepimai:

OK modulio studijų metu praėjau įvairius etapus savo suvokime, kas yra konsultavimas, kiek tai yra man tinkama ir kiek aš esu jam tinkama. Čia ne kartą išgirdau ir supratau prasmę teiginio, kad nuo klausimo priklauso ir atsakymas, kad uždavę neteisingą klausimą, įstringame, o mąstymo pokyčius skatina klausimas „kodėl?“  Pastebėjau, kad po šio studijų pusmečio darbe ir gyvenime pradėjau sąmoningai naudoti daugiau atvirų klausimų, ne tik klausyti, bet ir girdėti,  taikau „koučingo“ metodo elementus, kas duoda rezultatų – leidžia žmogui, su kuriuo bendrauju, tendencingai kreipti savęs analizės link, padėti rasti atsakymus pačiam. Įpratau analizuoti save ir vis įsitikinu,  kad tik pats būdamas autentišku, gali būti nuoširdus ir taip pasiekti rezultatų, kad bendras atsakymų ieškojimas yra svarbesnis už nurodymus, klausimai už atsakymus, o įtampa už komfortą – analogiškai kaip konsultavimo procese.

Diana Macevičė

Gyvybės draudimo bendrovė

"Bonum Publicum"Komercijos direktorė

„Organizacijų konsultavimo“ modulis suteikė teorines ir praktines žinias kurias sėkmingai taikau profesinėje veikloje. Šio modulio metu įgytos žinios įgalino mane lengviau pasiekti užsibrėžtų profesinių tikslų, geriau pažinti save ir kitus. Atrastas ir identifikuotas, mano kaip vadovo stilius, padeda man atsirinkti tinkamus darbuotojus,  kurti norimą organizacijos kultūrą ir spręsti tarpasmeninius santykius komandoje.

Skirmantas Rumševičius

Direktorius

UAB ,,Druskininkų viešbutis Pušynas"

Savo profesinėse srityse mes kasdieną tobulėjame, augame ir manome, jog tampame savo srities žinovais, ekspertais. Tačiau čia slypi ir nemažas pavojus tapti vienpusiais, įstrigusiais į tam tikrą kiekį metodikų, kurios puikiai veikė vienoje situacijoje, bet nebūtinai tiks ir veiks kitoje. Šis modulis paskatino praplėsti akiratį, kiekvienoje situacijoje pritaikyti ne vieną ir ne du analizės metodus, bei parinkti tinkamiausius sprendimus.

Šis modulis ženkliai prisidėjo prie mano profesinio tobulėjimo. Esu dėkinga visiems lektoriams, bei rekomenduoju šį modulį visiems vadovams, kurie siekia nuolatinio tobulėjimo. 

Jūratė Labeckienė

Veiklos architektė, Procesų valdymo ekspertė, Koučerė

Pilną modulio aprašymą bei tvarkaraštį rasite ČIA>>