Vadybos tyrimų grupė apima organizacinės elgsenos ir žmogiškųjų išteklių bei strategijos tyrimus. Be to, vadybos tyrimų grupė įgyvendina tyrimus susijusius su įvairiomis tvarumo temomis, pvz. tvarus verslas ir vadyba, tvarus žmogiškųjų išteklių valdymas, tvari lyderystė, darbuotojų gerovė ir kt.
Organizacinės elgsenos ir žmogiškųjų išteklių krypties tyrimai apima platų tyrimų spektrą. Pagrindiniai tyrimai nagrinėja žmogiškųjų išteklių senėjimą, imprintingą, lyderystę, inovatyvų veiklos efektyvumo valdymą, įmonių socialinę atsakomybę ir darbuotojų motyvaciją, įsitraukimą į darbą, organizacijų mokymosi gebėjimus, švietimą. Šios tyrėjų grupės tyrimų rezultatai buvo skelbiami tokiuose moksliniuose žurnaluose kaip Academy of Management Journal, Human Resource Management Journal, Personnel Psychology, Research Policy, Journal of Vocational Behavior, The International Journal of Human Resource Management, Organization & Environment ir International Journal of Manpower.
Organizacinės elgsenos ir žmogiškųjų išteklių grupės tyrėjai aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose (pvz. EWORLD, COST Action, GLOBE). Nuo 2007 metų grupės tyrėjai yra aktyviai įsitraukę į žmogiškųjų išteklių valdymo lyginamosios analizės tyrimus ir yra aktyvūs Kranfildo tarptautinio žmogiškųjų išteklių valdymo tinklo (CRANET) nariai. Mūsų tyrėjai nuo 2015 metų taip pat dalyvauja Global Work Design projekte. Tyrimų grupės nariai turi patirties pritraukiant ir sėkmingai įgyvendinant nacionalinius tyrimų projektus, sėkmingai bendradarbiauja su tarptautiniais partneriais: Albertos verslo mokykla, BI Norvegijos verslo mokykla, Džordžijos pietvakarių valstijos universitetu, Ilinojaus technologijų universitetu, Karališkuoju Londono koledžu, Karlsrūhės technologijų instituto Technologijų vertinimo ir sistemų analizės institutu, Monforto verslo koledžo, Danijos technikos universitetu, Vienos ekonomikos ir vadybos universitetu, Floridos universitetu, Lozanos universitetu ir kt.
Strateginio valdymo srities tyrėjai analizuoja strategijos ir verslo modelio inovacijas, tarptautinės vadybos klausimus, verslo strategijos mikro-kūrimą. Esminis strateginio valdymo klausimas – kokie veiksniai turi įtakos ilgalaikei organizacijų sėkmei. Atsakymo į šį klausimą paieškos lemia strateginio valdymo tyrimų grupės vykdomų tyrimų tematikas. Tyrimai apima tokias sritis kaip verslo strategijos mikro-kūrimas, strategijos ir verslo modelio inovacijos, į misiją orientuota organizacinė kultūra, internacionalizacija, tarptautinio verslo plėtra, verslo plėtra ir įmonės strategija. Šios grupės tyrimų rezultatai buvo publikuoti tokiuose moksliniuose žurnaluose kaip Journal of Business Venturing Insights, International Journal of Entrepreneurship and Small Business, Technological Forecasting and Social Change ir Journal of Modelling in Management.
Šios plačios srities tyrimai yra tarpdisciplininio pobūdžio.
Ekonomikos mokslininkų grupė nagrinėja tarptautiškumo procesus įvairiose pramonės įmonėse ir jų poveikį įmonės veiklos rezultatams. Mokslininkai tiria inovacijų poveikį įmonių verslumui ir įmonių reagavimą į kintančią institucinę aplinką, taip pat automatizacijos technologijų įtaką darbo rinkai. Tyrimų temos apima prekybos ir globalių verčių grandinių, gyventojų senėjimo poveikio ekonomikai ir politikai, cirkuliarinės ekonomikos ir žinių, sąlygojančių inovacijas, kūrimo sritis.
