Meniu

Lyderystė

 

 

21-ame amžiuje ir toliau ieškome atsakymo į lyderystės „kaip“: kaip sutelkti žmones, kaip kartu siekti tikslo, ką ir kaip daryti, kad žmonės eitų paskui mane - lyderį. Daugelis tyrimų patvirtina: kiekvienas laikmetis, kontekstas, kiekviena asmenybė (lyderis), kiekvienas sekėjas ir unikali situacija daro įtaką šiems lyderystės „kaip“.

Lyderystės modulyje pasveriamos per daugelį metų sukauptos ir išbandytos lyderystės bei organizacijų elgsenos žinios, tyrinėjamos ir pasimatuojamos šiuolaikinės lyderystės mokyklos, mokomasi pažinti ir kurti lyderystės prasmę kitiems. Galiausiai atsakoma į klausimus, kodėl renkuosi lyderystės kelią, kokią viziją galiu pasiūlyti sekėjams ir kodėl žmonės turi mane sekti.

Šis modulis skirtas jums, jei norite, kad paskui Jus sektų bent vienas žmogus, jei vadovaujate organizacijai ar bendruomenei, komandai, skyriui, ir siekiate tapti ir būti lyderiu sau pačiam.

Baigę šį modulį gebėsite:

 • pažinti, įsivertinti save, savo vertybes ir prioritetus, norimos prisiimti atsakomybės ribas, suprasti savyje lyderystės poreikio kilmę;
 • pažinti vadovavimo ir lyderystės sampratas bei skirtumus;
 • pažinti klasikines vadovavimo (bruožų, elgesio, situacinio, transakcinio vadovavimo) teorijas;
 • skirti, gebėti aiškinti ir taikyti šiuolaikinių lyderystės mokyklų - transformacinė, charizmatinė, autentiška, tarnaujanti, pasidalintoji lyderystė - žinias;
 • suprasti tamsiąją lyderystės pusę - toksiškos ir makiaveliškos lyderystės problemą ir raišką;
 • pažinti lyderio-sekėjo santykio esmę, vystymosi etapus, reikšmę lyderystės rezultatui bei daryti jiems įtaką; pažinti sekėjystės fenomeną ir sekėjų tipus;
 • suprasti ir pažinti lyderystės dedamąsias: viziją, sekėjų įkvėpimą, prasmės kūrimą bei kurti viziją ir prasmę sekėjams;
 • improvizuoti, stebinti, valdyti savo kūną ir komfortą viešajame kalbėjime;
 • formuoti organizacijų ir bendruomenių kultūrą;
 • motyvuoti žmones, sutelkti juos bendram rezultatui;
 • būti lyderiu pačiam sau;
 • skatinti ir auginti kitų lyderystę.

Modulio vadovė - docentė, dr. Alisa Miniotaitė, Socialinių mokslų daktarė, Bendrovės „ALISA MANAGEMENT LABORATORY“, veikiančios Baltijos šalyse bei Skandinavijoje, įkūrėja; sertifikuota ICC koučingo trenerė Baltijos šalims, Academy of Management ir International Leadership Association narė, stažavosi Danijos, Norvegijos ir JAV Universitetuose. Tyrimų ir profesinių interesų sritis – vadovavimas ir lyderystė, organizacijų elgsena. Veda Žinių radijo laidą „Lyderio dilema“, skirtą vadovams ir lyderiams, bei rengia komentarus Lietuvos ir užsienio naujienų portalams. Daugiau nei 15 metų konsultuoja Lietuvos ir užsienio kompanijas, veda mokymus jų darbuotojams.

Studentų atsiliepimai

 

Mano mintis apie modulį. Nors dėliojau keliais sakiniais, bet visgi manau šituo vienu vieninteliu sakiniu jis yra apibūdinamas geriausiai:

Tai modulis skirtas atrasti save: kaip lyderį, kaip sekėją, kaip asmenybę.

Laura Joffė,

VĮ Lietuvos oro uostai

Vykdomoji direktorė

Bijai vilko - neik į mišką. Bijai pažinti save ir suprasti gyvenimo laikinumą – neik į lyderystės modulį. Modulio metu ne tik galutinai atsakai sau į klausimą, kuo skiriasi vadovas nuo lyderio, bet ir supranti kokiu lyderiu tu nori būti pats, kokias asmenines savybes turi  patobulinti, kad tavimi ir tavo vizija patikėtų kiti.

Modestas Ancius,

Gen. Direktorius

UAB Baltnetos komunikacijos

Pilną modulio aprašymą bei tvarkaraštį rasite ČIA>>

 

 

Dalyko aprašas
Parsisiųsti