Ekonomika ir politika – studijos, kurios išmokys Tave kurti savo pasaulius
2020-06-15

„Ekonomika daug įdomesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“, – sako doc. dr. Vincentas Vobolevičius, ISM Ekonomikos ir politikos programos direktorius. 

Pasak dėstytojo, ji tyrinėja ne tik tokius dalykus, kaip infliacija, tačiau ir nusikalstamumo lygį mieste, įvairias šeimos gyvenimo sąlygas ir daugelį kitų dalykų.

O kuo ekonomika skiriasi nuo tokių dalykų, kaip sociologija, antropologija ar psichologija, kurie tarsi studijuoja tą pačią realybę? Atsakymas – metodas. Ekonomikoje visi tyrimai pradedami nuo modelio. 

„Ekonomistai sukuria modelį, kaip tikrovė turėtų veikti, jeigu ji atitiktų tam tikras prielaidas. Tuomet padaro tam tikras prognozes, kaip tas pasaulis veiktų, jeigu iš tikrųjų toks būtų. Ir tada tos prognozės tikrinamos pasirinkus tikrus įvykius, tikras situacijas, tikrus duomenis iš pasaulio ir aiškinamasi, ar toks modelis veikia“, – pasakoja doc. dr. V. Vobolevičius ir priduria, kad ekonomikos mokslas ypatingas tuo, kad leidžia kurti pasaulius. 

Susidomėjai? Apie Ekonomikos ir politikos programą daugiau informacijos rasi vaizdo siužete.

Beje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas kviečia 12 klasių moksleivius jau nuo 2020 metų vasario 1 iki balandžio 30 d. dalyvauti išankstiniame priėmime į ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijų programas.

NORI SUŽINOTI DAUGIAU? Registruokis arba palik savo kontaktus