Klaipėdos rajonas ugdys savo krašto švietimo lyderius
2020-06-17

Klaipėdos rajonas jungiasi prie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto iniciatyvos „Švietimo lyderystė”. Šiuo projektu siekiama kelti mokytojų kvalifikaciją, kad šie galėtų dalintis savo žiniomis bei užimti vadovaujančias pozicijas švietimo įstaigose. 

Mokytojų ir darželių vadovų trūkumas – nacionalinė problema, su kuria susiduria beveik dešimtadalis Lietuvos bendrojo lavinimo švietimo įstaigų. Ekspertai pastebi, kad situacija tik blogės, nes patyrę pedagogai jau išeina į pensiją, o jaunų ugdytojų mokyklose – per mažai. Todėl šalies savivaldybės ieško įvairių būdų, kaip šias problemas spręsti. 

Vienas tokių – mokytojų kvalifikacijos kėlimas, siekiant ugdyti būsimuosius ugdymo įstaigos vadovus, kad šie galėtų ateityje ne tik vadovauti mokykloms ir darželiams, bet ir dalintis žiniomis bei įgyvendinti įvairius pokyčius.  

Klaipėdos rajonas, kuriame veikia 11 lopšelių-darželių ir 18 bendrojo ugdymo mokyklų, 4 neformaliojo švietimo įstaigos., neatsilieka nuo kitų šalies savivaldybių ir taip pat jungiasi prie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto iniciatyvos „Švietimo lyderystė”. 

„Akivaizdu, kad švietimui reikia skirti daug dėmesio. Juk čia ugdoma būsimoji karta. Prisijungdami prie šios iniciatyvos klojame pamatą šviesesnei Klaipėdos rajono ateičiai – juk mūsų vaikų išsilavinimas priklauso tik nuo mūsų. Suteikdami galimybę ugdymo įstaigų atstovams kelti savo kvalifikaciją, sprendžiame įsisenėjusią visos Lietuvos ir mūsų krašto problemą – patys auginamės lyderius. Mes užtikriname jų įgūdžių tobulinimą, kompetencijų ugdymą ir tuo pačiu – žinių perdavimą savo mokiniams“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

„Švietimo lyderystės“ programa integruoja šiuolaikinius atliktus ir atliekamus tyrimus, sukurtus dokumentus, remiasi pasauline švietimo lyderystės patirtimi ir švietimo lyderystės mokslinėmis išvadomis ir įžvalgomis, mokymo inovacijomis dalinasi ekspertai iš Suomijos. Pabaigę šią programą jos dalyviai gauna ISM universiteto vadybos magistro laipsnį ir, kaip rodo praktika, daro realius pokyčius savo švietimo įstaigose.

„Į sienas investuoti daug lengviau nei nuspręsti savo dėmesį, laiką ir išteklius kreipti į žmonių išsilavinimą ir motyvavimą. Tokių investicijų rezultatų negali greitai pamatyti, tačiau būtent jie yra vertingiausi, nes nuo jų priklauso visų mūsų ateitis.  Būtent investicija į išsilavinimą atneša tikruosius pokyčius, nes vieno žmogaus įgalinimas sukelia domino efektą – prasideda žinių dalijimosi procesas, kuris keičia visa sistemą. Tikiu, kad „Švietimo lyderystės” programa yra ta domino detalė, nuo kurios prasidės pokyčiai švietimo srityje ir Klaipėdos rajone”, – sako ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas.

„Švietimo lyderystės“ programa skirta norintiems įgyti bei tobulinti ugdymo srityje reikalingas vadybos kompetencijas. Programa siekiama padėti spręsti Lietuvoje egzistuojančią švietimo įstaigų vadovų trūkumo problemą, tad prie jos kviečiami jungtis tie, kuriems rūpi pokyčiai švietimo srityje – savivaldybės, verslo įmonės, privačios mokyklos.

Į savo regiono mokytojų kvalifikacijos kėlimą jau investavo ir prie „Švietimo lyderystės” programos prisijungė Vilniaus, Jonavos, Radviliškio, Marijampolės, Akmenės rajono savivaldybės bei privati dvylikametė dvikalbė mokykla „Erudito“ licėjus.