Lietuva renka mokyklą švietimo lyderę: skelbiamas balsavimo etapas
2021-05-12

Per 100 Lietuvos mokyklų sulaukė visuomenės įvertinimo ir už savo veržlumą, iniciatyvumą ir modernų požiūrį buvo nominuotos LRT ir ISM mokyklos švietimo lyderės rinkimuose.

Pastebėtos mokyklos patenka į sekantį konkurso etapą ir iki gegužės 21 d. puslapyje manomokykla.lrt.lt laukia gyventojų palaikymo.

Mokyklos švietimo lyderės vardas bus suteikiamas atsižvelgus į organizacinę, ugdymo aplinką ir kultūrinį virsmą bei realius pasiekimus. Mokyklas laimėtojas rinks visuomenė ir specialiai šiam projektui sudaryta vertinimo komisija: Edgaras Jasalinis, įmonės „Tavo mokykla“, vystančios „TAMO e. dienyną“ vadovas, Margarita Pilkienė, ISM „Švietimo lyderystės“ programos ir ISM Vadovų magistrantūros Taikomosios organizacijos psichologijos modulio vadovė, Šiuolaikinių didaktikų centro vadovė Daiva Penkauskienė bei LRT atstovas.

„Šiame konkurse dalyvaujančios mokyklos savo iniciatyvomis, projektais ir vizionieriškumu atskleidžia Lietuvos mokyklų potencialą ir progresyvumą. Nominacijų etape savo darbais pasidalijusios mokyklos siekia išlaisvinti jaunimo kūrybiškumą, ugdo ne tik bendruosius įgūdžius, tačiau ir emocinį intelektą, empatiją, stiprią vertybių sistemą. Noras dalintis savo gerosiomis praktikomis ir darbais, siekimas įkvėpti ir būti pavyzdžiu savo kolegoms švietimo profesionalams dar labiau įprasmina mokyklos švietimo lyderės rinkimus ir skatina į šį projektą įdėti dar daugiau laiko bei jėgų“, – sako Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, LRT generalinė direktorė.

Antrajame mokyklos švietimo lyderės etape balsavimas vyksta trijose kategorijose – didžiuosiuose miestuose, miestuose ir miesteliuose bei kaimiškose vietovėse. Laimėjusias mokyklas nulems komisija ir publikos balsai.

Dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius sako, kad mokyklos švietimo lyderės konkursas visuomenės dėmesį atkreipia į mokyklas, turinčias tvirtą sprendimų priėmimo kultūrą. Kompetencijos sprendimą inicijuoti, jį priimti, įgyvendinti ir, svarbiausia, šį procesą atlikti laiku, sukuria sąlygas pokyčiams.

„Šiame konkurse nominuotos mokyklos visuomenės buvo pastebėtos už drąsą tokius sprendimus atlikti ir savo iniciatyvomis pačioms, nelaukiant pagalbos iš šalies, susikurti turimų vizijų įgyvendinimui reikalingą aplinką. Kiekvienas sprendimas reikalauja drąsos ir dažniausiai jis lydimas nežinios, tačiau ISM „Švietimo lyderystės“ studijos suteikia įgūdžių ir praktikų, kad juos priimantis švietimo vadybos profesionalas savo sprendimo teisingumu ir numatomais rezultatais būtų užtikrintas maksimaliai. Šios studijos, dovanojamos mokyklų laimėtojų atstovams, padės sustiprinti pasitikėjimą savimi, savo žiniomis ir tvirtai jaustis pokyčių iniciatoriaus ir sprendimų priėmėjo rolėje“, – sako dr. D. Misiūnas.

Birželio 7 d. trys geriausiai įvertintos mokyklos bus apdovanotos „Švietimo lyderystės“ magistrantūros studijomis ISM universitete – galimybė studijuoti atiteks vienam mokyklos deleguotam atstovui, o pačiose mokyklose bus įrengtos poilsio ir įkvėpimo erdvės su stalo futbolo stalais ir sėdmaišiais.

Nominacijų etapas: balandžio 19 d.– gegužės 7 d.

Balsavimo etapas: gegužės 10 d.– gegužės 21 d.

Apdovanojimai: birželio 7 d.

Daugiau apie „Švietimo lyderystė“ studijas ČIA.