Finansų mokslininkų grupės tyrimai yra grindžiami finansų ekonomikos, pramonės organizacijų ir tarptautinės ekonomikos teorijomis. Grupė nagrinėja valdysenos procesų ir struktūrų bei rinkų ir įmonių globalizacijos kontekste temas. Finansų srities tyrimai apima finansų geografiją, turto vertinimą, elgsenos finansus ir kiekybinių tyrimo metodų taikymą, nagrinėjamos problemos, susijusios su valdysena tarptautiniu, nacionaliniu bei įmonių lygmeniu, finansinio ciklo realioje ekonomikoje veiksniais ir kaita, įmonių strategijomis ir veiklos vertinimu, finansavimo instrumentais. Šios srities mokslininkai bendradarbiauja su tyrėjais iš Copenhagen Business School, CBS (Danija) bei Bendrovių valdysenos centro BI Norwegian Business School (Norvegija).
Šios srities tyrimų rezultatai buvo publikuoti tokiuose moksliniuose žurnaluose kaip International Journal of Finance & Economics, Empirical Economics, Futures, Economic Modelling, European Business Review, Social Policy & Administration, Cliometrica, The Quarterly Review of Economics and Finance, Applied Geography, European Urban and Regional Studies ir Urban Studies
Baltic Journal of Management spausdina aukštos kokybės mokslinius vadybos srities straipsnius. Pradėtas leisti 2006 m. kaip į Baltijos regione atliekamus tyrimus bei jam aktualias vadybos problemas orientuotas žurnalas, Baltic Journal of Management sparčiai išaugo ir šiandien spausdina straipsnius, nagrinėjančius įvairias šiuolaikines vadybos srities problemas, aktualias tiek Baltijos regionui, tiek ir globaliu mastu.
Baltic Journal of Management spausdina empiriniais tyrimais pagrįstus bei konceptualius straipsnius, tame tarpe ir mokslinės literatūros apžvalgas, ir skatina tarpdisciplininius, tarptautinius bei palyginamuosius požiūrius į aktualias vadybos srities problemas.
Pagrindinės temos
· Strateginis valdymas
· Tarptautinis verslas ir vadyba
· Rinkodara ir vartotojų elgsena
· Žmogiškųjų išteklių valdymas ir organizacinė elgsena
· Verslumas ir inovacijų valdymas
· Inovacijos, skaitmeninės technologijos ir verslo bei rinkodaros analitika
· Įmonių socialinė atsakomybė ir tvarumas
· Įmonių valdymas
Visi straipsniai yra recenzuojami mažiausiai dviejų recenzentų. Straipsniai turi būti parengti pagal žurnalo reikalavimus. Apimtis – 6,000-9,000 žodžių. Daugiau informacijos apie straipsnių parengimą bei pateikimą galima rasti čia.
KVIETIMAS teikti straipsnius specialiam žurnalo numeriui tema Sustainability marketing and sustainability management: Exploring new perspectives on sustainable development
Žurnalas yra įtrauktas į šias tarptautines duomenų bazes:
· Journal Citation Reports®;
· Social Sciences Citation Index ®;
· Social Scisearch ®;
· Scopus;
· Cabell’s Directory of Publishing Opportunities in Management & Marketing;
· Electronic Collections Online; International Bibliography of Social Sciences;
· ProQuest;
· ReadCube Discover;
· Zetoc (British Library)
Žurnalas yra reitinguojamas:
· Australian Business Deans Council (ABDC) 2013 Journal Quality List;
· Australian Research Council (ERA) 2015 Journal List;
· BFI (Denmark); Index Copernicus (Poland);
· JourQUAL (Germany);
· Norwegian Social Science Data Services;
· The Chartered Association of Business Schools’ (CABS) Academic Journal Guide 2021 (The Guide);
· The Publication Forum (Finland)
Redaktorė
Prof. Rūta Kazlauskaitė
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
Arklių g. 18 01305 Vilnius, Lietuva
El. paštas ruta.kazlauskaite@ism.lt
Meeting Chair
Bernadeta Goštautaitė (ISM University of Management and Economics)
Local organizing committee
Bernadeta Goštautaitė (ISM University of Management and Economics)
Jolanta Jaškienė (ISM University of Management and Economics)
Dovilė Petreikienė (ISM University of Management and Economics)
Darius Karvelis (ISM University of Management and Economics)
Guoda Suraninaitė (ISM University of Management and Economics)
Monika Visockytė (ISM University of Management and Economics)
Board of the Age in the Workplace Network
Jürgen Deller, Leuphana University of Lüneburg, Germany
Franco Fraccaroli, University of Trento, Italy
Noreen Heraty, University of Limerick, Ireland
Jean McCarthy, University of Limerick, Ireland
Donald Truxillo, University of Limerick, Ireland
Mo Wang, University of Florida, USA
Arklių g. 18, Vilnius LT-01305, Lietuva
Mob. tel. +370 687 08080
El. p.: ism@ism.lt