Finansai valdymo sprendimuose: vertės kūrimas

Pandemijos laikotarpis išryškino įmonių finansines problemas, privertė peržiūrėti strategijas. Šios sritys ir toliau reikalaus ypatingo vadovų dėmesio, ieškant galimybių pagrįsti priimamus sprendimus ir numatyti jų poveikį verslui. Šio modulio dalyviai įgauna konkrečius įrankius, išmoksta užduoti teisingus klausimus ir gauti atsakymus apie produktų savikainą, pelningumą, įmonės pinigų srautus, investicijų poreikį, atsiperkamumą, priimtų sprendimų poveikį verslo vertei – tai leidžia jiems operatyviau įvertinti pokyčių įtaką įmonės finansiniams rezultatams, užtikrinant įmonės gyvybingumą ir verslo vertės kūrimą net ir sudėtingu neapibrėžtumo laikotarpiu.
Dr. Dalia Kolmatsui
Modulio vadovė
Lietuvių kalba
1 semestras
2023 m. pavasaris
Atsisiųsti modulio aprašą

Modulio tikslas

Modulio tikslas– atliepti karjeros laiptais kylančių vadovų poreikį gauti bazines finansų valdymo žinias, kartu gilinti kaštų analizės įgūdžius, o vėliau juos pritaikyti priimant investicinių projektų vertinimo ir verslo vertės didinimo sprendimus.

Kam vertėtų rinktis šį modulį?

Modulis skirtas vadovams, kurie kopė karjeros laiptais nebaigę specializuotų vadybos bei finansų studijų ir tapo įmonių lyderiais būdami puikūs savo srities specialistai, tačiau vis dar stokoja vadovams reikalingų finansinių žinių. Modulis nėra skirtas finansų valdymo profesionalams ar tiems įmonių vadovams, kurie jau yra baigę išplėstines finansų studijas.

Modulio rezultatai

Baigę modulį suprasite, kaip priimti valdymo sprendimus, leidžiančius padidinti įmonės vertę, remdamiesi ne intuicija, o valdymo apskaitos informacija.

Išsami informacija apie modulį

Apie modulį
Ką išmoksite?
Pagrindinės temos
Dėstytojai
Atsiliepimai

Modulio metu įgysite bazinių finansų valdymo žinių, leisiančių Jums analizuoti įmonių balansus, pelno nuostolio, pinigų srautų ataskaitas, taip pat sukaupsite metodinių žinių, kurios padės nesuklysti vertinant atskirų įmonės padalinių, produktų ir jų portfelio, taip pat paslaugų, projektų ar darbų kaštus, pelningumą ir vertę įmonei. Sužinosite, kokie kaštų ir efektyvumo kriterijai yra taikomi skirtingose situacijose: kas geriau – gaminti patiems ar pirkti iš išorės, išnaudojant ribotus gamybinius pajėgumus ir siekiant optimizuoti produktų portfelį?

Baigę modulį suprasite, kaip priimti valdymo sprendimus, leidžiančius padidinti įmonės vertę, remdamiesi ne intuicija, o valdymo apskaitos informacija. Išmoksite atlikti finansinių rodiklių analizę, gebėsite finansinius rodiklius įvertinti kitų įmonės rodiklių kontekste, remdamiesi subalansuotų rodiklių sistema.  Suprasite, kaip įvertinti investicinių projektų atsiperkamumą, taip pat susipažinsite su mokesčių optimizavimo, vidinės kainodaros būdais.

Pagrindinės modulio temos:

 • Finansinių ataskaitų analizė
 • Kaštų informacija valdymo sprendimams priimti
 • Kaštų apskaitos metodai ir kaštų priskyrimas produktams
 • Veikų kaštų apskaitos metodai (ABC ir TDABC)
 • Investicinių projektų vertinimas
 • Verslo finansinis planavimas (biudžetavimas)
 • Valdymo apskaitos sprendimai remiantis apribojimų teorija (TOC)
 • Finansinių įmonės rezultatų matavimas
 • Strategijos įgyvendinimo kontrolės sistemo
 • Vidinė kainodara (Transfer pricing)
 • Mokesčių optimizavimo sprendimai
 • Bendrovių valdysena (Corporate governance)
 • Įmonių vertės nustatymo metodai
Grįžti į skilties viršų

Naudingos nuorodos

Svarstote apie studijas?

Registruokitės konsultacijai ir atsakysime į visus jūsų klausimus!
Konsultacija
envelopephone-handsetmagnifiercrosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-upchevron-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram