Kauno „Saulės“ gimnazijoje įrengta ypatinga klasė
2021-09-07

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas jau antrus metus iš eilės vykdo „Verslo klasės“ projektą, kurio metu ISM dėstytojai ir ekspertai moksleiviams padeda stiprinti žinias ekonomikos ir verslumo pamokų metu. Iki šiol ISM dėstytojai iš prestižinių JAV ir Europos universitetų moksleivius konsultuodavo ir pamokas paįvairindavo vykdami į mokyklas ar jas vesdami nuotoliniu būdu. Tačiau šiemet ISM universitetas žengia dar vieną svarbų žingsnį – drauge su partneriu biuro ir HORECA baldų ekspertais „Ergolain“ įmonių grupe Kauno „Saulės“ gimnazijoje įrengė pirmąją fizinę verslo klasės erdvę mokykloje, kurioje moksleiviai galės mokytis ir kurti modernioje ir šiuolaikiškai įrengtoje aplinkoje.

„ISM „Verslo klasės“ projektą pradėjome siekdami atlikti švietimo misiją ir pasidalinti savo žiniomis bei patirtimi. Mūsų dėstytojai ir ekspertai iš Lietuvos ir užsienio į mokyklas vyko išsikėlę tikslą įdomiai pateikti pamokų turinį, suteikti aktualių žinių, o moksleiviai galėjo pasinaudoti praktikų – ISM dėstytojų ir absolventų – konsultacijomis. Iš itin pozityvių moksleivių ir mokytojų atsiliepimų matome šio projekto svarbą ir prasmę, todėl žengiame dar vieną svarbų žingsnį ir imamės iniciatyvos kurti ne tik aktualų turinį, tačiau ir įkvepiančią aplinką. Kauno „Saulės“ gimnazija yra pirmoji mokykla, kurioje įrengėme modernią, patrauklią ir produktyvumą skatinančią erdvę moksleiviams. Tai yra pirmoji ISM verslo klasė įkurta mokykloje, ateityje, tikime, jų gali būti ir daugiau“, – sako dr. Dalius Misiūnas, ISM universiteto rektorius.

Šiais metais ISM „Verslo klasės“ projekte dalyvaujančioms mokykloms ISM siūlys rinktis net iš 30 skirtingų temų, kurias dėstys net 25 ISM dėstytojai bei alumnai. „Verslo klasėje“ dalyvaujančios mokyklos ekonomikos bei verslumo pamokas ISM ekspertų pranešimais turės galimybę praturtinti verslo, finansų, ekonomikos, rinkodaros temomis.

„Šiandien mokyklose besimokanti karta yra apsupta šiuolaikinių technologijų ir nenutrūkstamo informacijos srauto. Visa tai keičia, kaip jauni žmonės mąsto, kaip bendrauja ir kaip jie mokosi. Senieji metodai dažnai nebeužtikrina geriausio rezultato, todėl turime reaguoti į aplinką ir keistis. ISM „Verslo klasės“ projektas ir dėstytojų pranešimai, žinios bei įžvalgos itin praturtino pamokų turinį, padidino mokinių motyvaciją domėtis ir aktyviai dalyvauti ekonomikos ir verslumo pamokose. Naujai įrengta verslo klasės erdvė mūsų mokykloje yra dar vienas būdas, kaip galime moksleivius sudominti, padėti jiems gerai jaustis ir mokytis“, – sako Sonata Drazdavičienė, Kauno „Saulės“ gimnazijos direktorė.

Naująją verslo klasės erdvę mokykloje įrengti padėjo biuro ir HORECA baldų „Ergolain“ įmonių grupės ekspertai kurie specializuojasi ergonominių baldų gamyboje, sudėtingų projektų valdymo ir įgyvendinimo srityse. ISM partneriai pasirūpino, kad moksleiviai verslumo ir ekonomikos pamokas leistų modernioje, šiuolaikiškoje, kūrybą skatinančioje, mokymuisi patogioje ir pritaikytoje aplinkoje.

„Su ISM universitetu bendradarbiaujame jau ne vienus metus, nes tvirtai tikime švietimo svarba ir jo kuriamais pokyčiais. Pritariame posakiui, kad norint keisti pasaulį, reikia pradėti nuo savęs. „Ergolain“ įmonių grupė nuolat dosniai finansiškai remia edukacinius projektus ir iniciatyvas, nes tiki, kad investicijų į švietimą dividendais ateityje džiaugsis ir verslas, ir visuomenė. Esame įsitikinę, kad moksleivių produktyvumui ir dėmesio sutelkimui reikalingi ir puikūs, motyvuojantys dėstytojai, ir technologijos, ir įkvepianti aplinka. Tinkamo aukščio stalai, patogios kėdės, tinkamas apšvietimas, gerai paskirstyta ir išnaudota erdvė moksleiviams padės lengviau įsitraukti į pamokos turinį, atlikti grupines ir individualias užduotis“, – sako Vilma Bružienė, „Ergolain“ įmonių grupės vadovė.