Meniu

News

Kas penkto ISM būsimo pirmakursio atestatą puošia šimtukas

Susumavus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatus paaiškėjo, kad ir šiais metais ISM Vadybos ir ekonomikos universitete studijas rinkosi aukščiausius įvertinimus gavę gabiausi šalies abiturientai. Kas penktas šiais metais stojantis į ISM universitetą yra gavęs bent vieną šimtuką, daugėjo gabių studentų ir iš atokiausių Lietuvos regionų.

Penktadienį į ISM universitetą pasirašyti studijų sutarties atvykę būsimieji studentai pakalbinti vieningai teigė, kad universiteto pasirinkimą lėmė vyresniųjų bičiulių rekomendacijos, universiteto prestižas ir puikios karjeros galimybės po studijų.

Šiais metais Finansų studijas pradėsiančio Domanto Pukelio atestate net trys šimtukai, kuriuos jis gavo puikiai išlaikęs matematikos, geografijos ir anglų kalbos egzaminus. Tiesa, egzaminus jaunuolis laikė dar pernai ir jau buvo įstojęs į vieną populiariausių šalies valstybinių universitetų, kur studijavo geologiją. Tačiau nusivylęs studijų kokybe ir sudvejojęs dėl karjeros perspektyvų po studijų, nusprendė šiemet stoti į ISM universitetą.

Tauragės „Versmės“ gimnaziją aukščiausiais balais baigęs vaikinas tikino, kad būta pasvarstymų išvykti studijuoti į užsienį, tačiau šiemet pretendavęs ir gavęs verslo ir universiteto įsteigtą „100 talentų“ stipendiją jis studijuos nemokamai, tad kitų alternatyvų nebesvarstė.

Renkasi šimtukininkai

ISM universitetas jau septynerius metus puoselėja unikalią filantropijos tradiciją. Nuo ISM Fondo įkurtos „100 talentų“ stipendijų programos pradžios daugiau nei 300 studentų turėjo galimybę ISM studijuoti nemokamai. Šia galimybe pasinaudojo ir Dominykas Viliūnas iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos įstojęs į ISM universitetą su didžiausiu stojamuoju balu – net 12,16, (palyginti – šiuo metu aukščiausias LAMA BPO sistemoje užregistruotas konkursinis balas Lietuvoje yra 12,22). Už anglų kalbos, istorijos ir geografijos egzaminus po šimtuką gavęs jaunuolis nuo rugsėjo studijuos Ekonomiką.

Paklaustas, kodėl pasirinko ISM universitetą, jaunuolis pirmiausiai įvardijo universiteto reputaciją, aukštus reitingus bei tarptautiškumą. Jam antrino ir Vilniaus Pilaitės gimnaziją baigęs Algimantas Masaitis. Jo atestatą taip pat puošia du šimtukai, kuriuos jis gavo už puikiai išlaikytus geografijos ir istorijos egzaminus. Verslo vadybos ir analitikos studijas pasirinkęs jaunuolis džiaugėsi apsisprendimu likti Lietuvoje ir studijuoti tarptautinėje aplinkoje. Į ISM universiteto bendruomenės veiklą dar mokyklos suole įsitraukęs vaikinas tikino, kad jau spėjo įsitikinti aukšta dėstytojų kompetencija bei draugiška bendruomene.

Nuo rudens Tarptautinio verslo ir komunikacijos studijas ISM universitete pradės ir Mykolo Biržiškos gimnazijos absolventė Patricija Aurylaitė, kuriai suteikta ISM skatinamoji stipendija. ISM bendruomenės ir mecenatų įsteigtos stipendijos tikslas – padėti jauniems žmonėms siekti savo svajonių.

Lieka studijuoti Lietuvoje

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų prorektorė prof. dr. Viltė Auruškevičienė džiaugiasi, kad ISM universitetas tampa alternatyva ir tiems, kurie rimtai svarstė ar išvykti į užsienį, ar likti studijuoti Lietuvoje.

„Didžiuojamės, kad galime konkuruoti su tarptautine rinka ir paskatinti talentingus jaunuolius neišvykti iš Lietuvos. Prestižinio universiteto pasirinkimas reiškia pažinčių mezgimą su panašiai mąstančiais, ambicingų tikslų turinčiais žmonėmis. Studentai, kuriuos supa motyvuoti, talentingi žmonės, yra linkę lygiuotis į juos ir greičiau tobulėti. Paprastai geruose universitetuose yra keliami aukšti reikalavimai, todėl studijuoti lieka tik stipriausi, o prestižinio universiteto diplomas būsimam darbdaviui signalizuoja, kad kandidatas yra atkaklus, stropus ir tinkamas pozicijai. Džiugu, kad mūsų studentai po studijų itin greitai įsitvirtina darbo rinkoje, o tai patvirtina, kad geros verslo mokyklos pasirinkimas šiandien lemia sėkmingą karjerą. Tai svarbus gyvenimo pasirinkimas,  investicija į savo ateitį, kuri duos grąžą jau neilgai trukus“, – įsitikinusi ISM studijų prorektorė.

Stipendijas gabiausiems šalies jaunuoliams skiria vis daugiau mecenatų ir ISM bendruomenės narių. Daugiau nei 1000 ISM alumnų jau paaukojo lėšų skatinamosioms studentų iš nepasiturinčių šeimų stipendijoms.

Šiemet net 105 būsimiesiems pirmakursiams skirta valstybinė studijų stipendija, 34 – ISM universiteto ir verslininkų įsteigta „100 talentų“ programos stipendija, kurios laimėtojai studijuos nemokamai.

Daugiau informacijos apie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijas rasite: http://goism.lt/