Vadovų Magistrantūra (MM)

Skaitmeninė transformacija ir verslas

Modulis
Registruotis konsultacijai
Modulio metu siekiama perprasti skaitmeninę transformaciją nuo paprasčiausių ir greičiausiai pritaikomų metodų, įrankių, sprendinių versle siekiant efektyvesnės veiklos, iki naujų galimybių verslo plėtrai bei augimui siekti.
Gediminas Buivydas
Modulio vadovas
Skaitmeninė transformacija ir verslas
Modulio tikslas
Paskatinti vadovus identifikuoti ir įveiklinti strategines  skaitmeninės transformacijos galimybes savo organizacijose. 
Kam vertėtų rinktis šį modulį?
Modulis skirtas vadovams, atsakingiems arba tapsiantiems atsakingais už skaitmeninę transformaciją savo organizacijoje bei padalinių vadovams (nuo IT iki finansų ar rinkodaros), inicijuojantiems šiuos pokyčius ir skiriantiems išteklius, funkcijas bei atsakomybes. 
Modulio rezultatai
Baigę modulį gebėsite formuoti skaitmenizavimo strategiją savo organizacijoje nuo poreikio identifikavimo, įrankių parinkimo iki projekto įgyvendinimo. Pirmą skaitmeninės transformacijos projektą parengsite studentų grupėje modulio metu.
Lietuvių kalba
1 semestras
2023 m. ruduo
Išsami informacija apie modulį
Apie modulį
Ką išmoksite?
Pagrindinės temos
Dėstytojai
Apie modulį

Skaitmeninė transformacija – tai ne tik pasiruošimas ateičiai, tačiau ir ypač greitai vykstantys pokyčiai. Jos reikšmė buvo suprantama dar iki pandemijos, o remiantis įvairių tyrimų duomenimis, pandemija skaitmenizacijos lygį akseleravo 5-7 metais.  

 

Esminis skaitmeninės transformacijos bruožas – greitis. Technologijos vystosi sparčiai, keičiasi verslo ekosistema, klientų, darbuotojų, ir partnerių poreikiai, o vadovai susiduria su dilema: kiek skaitmenizuotis yra pakankama ir kaip tai padaryti efektyviai, jeigu nuolatos technologijos keičiasi?  

 

Kai viskas vystosi greitai, kyla baimė praleisti kažką svarbaus (angl. „fear of missing out“ – FOMO). Juoba, kad tyrimai ir praktika rodo, jog nėra nei vienintelio, nei tiesaus kelio, tinkamo visoms organizacijoms, o mus supanti informacija dažnai iššaukia daugiau neapibrėžtumo, nei sukuria aiškumo. Į dažnai vartojamą raktažodį „skaitmenizacija“ sudedama tiek skirtingų prasmių, kad iškraipoma jos esmė ir kyla daug klausimų:  

 

Kas yra skaitmenizacija? Ką ji reiškia mūsų įmonei? Kas, ką, ir kokia apimtimi mūsų organizacijoje turi daryti, kad būtume teisingame kelyje ir judėtume tinkamu greičiu? Kaip teisingai įsivertinti tokių projektų naudas ir kaštus? Kaip pasiekti numatytas naudas? Kaip užtikrinti tokių projektų finansavimą? Kaip žinoti, kurį technologinį sprendimą pasirinkti, kai jų tiek daug? Kaip įtraukti darbuotojus į skaitmeninį pokytį, kad nebūtų pasipriešinimo?  

 

Klausimų daug, o atsakymus rasti sudėtinga, tačiau kartu atsakysime į šiuos ir kitus kylančius klausimus. Modulio metu siekiama perprasti skaitmeninę transformaciją nuo paprasčiausių ir greičiausiai pritaikomų metodų, įrankių, sprendinių versle siekiant efektyvesnės veiklos, iki naujų galimybių verslo plėtrai bei augimui siekti. Studijų turinys yra paremtas naujausiomis žiniomis šioje srityje, o veiklos suformuotos remiantis praktine metodika, kuri įgalina vadovus identifikuoti ir įveiklinti strategines skaitmeninės transformacijos galimybes savo organizacijose.  

 

Tematiniu atžvilgiu modulis apima visus šios transformacijos lygmenis ir įtraukia skaitmeninimą (informacijos skaitmeninimą iš analogo į skaitmeninį formatą), skaitmenizavimą (skaitmeninių duomenų ir įrankių išnaudojimą efektyviausiu būdu) bei skaitmeninę transformaciją, kaip naujų ir pridėtinių verčių kūrimą savo klientams bei darbuotojams. 

 

 

Ką išmoksite?

Baigę modulį:  

 • Gebėsite identifikuoti skaitmenizavimo poreikius ir galimybes savo organizacijoje;  
 • Sužinosite, kokios priemonės ir įrankiai yra aktualūs bei tinkamai juos išnaudoti;  
 • Turėsite patirties nagrinėjant realius verslo skaitmenizavimo atvejus ir sprendžiant iššūkius; 
 • Gebėsite formuoti skaitmenizavimo strategiją savo organizacijoje;  
 • Gebėsite nuo idėjos iki įgyvendinimo formuoti, koordinuoti skaitmenizavimo projektus, ir numatyti finansavimo galimybes tokiems projektams teikti. 

 

Taikydami įgytas žinias praktikoje, viso modulio metu trijų-keturių žmonių grupės rengia taikomąjį skaitmeninės transformacijos projektą savo arba pasirinktai organizacijai. Ši dalis leis ne tik įsisavinti gautas teorines žinias, tačiau ir išspręsti ne teorinį, bet praktinį pasirinktoje organizacijoje kylantį iššūkį su patyrusio eksperto pagalba.  

 

Modulio struktūra sudėliota taip, kad tiriamojo projekto metu, po kiekvienos teorinės paskaitos galėtumėte papildyti savo tiriamąjį darbą naudingomis įžvalgomis.  

 

Tiriamasis darbas – tai galimybė spręsti realius iššūkius ir kurti vertę pasirinktai organizacijai bei gauti naujų įžvalgų iš komandos narių apie sprendžiamą iššūkį. Tai leis užtikrinti teorinių žinių pritaikymą praktikoje.  

Pagrindinės temos

Pagrindinės modulio temos:

 • Skaitmeninimas (informacijos skaitmeninimas iš analogo į skaitmeninį formatą)
 • Skaitmenizavimas (skaitmeninių duomenų ir įrankių išnaudojimas efektyviausiu būdu)
 • Skaitmeninė infrastruktūra ir platformos
 • Skaitmeninė transformacija, kaip naujų ir pridėtinių verčių kūrimas klientams bei darbuotojams
 • Skaitmeninis verslas ir skaitmeniniai vertės pasiūlymai
 • Skaitmeninės transformacijos etapai ir procesai
 • Darbuotojų rolės, kompetencijos ir gebėjimai
Dėstytojai
Kaip veikia Vadovų Magistrantūra (MM)?
1.
Identifikuok žinių poreikį
2.
Pasirink modulį
3.
3 moduliai + MBD = Magistro diplomas
4.
Rinkis kitus modulius ir tęsk mokymąsi visą gyvenimą
2023 M.
Kiti rudens semestro moduliai
KONSULTACIJA

Svarstote apie studijas?

Registruokitės į asmeninę konsultaciją ir padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią mokymosi programą!
Registruotis konsultacijai
magnifiercrosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-upchevron-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram