Verslo teisė (MNG112)

Program code:
MNG112
ECTS:
6
Teaching language:
Lietuvių kalba
Download course syllabus

Course description

Šis kursas yra įvadas į teisinę verslo aplinką. Verslo teisės kursas orientuotas į vadybos specialybės studentus, atskleidžiant bendrus verslo teisės principus, giliai neanalizuojant konkrečių teisės normų turinio ir taikymo, nes tai labiau būdinga teisės specialybės studentams. Verslo teisės (arba galima vadinti „komercinės teisės“) studijos orientuotos į verslo (komercinius) santykius ir yra civilinės teisės  studijų sudedamąją dalimi, tuo pačiu susiduria ir su viešąja ir su privatine teise. Verslo teisės studijos apima įmonių teisės, sutarčių teisės, darbo teisės, intelektinės nuosavybės teisės, mokesčių teisės, arbitražo, vartotojų teisių apsaugos, bendrų bylinėjimo teisme principų analizę ir kt.

Course goals

Supažindinti studentus su pagrindiniais verslo teisės metodais ir principais, apžvelgti pagrindines verslo teisės teorijas įmonių teisės, sutarčių teisės, intelektinės nuosavybės teisės, mokesčių teisės, arbitražo, vartotojų teisių apsaugos kontekste, taip pat identifikuoti atitinkamo teisinio reguliavimo ar atskirų teisinių institutų tikslus, struktūrą Lietuvos nacionalinės teisės kontekste, ugdyti studentų savarankišką ir kritinį mąstymą, lavinti tarpdisciplininius gebėjimus teisės ir ekonomikos srityje.

Course results

• Apibūdinti Lietuvos teisinę sistemą, suprasti verslo teisinę aplinką.
• Nurodyti pagrindinius įstatymus, reguliuojančius ir įtakojančius verslo teisinę aplinką, finansų valdymą.
• Identifikuoti teisės šaltinius, apibrėžti Lietuvos teismų sistemą, teisminių ginčų sprendimo tvarką, alternatyvius ginčo sprendimo būdus.
• Apibūdinti pagrindines verslo organizavimo formas, nurodyti jų trūkumus ir privalumus.
• Suprasti pagrindinius sutarčių teisės, finansų teisės, darbo teisės, vartotojų apsaugos, intelektinės nuosavybės, civilinės atsakomybės principus.
• Apibūdinti pagrindinius privatinės tarptautinės teisės principus, teisės unifikavimą tarptautiniu lygiu.
• Analizuoti ir spręsti praktines teisines situacijas, su kuriomis nuolat susiduria verslininkai.

Lecturers

envelopephone-handsetmagnifiercrosschevron-downchevron-rightarrow-upchevron-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram