Job proposals

Published: 2021.07.29
Send CV till: 2021.08.30

Published: 2021.07.22
Send CV till: 2021.08.23

Published: 2021.07.20

UAB „Eurointegracijos projektai“ inovatyvi strateginio valdymo konsultacijų įmonė, jau daugiau nei septyniolika metų viešojo sektoriaus ir privačioms įmonėms teikianti konsultavimo paslaugas projektų rengimo ir valdymo, tyrimų bei mokymų srityse.

Ieškome jaunų talentų, siekiančių profesinio augimo, asmeninio tobulėjimo ir patirties konsultacinėje veikloje. Jeigu esate specialistas, gebate efektyviai valdyti laiką, dirbti tiek komandoje, tiek savarankiškai, siūlome jungtis prie mūsų praktikai arba pradinio lygio pareigoms ir čia pradėti profesionalaus konsultanto karjeros kelią.

Darbo aprašymas:

  • Informacijos rinkimas, sisteminimas, struktūravimas bei atvaizdavimas;
  • Investicijų projektų, galimybių studijų, strateginio planavimo dokumentų, ataskaitų rengimas;
  • Tarptautinių patirčių analizė;
  • Komunikavimas ir ryšių palaikymas su projektų vadovais, klientais bei išorės ekspertais;
  • Kiti su projektų rengimu ir įgyvendinimu susiję darbai.

Send CV till: 2021.08.09

PROGRAM DESCRIPTION

Manufacturing Leadership Program (MLP) participants serve two years of their program at an Owens Corning manufacturing plant for technical and leadership training. During this time, participants will be mentored by seasoned technical and operations professionals. They will be challenged by the varied leadership challenges found in a manufacturing environment.

Published: 2021.07.15
Send CV till: 2021.08.15

Inbalance is an energy tech startup based in Vilnius, which develops intelligent electric vehicle
charging solutions for business and grid operators. The company designs, customizes,
produces, and implements solutions that utilize existing electrical capacities and manages
them through cloud-based software and controllers integrated in charging stations made by
Inbalance team.

Inbalance core team has experience in lasers, space-tech, aviation, food technology startups
& corporations. Now we are focused on creation of next-generation sustainable technology,
which includes every aspect of the electric vehicles charging industry – from hardware
manufacturing and implementation to software development. Join us!

In this position you will be responsible for:

  • Managing sales by developing a business plan that covers sales, revenue and expense controls
  • Tracking sales goals and reporting results as necessary
  • Working on business development strategies
  • Identifying and meeting decision makers
  • Setting individual sales targets with the sales team
  • Overseeing the activities and performance of the sales team
  • Coordinating with marketing on lead generation

manufacturing and implementation to software development. Join u

  • Assisting team members in sales process
  • Answering queries from customers
  • Preparing sales presentations by compiling data, and developing presentation formats
    and materials
  • Providing sales vs. projection results by preparing and forwarding sales tracking reports
  • Maintaining customer databases by inputting customer profiles and updates

Published: 2021.07.13
Send CV till: 2021.12.31

Prometeia fosters and respects equal opportunities, promotes all differences and considers them a value.

Published: 2021.02.05
Send CV till: 2022.01.01

Published: 2020.09.04

Published: 2020.07.28