ISM universitetas tęsia projektą „Švietimo lyderystė“
2020-06-17

Lietuvos švietimo sistemoje daugybė iššūkių, tarp jų – skirtingi miestų ir regionų mokyklų mokinių pasiekimai, mokinių rezultatai taip pat prastesni už ES šalių vidurkį, daugiau nei 200 ugdymo įstaigų šalyje veikia be nuolatinių vadovų. Siekiant gerinti švietimo situaciją šalyje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pradėjo „Švietimo lyderystės” programą, kuria pasinaudoję ugdymo įstaigų atstovai magistrantūrą studijuos nemokamai.

Prie šios programos prisijungia ir Radviliškio rajono savivaldybė. Gegužės 27 d. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas pasirašė susitarimą dėl „Švietimo lyderystės“ programos vykdymo Radviliškio rajone. 

„Švietimo sektoriuje daug perštinčių žaizdų, kurios negydomos tik dar labiau pūliuoja ir skauda. Vienas iš būdų jas užverti – būti sąmoningiems ir, užuot laukus pagalbos iš šalies, patiems imtis iniciatyvos. Todėl prisidedame prie „Švietimo lyderystės” programos ir investuojame į savo regiono mokytojų kvalifikacijos kėlimą. Apie mokymosi visą gyvenimą svarbą savo jaunajai kartai rodome pavyzdžiu, darbais, o ne žodžiais. Norime, kad ši programa Radviliškio mokytojams suteiktų reikalingus gebėjimus ir žinias, kurias jie perduos moksleiviams“, – sako Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. 

„Švietimo lyderystės“ programa suteiks stiprius vadybinius įgūdžius ir žinias švietimo įstaigų vadovams, mokytojams ir darželių auklėtojams. Programa sukurta atsižvelgiant į švietimo sektoriaus poreikius bei iššūkius, ji paremta moderniausiomis mokymo metodikomis. 

„Priimdama sprendimą investuoti į savo rajono švietimo įstaigų darbuotojų išsilavinimą, Radviliškio rajono savivaldybė kartu priėmė sprendimą siekti aukštesnės ugdymo kokybės. Mūsų patirtis rodo, kad pokyčiai švietimo įstaigose prasideda nuo vadovų ir iniciatyvių mokytojų – būtent jie kelia kokybės kartelę, atneša naujovių į mokymo procesą, ieško būdų motyvuoti vaikus ir jaunuolius siekti daugiau.

Mokytojai ir švietimo įstaigų vadovai yra tikrieji nuomonės formuotojai, kurie savo elgesiu, požiūriu, atvirumu ir žiniomis kuria ateities visuomenę. Kokia ta visuomenė bus priklausys nuo to, kiek esame pasirengę į ją investuoti patys”, – sako ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas.  

„Švietimo lyderystės“ programa siekiama padėti spręsti Lietuvoje egzistuojančią švietimo įstaigų vadovų trūkumo problemą, tad prie programos kviečiami jungtis tie, kuriems rūpi pokyčiai švietimo srityje – savivaldybės, verslo įmonės, privačios mokyklos. Į savo regiono mokytojų kvalifikacijos kėlimą jau investavo ir prie „Švietimo lyderystės” programos prisijungė Vilniaus bei Jonavos rajono savivaldybės bei privati dvylikametė dvikalbė mokykla „Erudito“ licėjus.

Projektą „Švietimo lyderystė” kuruojantis ISM Fondas visus švietimo misijai neabejingus asmenis, verslus ir savivaldybes, kviečia prisijungti prie šios prasmingos iniciatyvos. Dėl bendradarbiavimo kreiptis galima į ISM Fondo direktorę Anetą Šlekytę-Kaminienę el. paštu  bei telefonu 869855617.

Paramos organizacijos ISM Fondas tikslas – suteikti galimybę jaunuoliams studijuoti ISM universitete nepriklausomai nuo jų finansinių galimybių bei vystyti filantropijos tradicijas universiteto bendruomenėje. Nuo 2011 metų ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas drauge su ISM Fondu ir verslu vykdo „100 talentų” stipendijų programą, kuria sudaromos sąlygos geriausiais balais mokyklas baigusiems jaunuoliams nemokamai gauti aukščiausios kokybės išsilavinimą ISM universitete. Kiekvienais metais apytiksliai 20 proc. stipendijų įsteigia mecenatai, o likusiems studijas finansuoja ISM universitetas. Nuo 2011 m. ISM „100 talentų“ stipendiją yra gavę daugiau nei 300 jaunuolių.