Mindaugas Mačėnas: studijų metu atlikta praktika padėjo įsitvirtinti darbo rinkoje
2021-08-03

Finansinių technologijų įmonės „Revolut“ gretose šiandien darbuojasi ISM Finansų studijų programos absolventas. Čia Mindaugas Mačėnas kasdien rengia finansų analizes ir atlieka planavimo užduotis. Pasak jo, kelias į „Revolut“ prasidėjo dar studijuojant, – žinias jis kaupė ne tik paskaitose, bet ir atlikdamas praktiką. Ši ne tik padėjo įgyti būsimo darbdavio pasitikėjimą, bet ir įsitvirtinti darbo rinkoje.

Kodėl pasirinkote ISM universitetą?

ISM Moksleivių universitetą lankiau dar būdamas mokinys. Tikriausiai tada ir nusprendžiau, jog noriu mokytis čia. Man patiko tarptautinė aplinka, turėjau pažįstamų, kurie studijavo ISM ar buvo jį baigę, tad girdėjau nemažai puikių atsiliepimų. Žavėjo ir tai, jog mokslai vyksta anglų kalba, o geram finansų specialistui darbo aplinkoje tai labai svarbu.

Studijų metais atlikote ne vieną praktiką: kuo jos buvo naudingos ateityje ir kaip jas pavyko suderinti su paskaitomis?

Praktika man buvo tramplinas įsitvirtinti darbo rinkoje: baigęs universitetą, buvau pasisėmęs vertingos patirties. Įgyti praktiniai gebėjimai leido pelnyti darbdavių pasitikėjimą ir užimti aukštesnes pozicijas. Praktiką, o vėliau – darbą, derinti su paskaitomis buvo lengva, nes paskaitos nesudarė daugiau nei pusdienio, kartais turėdavome ir vieną laisvą dieną per savaitę. Taip pat jutau stiprų kolegų palaikymą. Jų įsitikinimu, svarbiausias prioritetas – mokslas.

Kur šiuo metu dirbate ir už ką esate atsakingas?

Šiuo metu dirbu „Revolut“, esu atsakingas už Lietuvos įmonių finansų planavimą ir analizę. Dėl „Brexito“ į Lietuvą buvo perkelti visi Rytų bei Vakarų Europos klientai, todėl grupės lygiu esame bene svarbiausia reguliuojanti įmonė.

Kuo studijos universitete naudingos šiuo metu darbinėje aplinkoje?

Jos suteikia tvirtą pagrindą bei aiškų supratimą, kaip veikia didelių įmonių ar bankų finansai. Loginis mąstymas ir analitiniai įgūdžiai, įgyti universitete bei atliekant praktiką, taip pat stipriai padeda kasdienėje veikloje. Dėl nuolatinio mokymosi (skaitymo ir kalbėjimo) anglų kalba galiu visiškai laisvai bendrauti verslo ir finansų temomis su kolegomis visame pasaulyje.

Ką pasakytumėte šiuo metu dvejojančiam moksleiviui, kuris renkasi Finansų studijų programą?

Tiek 2015-aisiais, kai rinkausi, kur studijuoti, tiek ir dabar, galiu drąsiai ir užtikrintai pasakyti, jog finansų studijos ISM universitete – geriausias pasirinkimas Lietuvoje būsimam finansų specialistui. Jos ne tik suteiks didelį žinių bagažą, bet ir konkurencinį pranašumą versle ir darbo rinkoje.