Meniu

News

Atvira paskaita „Menas + Verslas = Karjera?“ su D.Ibelhauptaite

Mieli ISM absolventai,

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas kviečia į atvirą paskaitą „Menas + Verslas = Karjera?“ su Dalia Ibelhauptaite.

 Dalia Ibelhauptaitė
Lietuvos ir Didžiosios Britanijos teatro ir operos režisierė ir prodiuserė, „Vilnius City Opera“ įkūrėja ir meno vadovė, aktyvi kultūros veikėja. Apdavanota Ordino “Už nuopelnus Lietuvai” Riterio kryžiumi.

Jau būdama penkiolikos metų dar mokykloje 1983 m. režisavo pirmuosius savo darbus, o nuo 1985 m. dirbo režisieriaus asistente Jaunimo teatre. 1990 m. baigė A. Lunačiarskio teatro meno institutą Maskvoje, M. Zacharovo mokinė. Režisavo virš 30 dramos spektaklių ir operų įvairiuose Europos teatruose Anglijoje, Italijoje, Olandijoje, Izraelyje. Nuo 1991 m. vadovauja aktorių meistriškumo seminarams. 2005 m. įgyvendino savo svajonę pastatyti spektaklį Niujorke – „Švejkas” buvo nomimuotas Dramos Lygos apdovanojimuose kaip geriausias metų spektaklis.
Ši moteris yra ne tik lietuviškosios kultūros žadintoja, bet ir intensyvi jos vystytoja. Pirmiausia, ji kartu su keliais iškiliais Lietuvos kūrėjais – maestro G.Rinkevičiumi ir kostiumų dailininku J.Statkevičiumi, 2006 metais įkūrė jaunų klasikinės operos talentų sambūrį „bohemiečiai“, kurie buvo inovatorių sukurtas produktas Lietuvos kultūrai. 

Kaip sako pati Dalia „2006 m. su Gintaru Rinkevičium ryžomės, tada atrodė, neįmanomam dalykui – pastatyti pilnavertį operos spektaklį netradicinėje teatrui erdvėje iš beveik vien privačių lėšų. Taip gimė „Bohema“ ir „bohemiečiai“.“ Įdomus faktas, kad jie pradėjo savo projektą be valstybinių lėšų, finansavimas buvo 90% vien iš privačių lėšų. Per devynis metus įgyvendinta tikrai labai daug svajonių – „bohemiečių” repertuare šiandien net 11 operų, daugiau kaip 20 trupės solistų dainuoja svarbiausiose pasaulio scenose tokiose kaip Milano La Scala, Londono Covent Gardeno, Berlyno, Paryžiaus operos. Spektaklius Lietuvoje pamatė virš 280 000 žiūrovų. 2012 m. maksimalistiško entuziazmo pastangomis įkurta jaunimo trupė tapo rimta profesionalų organizacija – „Vilnius City opera“.

Susitikimo vakarą Dalia pasidalins savo patirtimi, kaip ji nusprendė pasukti kūrybiniu keliu, kaip šis pasirinkimas gyvenimą dedikuoti menui, kūrybai privedė prie verslo. Ką teko išmokti ir ko atsisakyti? Ar karjera verta būti jauno žmogaus tikslu? Kiek menas svarbus verslui? Kiek verslas reikšmingas menui? Ar žmogus gyvenime turėtų rinktis tik tokius darbus, kurie teikia malonumą? Kokias vertes mūsų laikmetyje moderniam jaunam žmogui teikia erudicija, domėjimasis menu? Ar kūryba gali būti meno ir verslo bendras vardiklis? 

Registracija į paskaitą >>> 

Data: 2015 lapkričio 12 d. (ketvirtadienis)
Laikas: 18:00
Vieta: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Arklių g. 18, Vilnius

Iki susitikimo paskaitoje!