Meniu

Sėkmės istorija

Inga
Langaitė

Studijų lygis

Magistrantūra

Baigta studijų programa

Tarptautinės vadybos magistrantūra

Baigimo metai

2012

Programos pakopa

Magistrantūros studijos

ISM Tarptautinės vadybos magistrantūros absolventė Inga Langaitė – viena iš viešosios įmonės „Geros valios projektai“ įkūrėjų ir jos vadovė. Be to, neseniai ji pradėjo dirbti su Roberto Kalinkino mados namais. Toks derinys gali pasirodyti keistu tik iki tol, kol suprantame Ingos požiūrį į verslą ir gyvenimą.

Iš finansų – į socialinių projektų sferą
Iki „Geros valios projektų“ mano veiklos pakraipa buvo finansinė. Esu dirbusi auditoriaus asistente, teko padirbėti Europos socialinio fondo agentūros projektų finansų programos vadove, kur buvau atsakinga už projektų finansinės dalies tikrinimo organizavimą, vėliau tapau asistente tarptautinėje IT kompanijoje, kur buvau atsakinga už dukterinių kompanijų kasmėnesinę atskaitomybę akcininkams ir valdybai. Į socialinius projektus atėjau iš gyvenimiškos situacijos. Kartą artėjant Kalėdoms su vyru nusprendėme, kad nepirksime artimiems žmonėms dovanų, o paaukosime jų vardu labdarai – juk esame tiek aptekę daiktais, kad dar vienas daiktas jau nepadaro mūsų laimingesniais. Greitai supratome, kad tai ne taip paprasta – prieš aštuonis metus lietuviškiems labdaros fondams labai trūko paprasčiausių administracinių gebėjimų – tinklalapiuose buvo sunku rasti banko sąskaitos numerį, ką jau kalbėti apie interaktyvumą ar patrauklumą. Vis galvojau, kaip galima pakeisti situaciją, kol vieną dieną supratau – reikia arba nustoti apie tai galvoti ir kalbėti, arba pradėti veikti. Taip 2009 metais gimė VšĮ „Geros valios projektai“ ir tinklalapis „Aukok.lt“. Šiuo metu kuruojame 3 projektus: „Aukok.lt“, „Pagalbadaiktais.lt“ ir „Pagalbadarbais.lt“.
 
Socialinė atsakomybė ir verslumas
Nuo pat pradžių sistemą kūrėme fiziniams asmenims, tačiau aukoja ir nedidelės įmonės. Kalbant apie žmones, jų amžius 25–40 metų. Moterys aukoja truputėlį dažniau, tačiau galutinės metinės sumos rodo, kad vyrai ir moterys suaukoja labai panašias sumas. Praeitais metais paaukota rekordinė suma – surinkome beveik 400 000 eurų, pirmais šių metų mėnesiais matome dar geresnius rezultatus.  
Mūsų komanda labai nedidelė – šiuo metu „Aukok.lt“ dirba 3 žmonės po nepilną darbo dieną – vieniems tai antrasis darbas, kitiems – darbas šalia studijų, kartais padeda nenuolatiniai savanoriai. Turime valdybą iš 5 asmenų, su kuriais susitinkame bent kartą į du mėnesius. Tai žmonės, kurie savo kompetencijomis ir patirtimi labai padeda mums įvairiais aktualiais klausimais.  
Šiandien „Geros valios projektus“ galima vadinti sėkmingu socialiniu verslo projektu – praeitais metais pagaliau išdrįsome pradėti imti paramos rinkimo mokestį, kuris sudaro 7 procentus nuo surinktos sumos. Darydami šį žingsnį buvome pasirengę neigiamoms reakcijoms, net skandalams. Nieko panašaus neįvyko, visi mus suprato, kai kurie net sveikino su priimtu sprendimu. Šiandien „Aukok.lt“ yra pats save išlaikantis socialinis projektas – iš šio mokesčio galime padengti apie pusę savo metinių kaštų, kitą pusę padengiame iš įvairių projektinių lėšų. Be to esame suteikę galimybę aukotojams paremti patį „Aukok.lt“ – praeitais metais tokiu būdu surinkome apie 70 000 litų, kas mums yra svarbi suma, suteikianti lankstumo ir galimybių veikti.
Verslumą suprantu kaip gebėjimą po dešimtos ar šimtosios nesėkmės vėl atsistoti ir ieškoti naujo sprendimo. Neišskirčiau socialinio ir tiesiog verslumo, visur reikalingi tie patys įgūdžiai – atsirinkti žmones, juos motyvuoti, valdyti savo finansus, taikyti rinkodaros principus. Galiausiai – visas verslas pamažu juda link socialinio verslo, darosi vis sunkiau brėžti griežtą ribą. 
Su „Geros valios projektais“ dirbu jau ilgai, o juk sakoma, kad kas 7 metus reikia keisti darbą. Palikti šio savo projekto neplanuoju, tačiau juk sakoma, kad kuo daugiau dirbi, tuo daugiau darbo atsiranda. Visada galima gilintis į savo sritį, bet kartais norisi didesnio iššūkio. Darbo mados namuose pati neieškojau, nors ši sritis man buvo įdomi, turiu ir idėjų, kaip sujungti madą bei socialinius principus. Tad gavusi pasiūlymą dirbti su į užsienio rinkas planuojančiais eiti Roberto Kilinkino mados namais sutikau pamėginti. Džiaugiuosi tuo, kad dirbti labai įdomu – tai man visiškai nauja veiklos kryptis, tad vėl reikia mokytis naujų dalykų, sutikti naujų žmonių, pažinti sektoriaus vidines tradicijas. Man trūko iššūkio – jį radau.
 
Pasirinkimas: ISM arba emigracija 
Baigusi verslo vadybos bakalauro studijas  VGTU net nesvarsčiau galimybės studijuoti magistrantūros valstybiniuose universitetuose – rinkausi tarp išvažiavimo mokytis svetur ir studijų ISM. Viena vertus, norėjau sustiprinti savo anglų kalbos žinias ir ieškojau situacijos, kuri mane priverstų išmokti gerai kalbėti ir rašyti angliškai. Ne mažiau svarbu – norėjosi naujos aplinkos, naujų žmonių, šviežesnio pažinčių rato. Žinojau, kad ISM susirinks kitokia, aktyvi publika. O galutinai apsispręsti padėjo ISM studijų turinys, kuris man pasirodė įdomus.  
Studijų metu labai džiaugiausi iš užsienio atvykusiais dėstytojais – jie kitaip dėstė, siūlė kitokias požiūrio perspektyvas. Ne mažiau svarbūs buvo bendramoksliai – ISM suteikė galimybę būti tarp geresnių už save, kas skatina tobulėti. Net nebeatsimenu konkrečių studijų metais gautų žinių, konkrečių paskaitų. Bet puikiai prisimenu patį studijų toną, kuris uždavė aukštesnę kartelę ir, svarbiausia, suteikė pasitikėjimo savimi.
Tad ir besiruošiantiems studijuoti patarčiau matyti žmones aplink save – studijų draugai vėliau tampa verslo partneriais, kolegomis ar tiesiog – gerais draugais. Žinios yra svarbios, bet ne mažiau svarbu yra įgauti bendro supratimo. Kaip veikia akcijų rinka ar kuo skiriasi vakariečių ir japonų bendravimo kultūra šiandien galima sužinoti ir be universiteto. Tuo tarpu geros studijos išmoko dirbti su informacija, taip pat – dirbti komandoje. Ne teorija, o būtent tokie dalykai liks svarbūs ir vertingi visam gyvenimui.

 

Visos sėkmės istorijos