Eigirdas Keblikas – „Apsišaukėlio“ sindromo įveikimas ir sėkmingos karjeros aviacijoje kūrimas
2021-01-06

Aš labai tikiu sėkme ir per pastaruosius 10 metų įsitikinau, kad kuo daugiau dirbu, tuo daugiau jos turiu. Pastarąjį dešimtmetį susidūriau su daugybe iššūkių, tačiau supratau, kad gyvenimas visų pirma yra iššūkių priėmimas ir pasirinkimas judėti į priekį. Manau, kad ši mąstysena buvo pagrindinis įrankis, leidęs man kopti profesinės karjeros laiptais.

Nuo ko viskas prasidėjo

Leiskite pradėti nuo pradžių. Galbūt, kaip ir daugelis paauglių, aš nebuvau tikras, kurį karjeros kelią pasirinkti, tačiau atrodė, kad laikas galiausiai sudėliojo į vietas. Baigęs vidurinę mokyklą mažame Stakliškių kaimelyje, įstojau į ISM universitetą, kur studijavau Ekonomikos ir politikos programoje. Profesinių santykių tinklas, įgūdžiai ir žinios – tai neabejotinai yra pagrindiniai veiksniai, turėję įtaką mano profesiniam ir asmeniniam tobulėjimui bei karjeros augimui.

Studijos ISM

Pirmieji metai universitete tikrai nebuvo pasivaikščiojimas parke. Mane apėmė „Apsišaukėlio“ (imposter) sindromas ir jausmas, kad mano bendraamžiai yra trimis žingsniais priekyje, tad buvo nepaprastai sunku išlikti motyvuotam. Vis dėlto buvau atviras visoms galimybėms ir man pavyko prisijungti prie AIESEC organizacijos, kuri leido įgyti pirmąsias pardavimų patirtis. Be to, tai suteikė man galimybę savanoriauti Vietname, o vėliau – Olandijoje atlikti ir profesinę praktiką.

Kelionių svarba

Gyvenimo pamokos, kurias išmokau keliaudamas, iš tiesų yra neįkainojamos. Po daugybės nuotykių, nepamirštamų akimirkų ir pavogtų kelių telefonų bei dviračių aš tikiu, kad kelionės yra geriausias būdas subręsti tiek emociškai, tiek socialiai. Patirtis ir įgūdžiai, kuriuos įgijau bekeliaudamas, tapo mano karjeros esminiais elementais, atvedusiais į pasaulinę prekybą, o vėliau ir į aviacijos pramonę.

Sėkmingos karjeros pradžia

Pastaruosius 4 metus esu „Magnetic MRO“, Estijos aviacijos techninės priežiūros paslaugų teikėjo, turinčio biurus visame pasaulyje, dalis. Pradėjau dirbti pardavimų vadybininku, o po vienerių metų buvau paaukštintas į vyresnįjį pardavimų vadybininką, tai leido pradėti dirbti su pelningesniais sandoriais, taip pat mokyti naujus darbuotojus. Prireikė dar vienerių metų, kad pakilčiau dar aukščiau įmonės hierarchijoje. Aš buvau paaukštintas į pardavimų komandos vadovą. 2018 m. Persikėliau į Malaiziją ir atidariau prekybos biurą Kvala Lumpūre. Aš buvau aviacijos turto ir atsarginių dalių pardavimo Azijoje vadovas ir vadovavau 4-5 žmonių komandai, kuri vadovavo pirkimams ir rinko klientus Azijoje. Iš tiesų, tai buvo dar vienas iššūkių kupinas bei jaudinantis mano gyvenimo etapas, nes įgijau naujos patirties ir turėjau galimybę dirbti verslo plėtros srityje.

Prasidėjus pandemijai, buvo priimtas sprendimas persikelti į Vilnių. Šiuo metu esu turto prekybos ir nuomos viceprezidentas, dirbu su didžiausią vertę turinčiu aviacijos turtu (varikliais, važiuoklėmis ir pilnais orlaiviais). Galimybė išplėsti savo žinias ne tik aviacijos srityje, bet ir versle bei politikoje yra nepaprastai vertinga ir įdomu. Be to, komunikacijos ir profesinių santykių tinklo kūrimo įgūdžiai galbūt yra svarbiausi šiame darbe, nes visi pardavimai vyksta derybų, diskusijų ir susitikimų metu. Tai labai panašu į darbą Volstrite – iš esmės tai yra daug tarpininkavimo ir kai kurių perspektyvų nustatymas ilgalaikiams projektams. Dabartinė mano pozicija taip pat turi tam tikrų minusų. Ji labai reikli ir nenuspėjama. Netikrumo jausmas darbo aplinkoje kartais gali labai varginti. Tačiau impulsyvūs verslo sprendimai paskatino verslo keliones į Majamį, Dubajų, Londoną. Tokiam klaidžiotojui kaip aš, tai puiki industrija – keliaudami ir susipažinę su naujomis kultūromis, sutinkame nuostabių žmonių.

Dar vienas dalykas, kurį vertinu savo darbovietėje, yra tai, kad turime galimybę dirbti ne tik savarankiškai, bet ir su komanda. Žaviuosi darbu tarp protingų, veržlių ir entuziastingų žmonių, su kuriais galiu konkuruoti ir iš kurių galiu mokytis.

Dream job vs. real job

Jei kas prieš kelerius metus manęs būtų paklausęs, kokį aš įsivaizduoju savo svajonių darbą, būčiau apibūdinęs tą darbą, kurį šiuo metu dirbu. Mes turime puikų biurą čia, Vilniuje, kur galite pamatyti visą miestą iš 29 aukšto, dirbame bene geriausioje pramonės šakoje pasaulyje, man suteikta galimybę sudaryti milžiniškus pardavimo sandorius, dirbti su aviacijos pramonės lyderiais ar net aukščiausio lygio vyriausybės pareigūnais. Svarbiausia tai, kad kiekvieną dieną esu savo svajonių komandos dalis, su kuria man labai patinka dirbti. už visa tai, pasinaudodamas proga, norėčiau padėkoti ISM universitetui ir visiems savo dėstytojams, kurie mane motyvavo ir įkvėpė siekti sėkmės tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

Svajoji apie tokią karjerą? Pasidomėk ISM bakalauro studijų programomis jau dabar: https://bit.ly/2IUBXDl