Meniu

Sėkmės istorija

Artūras
Salda

Studijų lygis

Magistrantūra

Baigta studijų programa

Tarptautinė magistrantūra ir dvigubas BI Norwegian Business School diplomas

Baigimo metai

2011

Programos pakopa

Magistrantūros studijos
Artūras Salda
Tarptautinės magistrantūros studijų ir dvigubo diplomo BI Norwegian Business School absolventas, 2011 m.
Šiuo metu jis dirba Bulgarijoje, švedų žiniasklaidos grupėje.
 
Nuo vaikystės kaupiama darbo patirtis
Jau nuo 14 metų vasaromis dirbdavau šeimos versle – sanatorijoje Druskininkuose. Būdamas dvidešimties sulaukiau pasiūlymo įsteigti ir vadovauti nedidelei įmonei. Tai buvo be galo įdomi patirtis – nuo įmonės įkūrimo, strategijos nustatymo, komandos subūrimo, naujų produktų kūrimo iki vadovavimo patirties dešimties žmonių grupei bei įmonės veiklų atskyrimo ir dalies jų sustabdymo. Visa tai – vos per dvejus metus. Tuomet supratau, jog noriu įgyti profesinės patirties didelėje organizacijoje ir tai galiu padaryti tik dabar, nes po dar kokio nedidelio verslo didelės kompanijos manęs samdyti nebenorės.
 
Studijuodamas pagal dvigubo diplomo programą BI Norwegian Business School Norvegijoje sužinojau apie „Management Trainee“ programas ir radau vieną, kuri mane labai sudomino – darbo švedų žiniasklaidos grupėje „Modern Times Group“ pasiūlymą. Įveikiau konkursą, dirbau būstinėje Londone, vėliau buvau išsiųstas į Bulgariją ir tapau tiesiogiai pavaldus grupės viceprezidentui Centrinei ir Rytų Europai. Tai buvo būtent tai, ko norėjau: iš labai arti mačiau, kaip aukščiausio lygio vadovai didelėje tarptautinėje bendrovėje ruošia strategijas, priima sprendimus, veda derybas ir t.t. Pasibaigus vienerių metų trukmės programai man pasiūlė likti Bulgarijoje ir vadovauti mūsų grupei priklausančios antros pagal dydį šalies televizijos „New Media“ departamentui. Sutikau daug nedvejodamas, nes tai labai artima man sritis, įdomi rinka ir puikus iššūkis bei galimybė įgyti labai naudingos patirties.
 
Laisvo laiko dabar turiu labai nedaug ir beveik visą jį skiriu šeimai. Šiuo metu mano laisvalaikis apsiriboja tenisu, kurį žaidžiu du kartus per savaitę prieš darbą rytais, tačiau tikrai mėgstu aktyvų laisvalaikį ir ieškau galimybių pažaisti golfą, išvykti į kalnus, paslidinėti ar dar ką aktyvaus nuveikti.
 
Dvigubas diplomas atveria duris į sėkmę
ISM Tarptautinės rinkodaros ir vadybos magistrantūros studijų įtaka gyvenimui ir karjerai buvo didelė – universitetas suvaidino labai svarbų vaidmenį man pradedant dirbti vienoje didžiausių Europoje žiniasklaidos grupių ir atsiduriant Bulgarijoje. ISM suteikė galimybę įgyti dvigubą diplomą, o tai atvėrė visiškai kitas karjeros pasirinkimo galimybes. Į didelių tarptautinių bendrovių skelbiamas pozicijas dažniausiai aplikuoja milžiniški kiekiai žmonių ir labai dažnai atranką vykdantys žmonės neskiria per daug dėmesio analizuodami kiekvieną gautą CV, o ieško kažko, kas patrauktų dėmesį. Dvigubas diplomas tikrai buvo vienas iš tokių dėmesį patraukusių įrašų mano CV.
 
Tačiau studijų ISM nauda buvo platesnė. Po mane nuvylusių bakalauro studijų kitame universitete, studijos ISM parodė, jog mokytis gali būti įdomu ir naudinga. Praktikos turintys dėstytojai, toli gražu ne vien teorija paremtos paskaitos, konstruktyvios diskusijos su fantastiškai įdomiais ir naudingos profesinės patirties jau turinčiais grupiokais, galimybė patobulinti anglų kalbos žinias – mano magistrantūros studijas visa tai pavertė labai įdomiomis. Reikia pasakyti, jog net buvo šiek tiek gaila antriems metams išvykti į Norvegiją.
 
Studijos Norvegijoje davė labai naudingos tarptautinės patirties, leido praktikoje įsisavinti kai kuriuos kultūrinius skirtumus. Svarbiausia – supratau, kad lietuviai yra niekuo ne prastesni už gabiausius kitų šalių studentus, jog nereikia savo profesinių ir asmeninių siekių apriboti viena šalimi. Mokslai ten taip pat buvo įdomūs, tačiau aš su pasididžiavimu ir nemeluodamas bendramoksliams iš įvairių šalių sakiau, jog mano pirmieji metai ISM`e buvo net geresni. Supratau, jog geriausi Lietuvos universitetai jau dabar gali suteikti labai gerą, europinio lygio išsilavinimą.
 
Ateitį sieja su Lietuva
Savo ateitį vienareikšmiškai sieju su Lietuva ir į savo karjeros užsienyje etapą žiūriu kaip į investiciją ir žinių, kurios gali ateityje būti naudingos Lietuvai, kaupimą. Ateityje, manau, norėsiu dar praplėsti akiratį ir stosiu į Executive MBA programą.
Norėčiau visiems patarti pasidomėti didžiausių pasaulinių kompanijų turimomis talentų programomis. Nors tai dar nėra taip populiaru Lietuvoje, nedaug ir informacijos, tačiau beveik visos garsiausios kompanijos jas turi. Tokias programas apibūdinčiau kaip dar vieną aukštojo mokslo diplomą, tik labai praktinį. Tokia programa atveria visiškai naujas galimybes ir gali tapti labai geru pagrindu puikiai karjerai.
 
2012, gruodis

 

Visos sėkmės istorijos