Organizacijų atsparumas

Lietuvių kalba
1 semestras
2023 m. pavasaris
Atsisiųsti modulio aprašą

Modulio tikslas

Modulio tikslas – ugdyti gebėjimą analizuoti organizaciją iš atsparumo perspektyvos per individualų, grupinį, organizacijos ir ekosistemos lygmenis.

Kam vertėtų rinktis šį modulį?

Modulis skirtas vadovams, kurie ieško atsakymų, kaip išsaugoti organizacijos veiklą nuolatinės kaitos, nestabilumo ar krizės sąlygomis.

Modulio rezultatai

Baigę modulį gebėsite strategiškai ruošti organizaciją nenutrūkstamai veiklai, ateities pokyčių ir nuolatinės kaitos sąlygomis, suvokdami savo vaidmenį ir bendradarbiaudami tiek organizacijos viduje, tiek išorėje.

Išsami informacija apie modulį

Apie modulį
Ką išmoksite?
Pagrindinės temos
Dėstytojai

Kaip paruošti organizaciją ateities iššūkiams? Kaip nenutrūkstamai kurti vertę besikeičiančiomis, neapibrėžtumo sąlygomis? Šiandieninių organizacijų realybė yra neatsiejama nuo sparčios kaitos, todėl konkurencingos organizacijos yra tos, kurios geba sėkmingai veikti neapibrėžtumo aplinkybėmis, įstengia numatyti iššūkius, tinkamai į juos reaguoti, lanksčiai prie jų prisitaikyti, o esant nepalankiems pokyčiams ar sukrėtimams, – greitai atsitiesti. Galiausiai atsparesnės organizacijos geba kurti vertę santykinai nepriklausomai nuo trikdžių ir pasitelkti pokyčius konkurenciniam pranašumui pasiekti ar sustiprinti. Į atsparumo stiprinimą nukreiptas vadovavimas siekia užtikrinti tiek efektyvią kasdienę veiklą, tiek ir ilgalaikius rezultatus, paremtus nenutrūkstamu vertės kūrimu. Taigi, vystydami ir kultivuodami atsparumą, vadovai padeda organizacijai persiorientuoti iš efektyvumo trumpuoju laikotarpiu į ilgalaikį konkurencingumą ir pasiruošti ateities iššūkiams. Ilgainiui atsparesnės organizacijos tvariau veikia jas supančioje ekosistemoje, kurios dalyviai yra neišvengiamai vieni nuo kitų priklausomi, ir tampa patrauklesnės suinteresuotoms šalims, įskaitant akcininkus, investuotojus, klientus bei partnerius.

Modulio metu ugdysite gebėjimą analizuoti organizaciją iš atsparumo perspektyvos per individualų, grupinį, organizacijos ir ekosistemos lygmenis, įvaldysite organizacijų atsparumo vystymo praktikas, parengsite savo organizacijos atsparumo didinimo planą, taikysite palaikomąsias priemones bei praktikas.

Pagrindinės modulio temos:

  • Asmens (individualus) atsparumas
  • Grupės lygmens atsparumas
  • Institucinis (organizacijos) atsparumas
  • Organizacijos atsparumas ekosistemoje
  • Pokrizinis atsparumas
  • Strategijų, praktikų, scenarijų vystymas
  • Praktiniai įrankiai ir metodai nenutrūkstamai veiklai planuoti
Grįžti į skilties viršų

Naudingos nuorodos

Svarstote apie studijas?

Registruokitės konsultacijai ir atsakysime į visus jūsų klausimus!
Konsultacija
envelopephone-handsetmagnifiercrosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-upchevron-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram